Otomotiv Mühendisliği Yazılır mı?

TeycheX

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar konuyla vb alakalı değil sadece burda daha fazla aktiflik var diye buraya yazıyorum
matematiğim çok çok kötü diğerleri 100-70 ilerde otomotiv mühendisliği istiyorum fakat matematik gerekiyormuş. matematikden 5-6 net yapsam kazanırmıyım?. baktım olmuyor yedek parça işletmesi açmak istiyorum tavsiye verirmisiniz

Bernard

Бернард
Danışman
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Çukurova Otomotiv Müh. için YÖKATLAS üzerinden tüm detaylarını görebilirsin, sıralaması düşük otomotiv müh. bölümlerinden biri olarak biliyorum. Bölüme yerleşenlerin matematik netleri ise şöyle;

TYT Temel Matematik (40 soruda)20,4
AYT Matematik (40 soruda)16,2

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
104
Ruh hali
Merhaba!

Şimdiden ileride yapmak istediğin mesleği kararlaştırman çok iyi. Ancak bu kararı alırken ince eleyip sık dokuman şart.

Meslek sahipleriyle konuşman, eğitim programını incelemen, devlete alım imkanlarını değerlendirmen ve birçok çeşitli değişkeni göz önüne alman gerekiyor.

Burada iki mesele daha var; birisi o bölümü kazanabilmen, diğeri de bitirebilmen.

Bölümü kazanabilmen, gerekli netleri sağlamana bağlı. Gerekli netlere yaklaşamasan bile sınavda ne yapabileceğini önceden kestiremezsin. Ayrıca açılacak yeni kontenjanlar da senin bu bölüme girme şansını artırır. Dolayısıyla mesleğinde karar verdiysen, yapacağın şey eksiklerini gidermek ve sınava odaklanmak.

Matematik, fizik, kimya, tarih, edebiyat bilmesen bile, üniversitede ilk sene bu temel dersleri alıyorsun. Ben üniversitede öğretim görevliliği yapıyorum, şu ana kadar derslerden geçemediği için okuldan atılan kimseyi görmedim. Bölümü kazanan kişi, dersleri takip ediyor ve emek veriyorsa, 6. senesinde dahi olsa mezun olup diplomasını alıyor.

Doğru kararı verdiğinden eminsen, sebat ederek amacına ulaşabilirsin. Gönülden başarılar dilerim.