Yardım Oyunlarda internetten dolayi kasma sorunu.

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Selam Arkadaslar, Evimde 200/20mbit internet bagli buna ragmen Oyun oynarken sürekli kasma sorunu yasiyorum. Pubg Mobile, eFootball PES 2020, COD War Zone en cok kasan oyunlardan. Ben bu kasma sorununun internetten kaynaklandigini düssünüyorum, cünkü 3 telefon 2 bilgisayar ayni interneti kullaniyoruz. Simdi sizden istedigim ben ayni internetten kendime farkli bir ag veya farkli baglanti yolu acabilirmiyim, yani ayni interneti baska bir secenekle kendim icin yüksek oranda kullanabilirmiyim? Varmi bunun bir yolu?

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @erroberer,
Eğer ki oyunlarda kasma sorunu yaşıyor isen bu bilgisayar sorunudur. Eğer ki sorun internetin'de olsaydı ping yüksek olur. Kasma dediğiniz için sorun büyük ihtimal bilgisayarda olduğunu düşünüyorum. Bunun için ise işlemcinizi yükseltmenizi tavsiye ederim.

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle merhaba @erroberer,
Eğer ki oyunlarda kasma sorunu yaşıyor isen bu bilgisayar sorunudur. Eğer ki sorun internetin'de olsaydı ping yüksek olur. Kasma dediğiniz için sorun büyük ihtimal bilgisayarda olduğunu düşünüyorum. Bunun için ise işlemcinizi yükseltmenizi tavsiye ederim.
Dostum benim bilgisayar kötü bir bilgisayar olsa dedigine katilirdimda, Rtx 2070 ekran kartli, i7 nesil 9, 12 cekirdekli bir bilgisayar. Bence Ortak kullanilan internetten kaynaklaniyor hersey, hatta wlan kendi kendine baglantiyi bazen kesip tekrar baglanyior, bundan dolayi PES´te mactayken kaybediyorum oyunu.

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Sorunun neyden olduğunu bilmiyorum ama yapmak istediğin şeyi modeminin sayfasına girersen yapabilirsin local ip adresini tarayıcına yaz oradan hesabına giriş yap.Her modemde ismi farklı olabilir ama benim modemde QoS olarak geçiyor Quality of Service
Buradan MAC adreslerinden cihazların internet önceliklerine göre sıralayabilirsin

erroberer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sorunun neyden olduğunu bilmiyorum ama yapmak istediğin şeyi modeminin sayfasına girersen yapabilirsin local ip adresini tarayıcına yaz oradan hesabına giriş yap.Her modemde ismi farklı olabilir ama benim modemde QoS olarak geçiyor Quality of Service
Buradan MAC adreslerinden cihazların internet önceliklerine göre sıralayabilirsin
Dostum Sayfaya girdim, bagli cihazlarida gördüm ama onu siralayamiyorum, malesef o özellik yok galiba. Anlaamadim gitti ya, Indirme hizinda bir problem yok, surf etmekte bir sorun yok yani %80,90 iyi diyelim, Ayni internete TV´de bagli, süpper caliyior, bir kesinti hic olmadi, Tek sorun Bilgisayarda baglantiyi bazen kendi kendine kesip tekrar baglanmasi. Bundan dolayi yetkili servisi arayip yeni Router gönderttim yine ayni olay devam ediyor sadece iyi yani hiz degeri olrak biraz daha iyi oldu. Acaba bulundugum yerde sinyal gücü mü az? Internet hizi testi yapiyorum 160/20mbit deger cikiyor ama oyunlarda kasiyor hatta dedigim gibi Pes´te kac kere baglanti gücü yetersiz diye maci iptal ediyor ve kaybediyorum.

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Dostum Sayfaya girdim, bagli cihazlarida gördüm ama onu siralayamiyorum, malesef o özellik yok galiba. Anlaamadim gitti ya, Indirme hizinda bir problem yok, surf etmekte bir sorun yok yani %80,90 iyi diyelim, Ayni internete TV´de bagli, süpper caliyior, bir kesinti hic olmadi, Tek sorun Bilgisayarda baglantiyi bazen kendi kendine kesip tekrar baglanmasi. Bundan dolayi yetkili servisi arayip yeni Router gönderttim yine ayni olay devam ediyor sadece iyi yani hiz degeri olrak biraz daha iyi oldu. Acaba bulundugum yerde sinyal gücü mü az? Internet hizi testi yapiyorum 160/20mbit deger cikiyor ama oyunlarda kasiyor hatta dedigim gibi Pes´te kac kere baglanti gücü yetersiz diye maci iptal ediyor ve kaybediyorum.
O QoS ayarlari modemden modeme degisiyor teknik servisten istersen nasil yapacagini anlatiyorlar
normalde istek uzerine baglanti testi de yapabiliyor bazilari ama bu donemlerde yaparlar mi bilmiyorum