Minecraft Türk Nostalji Threadi

turkler

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mct.png

-Kendi dünyanızda oynamayı bırakın, onu yaratın!

Bu resim, bir kaç yıl boyunca her gün bir kaç saat ayırdığım forum gezilerimde bana eşlik etti. Moderatörlerin (Özellike AdexTR'ninkiler güzel yazılmış oluyordu) snapshot postları, ve arada bir çıkan ''Acil Yardım'' postlarını az görmedik.

eklentiler.png

Burası benim için çok değişik bir yerdi. Genelde fakir ben bunlara bakar, iç çekip foruma devam ederdim. Arada bir, nadiren ücretsiz bir plugin çıkardı, forum popülasyonu olarak '+1' yapıp denerlerdi. Çoğu da küçük sunucuların sahipleri olurdu. Küçük olması kötü bir şey olmazdı, sessiz sakin, büyük ban dramalarının olmadığı, çoğunlukla 'bir şey craft' formatında isimlendirilen küçük köşeler.

pre.png

Çok iyi hatırlıyorum, 1.7 zamanları, hep oynadığım bir sunucu vardı, sloganı da ''Antik mısırı yaşa'' falandı, az çok 20 kişi online oluyodu.. O sunucuya en az 200 saat koymuşumdur. Arada bir drama dönerdi buralarda, yok 'Haksız ban yedim çıldırıyorum' yok 'Paramı alıp kaçtı özür dilerimler' sonra onlarla uğraşırdık. İyi günlerdi.

hoty.png

Peki ya, ben neredeydim?
Eski banımla uğraşıyordum. Haksız olduğunu düşünmüştüm (Kesinlikle objektif, isterseniz haklı olarak yasaklandığımı düşünebilirsiniz.), fakat itiraz edememiştim. Sonunda, eski zamanların anısına banımı kaldırtmayı başardım. (Teşekkürler moderatörler.) adenzu54 beni hatırlar,
yastyık.png

Yastık bükücü olayı, ölmüş hıyarın resmindeki thread'de gerçekleşmişti. Resim forumda yok, ama çok iyi hatırlıyorum, eski bilgisayarıma indirmiştim.
yey.png

Eski bir grup chat'ini buldum. MCPE sunucusu falan ayarlamaya çalışıyorduk, maalesef hiçbir zaman ayarlayamadık, ve oynayamadık. (Ayrıca mesajlara bakınca hala cringe oluyorum).

liked.png

Bu gördüğünüz, forumda aldığım ilk 3 beğeni. Nisan 2014'ü, 12 yaşındaki ben. Bunlarla gurur duyuyorum, Allah'a şükür ''Entity 303 hepimizi hacklicek'' diye bağıran küçüklerden değildim.
OWO.png

Şimdi tam chatten resim bulamadım, ama çok iyi hatırlıyorum, benim 12 yaşında olmamla bir drama gerçekleşmişti. Siteye bir kaç günlüğüne 'Unuturlar' diye girmemiştim. Döndüğümde, 'bir sebep' yüzünden (Burada yazmayacağım, belirli bir moderatör nedenini biliyor) banlanmıştım.
Bu güne döndüğümüzde, banımın kaldırılmış olduğunu fark ettim. Büyük ihtimalle Facebook'daki moderatörler yardım etti, tam hatırlamıyorum, Facebook'da bu ban hakkında bir şeyler yazmıştım, ama pek umudum yoktu, ve tek hatırladığım yasaklanmam hakkında yazmış olduğum.

Ve evet, bu da bu kadar. Sizin de eski siteden anılarınız varsa, isterseniz yazın, isterseniz yazmayın, sizin seçiminiz. Ve iyi günler.
ve bence eski site daha iyi görünüyordu

/thread

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Güzel sohbet döndüğünü ve her gün girdiğimde en az 10 bildirim aldığımı hatırlıyorum, cidden insanı oyalıyordu burası. Şimdi 5 bildirim geliyor 3 tanesi reklam falan. Gerçi düzelttiler onu.

Ronin BT vardı hiç unutmam, çok iyi işler çıkarıyorlardı.

Tavşan kestiği iddia edilen bir kız vardı, Gökçe'ydi adı hatta. Sadist deniyordu onun için, bir ara çok enerji içeceği içtiği için doktora gitmek zorunda kalmıştı baş ağrısından.

İlk banım 7 gündü çok zor geçmişti, sonraki banımı çok saçma bir sebepten yemiştim ki bence haksızdı, itiraz için açtığım hesaplar sonucu sürekli ban yemeye devam ettim, bu 11. hesabım falan heralde, güzel dayanıyor. O dönem forumdaki arkadaşlarım da patır patır ban yemişti o olaylardan sonra.

