Minecraft'ta İlginç Durum!

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Bunu son 2 3 gündür yaşıyorum. Bir gün bile sorunsuz geçmeyen bu Java'da şimdide değişik bir sorunla karşınızdayım.
Olayı biraz değişik yöntemlerle anlatacağım. Umarım dikkatli okursunuz ve yanlış yorumlar yapmazsınız.

===I. OLAY===

Minecraft FPS: 55
Minecraft Javaw.exe harcanan Ram: 1,1 GB(Verilen Ram: 499-512 MB)
Minecraft sunucu Java.exe harcanan Ram: 761 MB(Verilen Ram: 1 GB)
CPU: %89

===II. OLAY===

Minecraft FPS: 5
Ram konusunda fark yok aynı derecede.
CPU: %100

Bir kaç test yaptım ve bu verilere ulaşabildim. İşlemleri inceledim FPS düşerken ama CPU artışından başka bir işlem göremedim. Sizce neden bir anda CPU yükseliyor? FPS'yi etkiliyor aşırı CPU harcıyor bir anda.

Trazin

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeş arkaplanda çalışan programlara baktın mı? ve de kardeşim bilgisayarı temizle ben oyunu çalıştırırken %80 zor görüyorum seninki uçmuş bildiğin

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
kardeş arkaplanda çalışan programlara baktın mı? ve de kardeşim bilgisayarı temizle ben oyunu çalıştırırken %80 zor görüyorum seninki uçmuş bildiğin
İşlemleri kontrol ettim tam cpu uçarken pek hareketlilik gözükmüyor büyük ihtimal Java'dır.

gunlad

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sende java'nın azizliğine uğramışsın :)

Simplex

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Benimki 1.8.7 günceliz biz.

SF:SDFSDFSDF
Kardeş yapman gereken şu;

Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > Kullanıcı Hesapları Ekle veya Kaldır > Yeni Hesap Oluştur

Buradan oluştur sonra da "Oturumu Kapat" (aman deyim sakın bilgisayarı kapatayım deme) sonra oluşturduğun hesabı seç ve giriş yap. Masaüstünde başlat menüsüne > Minecraft yaz ve minecraft ikonunu seç ve bir de böyle performansına bak bakalım.