Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reinhard

Life is not short, you just gotta do more.
Site Yöneticisi
En iyi cevaplar
0
Ruh Hali
Bu konuda genel Forum Kurallarının dışında Minecraft Sunucuları kategorisi altında bulunan forumlara ait kurallara ulaşabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,​
Sunucularını tanıtırken çoğu kullanıcının konu içeriğinde sadece sunucu adresine yer verdiğini görüyoruz.​
Bunun amacı tanıtım değil de daha çok kendini kötülemek oluyor aslında.​
Tabii ki biz bu tarz konuları denetimde eleyip sadece belirli şartlara uyan konuları kabul ediyoruz.​
Açtığınız konular maximum 1-2 saat içerisinde bölüm moderatörleri ve yöneticiler tarafından incelenerek eğer uygunsa görünür hale getirilmekte. Peki nedir bu şartlar?​

• Sunucu kesinlikle aktif olmalıdır
    • Eğer hazırlık aşamasındalar ise aktif paylaşım yapmaları ve konu mesajını güncel tutarak takipçileri yeniliklerden haberdar etmeleri zorunludur.
  • Konu içeriğinde yer alması gerekenler:
    • Sunucu Adresi(Kopyalanabilir halde)
    • Sunucuya girebilecek oyuncu sayısı
    • Sunucu türü
    • Görsellerle desteklenmiş konu düzeni
    • Sunucuda yer alan özellikler (Sunucu kuralları, sunucudaki etkinlikler, sunucudaki sistemler, sunucuyu yönetme prensipleriniz, sunucunun geçmişi ve bunlar gibi bilgiler.)
    • Sunucu yapılarını içeren en az 3 görünür resim
  • Ayrıca:
    • ▓▒█┌┌▀▀■¹³ gibi değişik karakterler(ASCII) içeren konu başlıkları yasaktır.
    • Aynı sunucunun tanıtım konusundan birden fazla açılması yasaktır.
    • Sunucu konularında yetkili başvuruları yapılamaz.
    • En son cevap saati 12 saatten az olan konuların / sunucu tanıtım konularının güncellenmesi yasaktır ve günde en fazla 1 kez güncelleme yapılabilir.
    • Sunucu tanıtım konusu Sunucu Sahibi veya Admini tarafından açılabilir. Reklamcı, moderatör, rehber veya başka bir rütbeye sahip kişi tarafından açılamaz.
    • Hosting şirketi satışı/takası yasaktır.
    • Üyelerin, hosting şirketlerini tanıtmak amacıyla konu açması yasaktır.
    • Hosting şirketlerinin birbirlerinin konularına mesaj yazması yasaktır.
    • Konu altında baltalama amaçlı yorumlar yapılması yasaktır.
    • 3 aydan fazla süredir aktif olmayan sunucu konuları belirli şartlar dahilinde arşive taşınabilir.
    • Sunucu adresi aynı olan bir başka konu açılamaz. Eğer sunucu size aitse ve konu aktifliğini yitirmişse yetkililerle iletişime geçerek eski konunun kaldırılması şartıyla yeni konu açılabilir.
    • Konularda sunucunun adresi açık bir şekilde belirtilmelidir.
    • Konularda sunucuyla ilgili en az 3 görsel veya bir tanıtım videosu bulunmalıdır.
    • Konu düzenli ve Türkçe dil bilgisine uygun bir şekilde oluşturulmalıdır.
    • Sunucu tanıtım konunuzda, sunucunuzu Sunucu Ödülü almış gibi lanse etmeniz yasaktır.
    • Uluslararası premium sunucuların, sunucu sahipleri tarafından tanıtılma olasılığı düşük olduğundan, bu sunucular ile ilgili rehber konuları yetkililer tarafından açılabilir.
    • Mağduriyetinizi aktarmak adına forumda paylaştığınız bir içerik, 23. Forum Kuralı olan Uygunsuz İçerik Paylaşımı başlıklı kuralı ihlal ediyor ise içeriği spoilera alarak gönderinize ekleyebilirsiniz; bu serbestlik sadece Minecraft Türk Sunucuları Bölümü'nün alt bölümlerinde geçerlidir. Spoilera alma işlemi için aşağıdaki kullanımdan yararlanabilirsiniz:

[SPOILER="Uygunsuzdur, rahatsız olma ihtimaliniz varsa tıklamayınız."]

[/SPOILER]

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...