PlayStation Store UI - Hayran Yapımı Arayüz Çalışması - ByTheEfsane

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Herkese Merhabalar,

Artık dijital oyun satın almak öncekinden çok çok daha kolay ve bu daha fazla platformun satış için açılmasına sebep oluyor ve bunların en gözdelerinden biri PS Store. Tasarımı güzel olsa bile 2012'den beri aynı formülün biraz değiştirilmiş hali olarak hayatına devam ediyor. Uzun süredir görmek istediğim değişikliği beklemekten sıkıldığım için açtım Photoshop'u ve kendi taslağımı yaptım.

Umarım beğenirsiniz ^_^

NOT: Bu Proje Devam Etmektedir
Yani bu konunun altına gelen her yorumu değerlendirmeye ve tasarımları değiştirmeye çalışacağım. Ayrıca yeni tasarımlar da ekleyeceğim.

banner.png

Ana Sayfa

homepage2.0.jpg

Kategori Değiştirme

categories-hp2.jpg

Ürün Bilgisi | Spider-Man

spider-manprodpage2.jpg

Ürün Bilgisi | Wolfenstein 2

wolf2seriepage2.jpg

Seri Sayfası | Wolfenstein

wolf2seriepageunfinished.jpg

banner.png

Çalışmaların Eski Halleri

homepage.jpg

spider-manprodpage.jpg

wolf2prodpage.jpg

banner.png

PS4 Arayüz Çalışmam
Origin Arayüz Çalışmam

Son düzenleme:

Anathory

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ürün bilgisi idare eder, fakat ana sayfa kötü olmuş.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Eline sağlık. Güzel görünüyor.

Küçük önerilerim olacak;

Anasayfanın üst kısmı işlevsel ancak tasarım olarak eski görünüyor. Oval kenarlar, birbirinden ayrık durmaları falan genel olarak kullanılan -ve benim de beğendiğim- modern tasarımlardan uzak kalmış.

Anasayfanın tamamının satın alınabilecek oyunlarla dolu olması rahatsız edici. Ha ben PS kullanıcısı değilim, bu ekran tamamen satın alımlar için ayarlanmış da olabilir bilmiyorum, ancak öyle değilse, alan konusunda biraz daha verimli kullanılabilirmiş. Örneğin bir köşede "bu hafta en çok satanlar", "en beğenilen ekran görüntüleri", eğer varsa "haberler" kısmı falan hoş durabilirdi.

Gözüme batan bir diğer şey, ana sayfada kartların (görseller?) hizalı olmayışı. Bazı kartların büyük olması hoş görünüyor ancak belli ölçüler içinde olmalı, demek istediğim, win8 başlat ekranı gibi.

Ürün içerik kısmında çok fazla alan israfı olmuş, çok fazla boşluk var, iyi yönetilememiş. Bu boşluklar değerlendirilip "en yeni gameplay videoları", "kullanıcı yorumları" gibi bölümler eklenebilir.

Tasarım çok güzel bir yolda gibi duruyor, çok iyi bir tasarım ortaya çıkarabileceğine inanıyorum. Kolay gelsin ^_^

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17
Ürün bilgisi idare eder, fakat ana sayfa kötü olmuş.

Neyi daha iyi yapabilirim, neyi değiştirebilirim sizce? Lütfen kötü noktaları belirtmekten çekinmeyin, bu projeyi eleştiri daha iyi kılacak ^_^

Eline sağlık. Güzel görünüyor.

Küçük önerilerim olacak;

Anasayfanın üst kısmı işlevsel ancak tasarım olarak eski görünüyor. Oval kenarlar, birbirinden ayrık durmaları falan genel olarak kullanılan -ve benim de beğendiğim- modern tasarımlardan uzak kalmış.

Anasayfanın tamamının satın alınabilecek oyunlarla dolu olması rahatsız edici. Ha ben PS kullanıcısı değilim, bu ekran tamamen satın alımlar için ayarlanmış da olabilir bilmiyorum, ancak öyle değilse, alan konusunda biraz daha verimli kullanılabilirmiş. Örneğin bir köşede "bu hafta en çok satanlar", "en beğenilen ekran görüntüleri", eğer varsa "haberler" kısmı falan hoş durabilirdi.

Gözüme batan bir diğer şey, ana sayfada kartların (görseller?) hizalı olmayışı. Bazı kartların büyük olması hoş görünüyor ancak belli ölçüler içinde olmalı, demek istediğim, win8 başlat ekranı gibi.

Ürün içerik kısmında çok fazla alan israfı olmuş, çok fazla boşluk var, iyi yönetilememiş. Bu boşluklar değerlendirilip "en yeni gameplay videoları", "kullanıcı yorumları" gibi bölümler eklenebilir.

Tasarım çok güzel bir yolda gibi duruyor, çok iyi bir tasarım ortaya çıkarabileceğine inanıyorum. Kolay gelsin ^_^

Öneriler için çok teşekkürler ^_^

Ana sayfanın üst kısmı kaldırıldı, kategorileri değiştirme ayrı olarak ayarlandı ve arama özelliğini gösteren tuş alt kısma alındı.

PS Store sadece satın alım amaçlı bir uygulama ancak sosyal özellikler başka şekilde kullanılabiliyor. Ancak sizin öneriniz üzerine ana sayfaya "Story of the Week" eklendi.

Kutular yine sizin öneriniz üzerine tekrar ayarlandı.

Ürün kısmı biraz daha iyileştirildi ve topluluğa erişimi sağlayacak kısım eklendi, böylece kullanıcılar oyun videolarına, yayınlarına ve gruplarına direk olarak geçiş yapabilir. Kullanıcı yorumları kısmı PS Store'da bulunmadığı için -bence bulunması konsol hissini baltalar- eklemedim ancak yine bulunan puanlama eklendi.

Tekrardan öneriler için teşekkürler.

banner.png

Eklemelerin Detayları:

- Ana Sayfa ve Ürün Bilgileri değiştirildi.

- Kategori Değiştirme eklendi.

- Ek olarak DS4 tuş atamalarının bir taslağını yaptım. (Arama "Options" tuşundan touchpad'e alındı)

kontrolşeması.jpg

blackone1991

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ana sayfayı hariç hepsi idare eder. Ana sayfanın biraz basit ve sade olduğunu düşünüyorum.
Elinize sağlık.