Minecraft Combat Test Sürümleri

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
Combat Test
Yetkili arkadaşlar konuyu Minecraft sürümleri bölümüne taşırsa mutlu olurum.
Minecraft gamepadiasında gezerken ilginç bir sürümle karşılaştım. Adı Combat Test olarak geçmekte. Launcherden yükleyemiyorsunuz. Minecraftın bu sürümü Redditte paylaşılmış Minecraft güncelleme yazılarına eklenmemis. 5 adet combat test var ilki 2019 haziran 20'de derlenmiş Haziran 26'da ise yayınlanmış. İken diğerleri 2019 ve 2020 senesi içinde yapılmıştır. En yakın tarihte çıkanı Combat Test 5'tir. Bu sürümler Minecraftın ileriki sürümlerinde hangi saldırı mekaniklerinin olacağını göstermektedir. Yalnız şu 1.9'da eklenen cooldownu kaldırsalar iyiymiş. Yada kılıcı mesela birşeyle birleştirip cooldownsuz hale getirebilirlermiş.

NOT : Belki diğer combat sürümlerinide eklerim şu anlık 1.14.3 sürümündeki combat testi ekledim diğer combat testle daha yeni.
NOT VİRÜS TOTALE Gerek yok mojangın kendi sitesinden indirmekte.

Kurulumu basit Minecrafta hile yada client indirir gibi kuruyoruz.
Server dosyası vanilladır. Galiba Bukkit veya Spigot'ta bu versiyonlar yok. Ancak uyumluluk olabilir belki bukkit.jar dosyasının kaynak kodlarını değiştirerek.

Combat Test 1 (şuanki konudaki sürüm):
Client
Server
.json
Combat Test: 2
Client
Server
.json
Combat Test: 3
Client
Server
.json
Combat Test: 4
Client
Server
.json

Obsifikasyon Haritası ( Ne bilmiyorum araştırabilirsiniz asıl adı
:
Obfuscation map)
Client
Server

Combat Test 5:
Client
Server
.json

Diğer combat testleri indirmek için:
İlk sürümümüz: 1.14.3 - Combat Test
Fazla söze gerek yok . Fazla büyük bir eklenme yapılmamıştır. Aşağıdaki eklemeler bölümü direktmen Minecraft gamepediadan çevrilmiş halidir birebir çeviri değildir. Çevirilerde ufaktan google translateden bilmediğim kelimelere kullandım onun dışında geri kalanı akıldan. Bazı yerlerde google translateden üşendim ama %50'si benden :D. Ayrıca bazı cümlelere bir kaç şeyde ekledim.
EKLEMELER
Savaş Mekanikleri
  • Yeni Nitelik generic.attackReach türkçesiyle genel.saldiriUlasması gibi bir şey.
    • Saldırının oyuncuya ulaşmasını temsil eder.
    • Sadece oyuncular tarafından kullanılabilir.
    • Varsayılan taban: 3.0; Minimum: 0.0; Maksimum: 6.0
      • Oyuncunun Kaç blok öteden saldırabileceğini gösteren değerdir.
    • Silah Niteleyicisi şimdi generic.attackReach'ı 0 ve UUID 26cb07a3-209d-4110-8e10-1010243614c8 ile modifiye ediyor.
  • "Combat Reach" parametresi (nitelik generic.combatReach)'sını kılıçlara,çapalara ve mızraklara uygulanıyor.
DEĞİŞİKLİKLER
Oynanış
    • Oyuncular artık sadece weapon silah tam şarjlıyken saldırabilir.
    • Farklı silahlar ve itemler farklı saldırı aralığında, hepsi blok kırma aralığından farklı
      • 3.5 blok tüm kılıçlar için
      • 4 blok mızraklar ve çapalar için
      • 3 diğer tüm itemler için
    • Saldırı zamanlayıcısı 200%'e kadar şarj edilebilir.
      • Saldırı zamanlayıcısı 200% olduktan sonra kılıcın yeniden şarj olma animasyonu tamamlanır.
      • Bir 200% kritik vuurşlar (critical hit) ve geniş kapsamlı (sweeping ) atak için gereklidir .
      • Bir 200% şarj ayrıca koşarken yüksek savurma ile uğraşır
    • Daha kısa bekleme süresi olan silahlar, mağdurlara daha kısa saldırıya karşı savunmasızlık süreleri (yenilmezlik çerçeveleri (invicibility frames) verir.

• Saldırı kontrol hemen saldırı bekleme süresi% 100 ulaştığında saldıran aşağı tutulabilir ayrıca Artık çetelere çim gibi tam boyutlu olmayan bloklardan vurmak mümkün
Önemli not aşağıdaki tabloda hata payı olabilir bakarken yazmakta zorlandım.

AraçBaltaÇapaKazmaKürekKılıç
Hız/HasarHız/HasarHız/HasarHız/HasarHız/Hasar
Odun2/62/22.5/32/23/5
Altın2/63.5/22.5/32/23/5
Taş2/72.5/22.5/42/33/6
Demir2/83/32.5/52/43/7
Elmas2/93/3.52.5/62/53/8

Arkasında baya emek var bi likeyide ve yorumuda çok görme :D