Minecraft Mod Kasmalarını Azaltma yolları

DarqKnife

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar. Mod kullananlarınız vardır değil mi? Ama ne yazık ki modlar kasmalar yapabiliyor. Şimdi size mod kasmalarını azaltma yollarını yazacağım. :)
Alıntı değildir. Kendim hazırladım.

1-Önce modlardan gereksiz olanları silmek Minecraft'ı rahatlatacaktır.

2- ctrl + alt + delete yaparak görev yöneticimizi açıyoruz. İşlemler kısmına geliyoruz. Neyin ne kadar CPU Kullandığı yazacaktır. Gereksizleri kapayın. CPU kullanımı düşecektir.

3- Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır diyoruz ve YÜKSEK PERFORMANSLI NVİDA İŞLEMCİ İLE ÇALIŞTIR seçeneği ile açın

4- Oyun içerisinde Video Settings - Mipmap: of yapıyoruz.

5- Daha sonra GameBooster programı indiriyoruz. Gamebooster, oyunların performansını artırmaya yarayan ücretsiz bir program. İndirmek için Tıklayın.
İndirdikten sonra programı açıyoruz. Karşımıza böyle bir yer çıkıyor. Create Account'a tıklayarak üye oluyoruz.

Üye olduktan sonra programa giriş yapıyoruz. Sonra Minecraft'a sağ tıklayın. RUN WİTH RAZER GAME BOOSTER diye bir seçenek çıkacaktır. Ona tıklayarak Minecraft'ı açıyoruz.
DİKKAT!: Game Booster'in bilinçsiz kullanımı sonucu donanımsal hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bilgisayarın performansını zorladıgı için, çok ısındıgında biraz dinlendirin pc'yi yada Game Booster'i kapayın. Oyundan çıkınca Game Booster otamatik olarak normal mod'a alınıyor diye bir bilgi verecektir zaten.

Ve GameBooster açık iken arka plan programlarını kapayın.

6- Ve son olarak -bilenler vardır- Minecraft'a Ram vermek. Minecraft laucher'i açıyoruz.. Edit Profile'ye tıklıyoruz.

JMV Arguments kısmına bir tik atıyoruz. Yukarıda 1GB Ram kullanıldıgını gösteriyor. Kaç gb ram vermek istiyorsanız rakamı artıracaksınız.
2GB ram için: -Xmx2G
3GB ram için: -Xmx3G ........... gibi

Alıntı değildir kendim hazırladım. :) Okuduğunuz için teşekkürler.

KaanKaplan

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
2 Sorum var
1-)Tavsiye Edebileceğin Çok Fazla Mod Olmayan Bi ModPack Önerirmisin (Technic Laumcherdende Olur)
2-)TexturePackın Nedir ? :D

WarrenqueR

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Emeğe saygı şu grafik işlemci olayını bilmiyordum.

DarqKnife

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
2 Sorum var
1-)Tavsiye Edebileceğin Çok Fazla Mod Olmayan Bi ModPack Önerirmisin (Technic Laumcherdende Olur)
2-)TexturePackın Nedir ? :D

1-) Ben şu an mod kullanmıyorum. Map yaptıgım için ilgilenmiyorum. Sadece bilgim var. Ama sana önerebileceğim Mod pack yok. Ama ufak bir arama ile bulabilirsin.
2-) Kardeş texture pack'ı veremem çünkü adventure mapım için tasarlıyorum :D - Ne alaka diyceksin, indirdikten sonra adını değiştirdim hatırlamıyorum .

KaanKaplan

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1-) Ben şu an mod kullanmıyorum. Map yaptıgım için ilgilenmiyorum. Sadece bilgim var. Ama sana önerebileceğim Mod pack yok. Ama ufak bir arama ile bulabilirsin.
2-) Kardeş texture pack'ı veremem çünkü adventure mapım için tasarlıyorum :D - Ne alaka diyceksin, indirdikten sonra adını değiştirdim hatırlamıyorum .
artık mapı bitirince atarsın link oynarız :D

enescrafter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
bilmeyenler için yaralı da yalnız o yüksek işlemcili nvidia grafik işlemciyle çalıştır sadece nvidia gpulu bilgisayarlarda var yani herkeste gözükmeyebilir

DarqKnife

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0

DehsetVeren

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Grafik işlemciyle çalıştır işi hariç hepsini bilmiyodum bi tek Grafik işlemciyle çalıştırı biliyodum ama bu grafik işlemciyle çalıştırmak sadece minecraft değil birçok oyunun grafik sorununu gideriyor.

Bilgisayarı kurcalarken buldum bu özelliği ve şahsen denedim bazı oyunlarda mesela Pes oynuycaz bilgisayarımızın ekran kartı pek yetmiyo devam edilsin mi falan diyo devam et dediğimizde oyunda ciddi görüntü problemleri ortaya çıkabiliyo bunu engellemek için de arkadaşın dediği gibi Nvıdıa Grafik İşlemcisiyle çalıştırmak gerçekten faydalı oluyor.

bu arada faydalı konu saolasın.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Mipmap özeliğinin performansı arttırrdığını bilmiyorsum. Default ayardaydı hep benimkisi

DarqKnife

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sizlere yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Hasantu77

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
@DarqKnife hexxit'teki kasmaları azaltmayı nasıl yapıyoruz?

iPad cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Tek bir söz..: GTX TITAN Z

McFanatik

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer insanın aklı olsaydı gamebooster kullanmazdı !
nedenleri:
sistemi fazla zorlayarak anakartın yanmasını sağlayabilir
bilgisayar fazla calışır ve cok ısınır
fan bi işe yaramaz..
işlemci yada başka bir şey eriyebilir
ekran kartı bozulabilir
fan bozulabilir
sakın kullanmayın ben kullandım 2 gün sonra 50 gün garantide kaldı bilgisayar iyimi ..
kullanmayın derim aklı olan kullanmaz cok daha kolay yolları var..