Bol bol oyun tanıtım konusu açtığımı ayrıca sık sık Minecraft animasyonları yapıp paylaştığımı hatırlıyorum, güzel, emek verilmiş kaliteli konulardı bana kalırsa, çok ilgi görüyorlardı. Şu günlerde konu açmaya cesaret edemiyorum, konular artık ilgi görmüyor.

Bir ara başka bir forumda yöneticinin tanıdığı olduğu için bu forumda pat diye genel moderatör olan biri vardı, bayağı itiraz edilmişti ona da, yine banlar havada uçuşmuştu. Görevine devam etti ama. İnsan utanır yahu. Ayıp oldu ben görevi bırakayım falan der. İsmini unuttum şimdi, ne zaman gittiğini de hatırlamıyorum.

Öyle işte. Güzeldi ama.

Ekleme; Aaaaaaaaaaaa aklıma geldi amerikan güreşiyle ilgilenen bir arkadaş vardı hatta bir ara eğitimini aldığını iddia ediyordu, uzun zamandır haber alamıyoruz kendisinden.

Vienicome ve MUHDE vardı, onları anlatmaya kelimeler yetmez heralde.

2. Ekleme; Bir dönem moderatör olmak için taklalar atıyordum, şimdi danışman yardımcısı oldum axxx ax nereden nereye

Son düzenleme:

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
atomy (2).png

Sadece bunu buldum. :huh:

Unliforce

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
GizliOyuncu eskiden beri vardı evet kanıtı teşekkürler :3

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ekleme; Aaaaaaaaaaaa aklıma geldi amerikan güreşiyle ilgilenen bir arkadaş vardı hatta bir ara eğitimini aldığını iddia ediyordu, uzun zamandır haber alamıyoruz kendisinden.
Rayandu, güreşten bahseden arkadaş.

Nostalji nostalji demişiniz kimse beni davet etmemiş ayıp bu.

zRedDraqon

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
nostalji demişken beni unutmak biraz ayıp olmuyor mu :/

erenalyoruk

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bunlar hep tema değişikliğinden.
Eski hesabımın bilgilerini unuttuğum için yeni hesap açtım fakat sergun26'nın forum yapma çabasını asla unutamadım.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
craft_man'in olduğu zamanlar da bayaa güzeldi. O sıralar yönetim sürekli değişti ama meşgul olduğumdan olayları kaçırmıştım.

L

LifeTaker

Ziyaretçi
Güzel sohbet döndüğünü ve her gün girdiğimde en az 10 bildirim aldığımı hatırlıyorum, cidden insanı oyalıyordu burası. Şimdi 5 bildirim geliyor 3 tanesi reklam falan. Gerçi düzelttiler onu.

Ronin BT vardı hiç unutmam, çok iyi işler çıkarıyorlardı.

Tavşan kestiği iddia edilen bir kız vardı, Gökçe'ydi adı hatta. Sadist deniyordu onun için, bir ara çok enerji içeceği içtiği için doktora gitmek zorunda kalmıştı baş ağrısından.

İlk banım 7 gündü çok zor geçmişti, sonraki banımı çok saçma bir sebepten yemiştim ki bence haksızdı, itiraz için açtığım hesaplar sonucu sürekli ban yemeye devam ettim, bu 11. hesabım falan heralde, güzel dayanıyor. O dönem forumdaki arkadaşlarım da patır patır ban yemişti o olaylardan sonra.

Bol bol oyun tanıtım konusu açtığımı ayrıca sık sık Minecraft animasyonları yapıp paylaştığımı hatırlıyorum, güzel, emek verilmiş kaliteli konulardı bana kalırsa, çok ilgi görüyorlardı. Şu günlerde konu açmaya cesaret edemiyorum, konular artık ilgi görmüyor.

Bir ara başka bir forumda yöneticinin tanıdığı olduğu için bu forumda pat diye genel moderatör olan biri vardı, bayağı itiraz edilmişti ona da, yine banlar havada uçuşmuştu. Görevine devam etti ama. İnsan utanır yahu. Ayıp oldu ben görevi bırakayım falan der. İsmini unuttum şimdi, ne zaman gittiğini de hatırlamıyorum.

Öyle işte. Güzeldi ama.

Vienicome ve MUHDE vardı, onları anlatmaya kelimeler yetmez heralde.

2. Ekleme; Bir dönem moderatör olmak için taklalar atıyordum, şimdi danışman yardımcısı oldum axxx ax nereden nereye
Seni seviyorum...