Minecraft'ın Gelişimini Konuşalım

AnadoluNW

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Minecraft gayet iyiye gidiyor , modlu sunucuya gerek yok, 3d obje ekleyerek yaptığın doku paketiyle ve pluginlerle modlu kıvamında sunucular yapılabiliyor. Combat mekanikleri eskiden daha hoş olsada kalkan ve yeni gelecek mızrak gibi şeylerle ilginçleşmeye başlayacak işler.. Spartalı stili askerler görebiliriz mmolarda :D
Su altı güncellemesi şu ana kadarki en hoş güncelleme olacak açık ara.. Okyanuslar kullanışsız biomlardı.. Hatta şu anda silahlı factiona gunboat dışında birde mini askeri denizaltı eklemeye karar verdim.
Yani minecraft gelişiyor, git gide iyileşiyor, ama oyuncu kitlesi malesef tek kelimeyle LEŞ... Geriye gitmeye çabalayan, hilesiz oynamaktan aciz, kolaya kaçmak ,glitch ve bug bulmak için herşeyi yapan, emeğe ve diğer oyuncuya saygısı olmayan bir kitle var ortada.. Birde bu kitle server açmaya yelteniyor hazır paketler ve klişe içeriklerle. Minecraft nasıl desem... Ayağa düştü şu anda, her yerde server var ve oyuncudan çok server var, serverların %95'i birbirinin aynısı.. Nadir örnekler var ama onlarda batıveriyor , mmorpg'ler RPG'ler, özel minigame deneyenler, kendine has konsept deneyip emek veren çoğu sunucu bugüne kadar battı, umarım bir mucize olur ve şu oyunun kitlesi düzelir.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Minecraft gelişiyor ama her oyun gibi bir gün batmaya başlayacaktır.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Su altı güncellemesi şu ana kadarki en hoş güncelleme olacak açık ara.. Okyanuslar kullanışsız biomlardı..
Okyanus biomları 1.13 sürümünden önce de kullanışlıydı. Tapınaklar, killer gibi az da olsa içerikler vardı. Şimdi içerikler ve özellikler artırıldı.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Okyanus biomları 1.13 sürümünden önce de kullanışlıydı. Tapınaklar, killer gibi az da olsa içerikler vardı. Şimdi içerikler ve özellikler artırıldı.

Umarım ileriki güncellemelerde, Tapıkan, Piramit vb. şeylerle daha çok karşılaşırız oyunu oynarken.

Sukela

ne yazsam bilemedim
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Kötü bilgisayarlarda kasıyor o hoş değil.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Minecraft bence iyiye gidiyor. Bilgisayarım orta derece olmasına rağmen ufak tefek kasmalar oluyor. Bunlar bence normaldir.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Ben deneyimlediğim bir olayı paylaşacağım. Anlatacağım her şeyi bildiğim kadarıyla.
Bunlar tabi senaryo kesin bir şey diyemem yani deneyseldir.

Cihaz 1:
Intel Core 2 Duo CPU 2.33 GHz
4 GB RAM
Nvidia GF 210 ekran kartı
Cihaz 2:
Intel Pentium Dual Core E5700 3.00 GHz
2 GB RAM
Intel onboard ekran kartı

Minecraft açtığımızda olan olaylar:
Cihaz 1'de başlangıçta işlemci harcaması yüksek oldu ve donmalar yaşandı. Tamamını harcadı neredeyse. Sonra %20-30 arasında harcama yaptı. Performans olarak akıcı oynanabiliyor.
Cihaz 2'de başlangıçta işlemcinin tamamını harcadı ve donmalar az yaşandı. Sonra işlemci harcaması düştü. Performans olarak 2 3 dakika içinde rahat, akıcı bir şekilde oynanabiliyor.
Cihaz 2'yi bir kişinin bilgisayarını tamir ederken test ettiğim için ayrıntılı bilgi veremeyeceğim. O ara test edeyim dedim güzel sonuçlar aldık.