Quantum Break

FantasticGamer

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Quantum Break

Quantum Break, Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir bilim kurgu aksiyon-macera üçüncü kişi nişancı video oyunudur. Oyun dünya çapında Microsoft Windows ve Xbox One için Nisan 2016'da piyasaya çıktı. Oyunun merkezinde Jack Joyce vardır. Eski bir arkadaşı Paul Serene ile kıyamet güncesinde "Zamanın Sonu" nun nasıl olacağı üzerine çalışmalar yaptığında, başarısız bir zaman makinesi denemesinden sonra zaman manipülasyon yetkileri kazanmıştır. Oyun daha az eylem odaklı segmentlerde platform oyun öğeleri içerir. Oyunun sonucunu etkileyen "bağlantı noktaları" da vardır. Oyun, aynı zamanda entegre bir şekilde televizyon dizisinin bölümlerini de içerir. Karakterler, alınan kararların sonuçlarını görüntüleyerek oynayanların tercihleriyle gelişir.

Oyunu geliştiren takım, bu oyunda hayali bilim kurarken bilim adamlarına danıştı. Video oyun kısmı Remedy tarafından dahili olarak geliştirildi ve stüdyo deneyimli Sam Lake tarafından yönetilirken, oyunun TV tarafı Lifeboat Productions tarafından geliştirildi ve Ben Ketai tarafından yönetildi. Shawn Ashmore, Aidan Gillen ve Lance Reddick oyundaki önemli rolleri canlandırdı. Oyun Remedy tarafından geliştirilen yeni bir motor, Northlight motoru ve Digital Molecular Matter adı verilen bir teknoloji kullanıyor.

Oyundan bazı görseller

Oyunu oynayanlar Jack Joyce karakteri olarak oynuyorlar. Joyce kendisi dışında her şeyin donmasına neden olan bir güce ve zaman teklemesi yeteneğine sahiptir. Oynayanlar Oyuncular Monarch güvenlik görevlileri de dahil olmak üzere çeşitli düşmanlarla karşı karşıyadır. Bunlar; Zaman ayarı yapmalarına izin veren özel olarak tasarlanmış takım elbiseleriyle donatılmış Striker'lar ve zırhlı çok güçlü ağır silahlarla donatılmış Juggernaut'lar. Farklı düşmanların farklı davranışları vardır ve oyun, oyuncuların onları yenmek için farklı taktik ve stratejiler geliştirmesini gerektirir.

Düşmanları yenmek için, oyuncular çeşitli hücum ve savunma yeteneklerini kullanabilirler. Jack dört çeşit ateşli silah bulabilir: tabancalar, saldırı tüfekleri, av tüfeği ve karbür tüfekleri. Ayrıca, savaşta verimliliğini artıran çeşitli zaman işleme güçlerine sahiptir. Bu; "Time Stop" düşman etrafındaki zamanı bir zaman balonu ile dondurur. Oyuncu kabarcıkta sıkışan bir rakibe ateş ederse, gücü güçlendirir ve kısa bir süre sonra kabarcık kaybolduğunda mermiler düşmanı öldürür. Bir diğeri; "Time Rush", Jack'in bir düşmanın yanında gelmesine ve hemen bir yakın dövüşle alaşağı etmesine izin verir. Ayrıca, zamanı hızlandırmak ve farkında olmayan düşmanlardan korunamerika için bu gücü kullanabilir. Diğeri; "Time Blast" düşmanları havaya uçuruyor ve onları donduruyor. Bir başka yetenek; savunma yeteneği "Time Shield" tüm gelen saldıryı saptırır, "Time Dodge", oyuncuların saldırıları önlemek için çabucak savuşturmalarını sağlar. Bu zaman manipüle eden güçlerin çoğunun kullanımdan sonra kısa bir bekleme süresi vardır. Savaşta Jack, çevresel nesnelerin yanında dururken otomatik olarak onlarla kendine koruma kalkanı oluşturur. Bununla birlikte, oyundaki yapay zeka, oyuncuyu birbiriyle koordine ederek bu korumadan dışarıya itmek için tasarlanmıştır.

Ekli dosyalar

• quantum break.jpg
    quantum break.jpg
    33.4 KB · Görüntüleme: 603
  • quantum break-1.jpg
    quantum break-1.jpg
    31.1 KB · Görüntüleme: 339
  • quantum break-2.jpg
    quantum break-2.jpg
    29.4 KB · Görüntüleme: 612
  • quantum break-3.jpg
    quantum break-3.jpg