Minecraft Taş Kesici Yapımı

Mugetsu42

Ağaç Yumruklayıcı
Süper Editör
Mesajlar
21
Puanları
40cscfwe22.jpgMinecraft Taş Kesici

Merhaba değerli Forum üyeleri. Bugünkü konumda sizlere Minecraft'tın yeni sürümüyle gelen yeni bir eşyayı anlatmak istiyorum. Bu eşya bence Minecraft'a değer katan bir eşya. Size anlatacağım eşyanın ismi stonecutter yani taş kesici.


Taş Kesici Nedir/Nasıl Kullanılır

Bu eşya adından da anlaşıldığı üzere taşları kesmenize yarayan bir şey. Taş kesici, Minecraft'taki end taşı, düz taş, düzgün kırmızı kum taşı yada kırmızı kum taşı gibi daha birçok taşı keserek tabiri caizse taşları yontarak onları basamak, merdiven gibi şeylere dönüştürme özelliğine sahip bir eşyadır. Taş kesicinin şu şekilde bir avantajı var. Mesela siz çalışma masasında merdiven yapmak için altı adet düztaş kullanıyorsunuz. Bunun karşılığında size dört adet merdiven bloğu veriliyor. Ama taş kesicide işler şu şekilde değişiyor. Siz çalışma masasında altı adet düztaşla dört adet merdiven alırken taş kesiciyi kullanarak altı adet düztaşla altı adet merdiven bloğu elde edebiliyorsunuz.

Taş kesiciyi çalıştırmak için kızıltaş sistemine ihtiyacınız da yok. Taş kesiciyi yere koyduğunuzda direkt çalışır durumda oluyor. Taş kesicinin üstündeki testere de sizi korkutmasın sakın. O testerenin üstüne çıktığınız zaman size kesinlikle zarar vermiyor. Sadece size de değil o testerenin üstünde ne olursa olsun zarar vermiyor. Yani hadi biraz zombi keselim diye taş kesici ile tuzak kurma fikrini aklınızdan çıkarın.

Taş kesici için Minecraft oyununda bir ses efekti bulunmuyor. Yani başımız taş kesicinin sesiyle şişmeyecek. O konuda rahat olduğumuzu söyleyebilirim :)

Not: Enfekte oyma taş tuğlayı taş kesicide kullanamazsınız. Zaten o eşyayı çalışma masasında da kullanamamaktasınız.Minecraft Taş kesici Nasıl Yapılır

Taş kesiciyi yapmak o kadar kolayki şaşırabilirsiniz. Taş kesici yapımı için size sadece iki tane eşya gerekiyor. Birincisi 1 tane demir külçesi. İkincisi ise 3 tane düztaş. Çalışma masasındaki yerleşimleri de şu şekilde: 1 adet demir külçesi çalışma masasının tam ortasına geliyor. 3 adet düztaş ise çalışma masasında en aşağıya yanyana yerleştiriliyor. Böylece taş kesiciye kolayca sahip olabiliyorsunuz. Artık siz de taş kesmeye başlayabilirsiniz :)

Ekran Görüntüsü (57).pngTaş Kesici Hakkındaki Şahsi Düşüncem

Taş kesici ne kadar sevilir ne kadar sevilmez bunu bilemem ama Minecraft oyununa bir değer katmış bence. Taş kesicinin işe yarayıp yaramaması konusuna gelecek olursak da bence çokta ihtiyaç duyacağımız bir eşya değil. Ama bu onun işe yaramadığı anlamına da gelmiyor. Taş kesici işe yarayan bir eşya bence. Sizde taş kesici hakkındaki görüşlerinizi aşağıya yazarak bizimle paylaşın.


Hadi Bir Etkinlik Yapalım

Minecraft'ın bir sonraki güncellemesinde yani Minecraft 1.15 sürümünde neleri görmek istediğini veya nelerin geleceğini düşündüğünü aşağıya yazarak bizimle paylaş.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Takipte kalın :)
İyi Forumlar.