Old olduk herhalde +sorum var

Raptork

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Uzun aradan sonra foruma girmeye karar verince böyle bir bölümün olması şaşırttı valla. 4-5 sene önce çok aktif kullanırdım burayı şimdi ise değişmiş her şey.
Çok uzatmadan birde sorumu sorayım malum burada herkes az çok old olduğuna göre hala minecraftta sizce sunucu açılırmı ?
2013 yılında bizim arkadaşla denemiştik ve kendimize göre görece başarılıydık 50 kişi gördüğümüzü hatırlıyorum ozamanlar. Şimdi malum üniversiteler vesaire hep online evde de boş boş duracağımıza aynı arkadaş bir server açalım uğraşalım hem de para kazanırız diyor ama benim aklıma pek yatmıyor, görüşlerinizi merak ediyorum.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Her gün forumda diğer konulara yazılan yorumdan fazla sunucu açılıyor, farkettiğim kadarıyla bir kaç tanesi +10 çekiyor. Hazır paketle ve para karşılığı ban kaldırma satan p2w desen akıyor bir sunucu bile tutabiliyor bir de düzgün bir şey açılsa sen düşün.

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendiniz eklenti yazmayı ve tasarım yapmayı bilmiyor, her şeyi para karşılığı yaptıracaksanız kötü fikir, paranız boşa gider. Ama iyi eklenti yazabiliyor ve tasarım yapmayı biliyorsanız ve oyuna iyi bir şekilde hakimseniz iyi bir fikir olabilir. Çok da bir beklentiniz olmamalı, sonradan üzülmemeniz açısından. Açıkçası Minecraft piyasasında çoktan ''Atı alan üsküdarı geçti.''

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kendiniz eklenti yazmayı ve tasarım yapmayı bilmiyor, her şeyi para karşılığı yaptıracaksanız kötü fikir, paranız boşa gider. Ama iyi eklenti yazabiliyor ve tasarım yapmayı biliyorsanız ve oyuna iyi bir şekilde hakimseniz iyi bir fikir olabilir. Çok da bir beklentiniz olmamalı, sonradan üzülmemeniz açısından. Açıkçası Minecraft piyasasında çoktan ''Atı alan üsküdarı geçti.''
yine hikaye mi yazıyorsun feridun abi.

saçmalamaya gerek yok. sunucu açmak için eklenti yazmak ya da tasarım yapmak gerekmiyor. tıpkı bakkal açmak için sigara üretmeyi bilmenin gerekmediği gibi. Ürünü alacağın yeri bil, ürünü kutudan çıkart ve güzel bir şekilde servis et. Tasarımın ise olayla ilişkisini çözemedim. Bir sunucu sahibi neden tasarım yapmak zorunda olsun ?

Konuya dönersek. Minecraft sunucuları hala aktif ve sunucular kendini belli etmesi halinde reklamla 10-30 online arası oyuncu çekebiliyor. Ama 50 online alması için topluluktan baya bi sıyrılman gerek.

Raptork

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yorumlarınız için teşekkürler öncelikle. Peki sizce hangi tür sunucular daha popüler ? Aynı şekilde hep yapması hem de oyuncu çekmesi açısından.

Zulu

Hurra, Die Welt Geht Unter.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Son zamanlarda çok fazla skyblock + opskyblock sunucusu açıldı ve şaşırtıcı biçimde çoğu +10-15 aktif oyuncu yakalamayı başardı. Siz isterseniz bu sunuculardan biri olup zamanla kalitenizle kendinizi aralarından soyutlayabilirsiniz. Başka bir yöntem ise sayıları gün geçtikçe azalan ama kemik kitlesi hala var olan normal faction türü bir sunucu açıp listede üst sıralara yükselebilirsiniz. Ancak bildiğiniz üzere sunucu işleri tamamen kumar üzerine kurulu. Risk almazsanız başarılı olamazsınız.

Raptork

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Son zamanlarda çok fazla skyblock + opskyblock sunucusu açıldı ve şaşırtıcı biçimde çoğu +10-15 aktif oyuncu yakalamayı başardı. Siz isterseniz bu sunuculardan biri olup zamanla kalitenizle kendinizi aralarından soyutlayabilirsiniz. Başka bir yöntem ise sayıları gün geçtikçe azalan ama kemik kitlesi hala var olan normal faction türü bir sunucu açıp listede üst sıralara yükselebilirsiniz. Ancak bildiğiniz üzere sunucu işleri tamamen kumar üzerine kurulu. Risk almazsanız başarılı olamazsınız.
Yorumun için teşekkürler öncelikle. Evet bende biraz araştırma sonucunda skyblock sunucularının baya popüler olduğunu gördüm. Fakat benim asıl merak ettiğim nokta daha çok Survival kısmı. Sizce bir survival sunucusu tutabilirmi ve iyi olması için neler olmalı ?

Gökçen

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Server işini bilmem ama ne zaman bir oyuna başladıysam server kapanıyordu, öyle bir yer açmayacaksan giriş elbette...