MobChess - Fikir Danışma

BlokMühendisi

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.16
Konuma hoş geldiniz. Diğer konularıma bakarsanız skript yazdığımı farkedersiniz, aslında diğer hesabımla uzun süredir burada redstone ve komut bloğu sistemleri paylaştım yani bayadır buradayım ve sistemler yapıyorum :cool: ( bu arada ön yargı olmasın, banlanmadım başka bir sebepten yeni hesap kullanıyorum )

Neyse şimdi size MobChess nedir ondan bahsedeyim: MobChess minecraft öğeleriyle yapacağım AutoChess türü oyunumun adı. Skriptle yapıyorum, marketin temeli, eşleştirme sistemi vs. hazır ayrıca kafamda temel kökenler ve sınıflar ve bazı kendi oyunuma has mekankler hazır. Şimdi oyunun hangi yaratık hangi köken ve sınıflarda kaç paralık, hangi yeteneğe sahip olacak kısmına geçtim onu tamamladıkça koda aktarıp yavaş yavaş oyunu bitereceğim ama yalnız olduğum için canım sıkıldı bu yüzden bir konu açıp fikir danışmak istedim.

Edit : Konuya hiç ilgi oluşmadığı için biraz daha düzenlemeye karar verdim.

Doğanlar
Şu an aklımdaki kökenlere "Doğan" ismini verdim ve 6 tane: Gün Doğan, Gece Doğan, Su Doğan, Vahşi Doğan, Ateş Doğan, Son Doğan. Bu doğanlar diğer oyunlardaki şu kadar aynı doğandan koy şu güçlendirmeyi al şeklinde olmayacak, burada farklı bir mekanik düşündüm. Her turda farklı bir "Doğan" öğesi seçilecek ve o tur o doğandan olan birimler güçlendirmeden faydalanacak, bunun gideceğimiz komposizyonu seçsek bile elde farklı birimler tuttuğumuz ve her tur farklı bir kompozisyon dizdiğimiz yeni bir oynanış ekleyeceğini düşünüyorum.

Her doğanın bir "Boss"u olacak ve bu bosslardan sadece bir tane kullanabileceğiz. Kompozisyonumuza bir boss eklediğimizde her tur o bossun doğanı geçerli sayılacak.

Gün Doğanlar
Kedi, kurt, iron golem, kar golemi, at, Steve ( Boss )

Gece Doğanlar
Zombi, iskelet, creeper, örümcek, mağara örümceği, bebek zombi, HeroBrine ( Boss )

Su Doğanlar
Boğulmuş, gardiyan, yunus, Yaşlı Gardiyan ( Boss )

Vahşi Doğanlar
Pillager, çağırıcı, serseri vs.

Ateş Doğanlar
ZombiePigman, blaze, magma slime, wither iskelet, ghast, WitherBoss ( tabii ki Boss )

End Doğanlar
Enderman, endermite, shulker, EnderDragon ( Boss )

Sınıflar
Zombi, boğulmuş, iskelet, zombie pigman hortlak adlı bir sınıfta olacak canı bitine bir süre ölmelerini önleyen bir güçlendirmeye sahip olacak. ( Daha sonra düzenlenecek )

Moblar
Zombi
1 Altın - Bir rakibi öldürdüğünde ya da asist yaptığında ölen rakibin statlarının yarısına sahip ve mevcut hortlak güçlendirmesinden faydalanan bir zombi çağırır.
-eklenecek

Görseller
Spawn - Mimarlığım olmadığı için temel çöl temalı bir spawn yaptım.
Screenshot_1.png

Tahta - sade transparan bir oyun alanı yaptım kenardaki ağaç olan kısmı ve aradaki çimenleri mevcut doğan öğesine göre değiştirme planım var.
Screenshot_2.png

Şimdi aklımdakilerin ve yaptıklarımın bir kısmı bunlar. Sizin aklınızda neler var, fikirlerinizi lütfen paylaşın. İsteyen build yapıp önerebilir.

Son düzenleme: