Minecraft Türkiye Sunucuları Nereye Gidiyor?

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
insan bir sunucuyu ne kadar severse sevsin karşılıksız para yatırmaz
Eğer en baştan Minecraft sunucularını bir tür "ortam" olarak gösterebilseydik, eminim sunucuların açık kalmasına bağış yapıp bir şey istemeyecek birçok kişi olabilirdi, çünkü istedikleri şey "ortam"ın ayakta kalması olurdu.

Ama yapmadık. Bu forumdaki en eski sunucu konularını inceledim, aynı şeyler onlarda da var. Bu olay asla bitmeyecek. Çünkü insanlar buna alışmış.

Düşünün, bir sunucu açtınız, tamamen vanilla (direkt vanilla jar kullanılıyor, o derece). 10-20 kişilik alanınız var. Konusunudur falan açtınız, whitelist koydunuz belki, size kalmış.

İlk gün/hafta aktiflik olabilir belki, eski sunucuları özlemiş kişilerden, fakat o aktiflik zamanından sonra hiç kimse gelmeyecek. Tek başınıza oynamayı sevmiyorsanız, kapatacaksınız gideceksiniz.

Neden? Çünkü şu anki Minecraft kitlesi alışmış artık OPbilmemne sunuculara, vip alıp kral olmaya, falana, filana.

Bu hem kitlenin, hem de sunucu sahiplerinin hatası. Ve hiç düzelmeyecek bir şey.

Haydi yabancılara bakalım, ne dersiniz? Kendi gözleriniz ile görün, ne kadar sunucu var, ve kaç tanesi vanilla... Ve bunlar sadece tek bir sitede bulunanlar.

Böyle bir şeyi ileride kendim bile deneyebilirim belki, ama gelen olmayacağını bildiğimden uğraşasım yok.

AdaGrsy

yok
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İyice bozdular, bence şöyle güzel bir emek skyblock sunucusu açılırsa çok iyi olur.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Eğer en baştan Minecraft sunucularını bir tür "ortam" olarak gösterebilseydik, eminim sunucuların açık kalmasına bağış yapıp bir şey istemeyecek birçok kişi olabilirdi, çünkü istedikleri şey "ortam"ın ayakta kalması olurdu.

Ama yapmadık. Bu forumdaki en eski sunucu konularını inceledim, aynı şeyler onlarda da var. Bu olay asla bitmeyecek. Çünkü insanlar buna alışmış.

Düşünün, bir sunucu açtınız, tamamen vanilla (direkt vanilla jar kullanılıyor, o derece). 10-20 kişilik alanınız var. Konusunudur falan açtınız, whitelist koydunuz belki, size kalmış.

İlk gün/hafta aktiflik olabilir belki, eski sunucuları özlemiş kişilerden, fakat o aktiflik zamanından sonra hiç kimse gelmeyecek. Tek başınıza oynamayı sevmiyorsanız, kapatacaksınız gideceksiniz.

Neden? Çünkü şu anki Minecraft kitlesi alışmış artık OPbilmemne sunuculara, vip alıp kral olmaya, falana, filana.

Bu hem kitlenin, hem de sunucu sahiplerinin hatası. Ve hiç düzelmeyecek bir şey.

Haydi yabancılara bakalım, ne dersiniz? Kendi gözleriniz ile görün, ne kadar sunucu var, ve kaç tanesi vanilla... Ve bunlar sadece tek bir sitede bulunanlar.

Böyle bir şeyi ileride kendim bile deneyebilirim belki, ama gelen olmayacağını bildiğimden uğraşasım yok.
işte bu yazdıklarına katılıyorum.
Gidilen tek bir yer var oda para başka hicbir yere gitmiyoruz.
aynen
İyice bozdular, bence şöyle güzel bir emek skyblock sunucusu açılırsa çok iyi olur.
açıp napsınki adam forum larda bi çok kişi diyor işte emek skyblock açılsa bilmem ne açılsa oynasak fakat gel görkü giren yok :D ben denedim açmayı fakat olmadı :/.

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Başladılar zaten şuanki emek skyblock açmaya şu an opsky gibi açıyorlardır seri üretime falan geçmişlerdirde ama opskyblockun kitlesi ile emekskyblockun kitlesi aynı değişen bir şey yok

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Ben vip sayısına veya fiyatına bakmıyorum. Vip olmasına bakıyorum direkt olarak. O vip'leri alanlara ne veriyorsun, orası önemli kısım. Hani sunucu fiyatlarını karşılamak için dersen ne yaparsın, bir chat tagı koyarsın bağışçı diye, sunucunu seven alır. Ama vip'e gelip Pro4, Sharpness5, fly falan filan veriyorsan, hem Mojang EULA'sına karşı geliyorsun, hem de (benim gözümde) para kazanmaya yönelik bir sunucu açmış oluyorsun, ki Türkiye'de bütün vip'li sunucular böyle olduğundan, gerisi geliyor işte.
Şöyle düşün oyunda onca özellik var, envoy, bosslar falan sonra bir takımın olduğunu düşün bütün takım 1hafta içinde yeterince geliştiniz, savaş alanındaki 4 tane bossdan 1'ine hep beraber saldırdınız ve içinden bi tane rastgele birkaç ödül çıktı şimdi bu ödülleri düşünelim
1- Rastgele vip
2- Kasa Anahtarları
3- Token
Evet biriniz rastgele vip kazandınız tebrikler, ikinci şıkta olana bakalım rastgele bir kasa anahtarı evet kasayı açtınız aa içinden spawner çıktı neyse sallayalım , token çıktığını düşünelim bu tokenleri arkadaşça biriktirdiniz ve hepiniz tokenshoptan vip satın aldınız,

Hadi bide envoya geçelim envoyda noluyor havadan rastgele kasalar düşüyor burada diğer oyuncularla kapışarak kasaları almaya çalışıyorsunuz, hmm evet kaptınız evet evet o sizin artık ne çıktı içinden kasa anahtarımı? bir blokmu? rastgele bir eşyamı? tokenmi? Düşünelim biraz aa kasa anahtarı çıktı ilk açtığınız kasadan hemen alalım onu evet koşuyoruz kasaya doğru evet açtık hmm gene bahtımız kara tutmadı, ama sadece 1 tane envoy kasası yokki 30 tane var takımca atladınız bunlardan 8 tanesini kaptınız token vb çıktı bence bu sefer bunlarla vip kazanabileceksiniz.

Yani şu oluyorki bu vipler sadece parayla satın alınmıyor, oyundanda kazanılıyor(açacağım sunucuda)