Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!
  • minecraft serverminecraft server

RigelBlock - MRP Skyblock Tamamlandı Play.RigelMC.Com

Geik

Kömür Madencisi
Mesajlar
106
En iyi cevaplar
3
Puanları
580
Oyun Sürümü
1.13.2
Sunucu Slotu
20
Sunucu Türü
RigelBlock
Merhaba!

2014 den beri aynı ekiple yaptığım projelerden sonra, en son geçen sene açtığımız sunucuyla yine türk sunucularına ufak da olsa bir özellik katmış bulunmuştum. Skyblock sunucularını uSkyblockdan - aSkyblock kullanmaya geçiren ve birçok özelliği yapmalarına zorlayan bir sunucuyu 2014 senesinde açmıştım.
2014'de farklı ada seçimi, kasalar, takas, nether adası ve en önemlisi oto skyblock yapılması çok zor görünüyordu. Çünkü herkes hazır plugin paketi kullanıyordu editleme oranları düşüktü. lovegame diye bir paket vardı ve bütün skyblocklarda oydu. Başlangıçta ben de onunla başlayıp neden aynı olsun diyerek değiştire değiştire öğrenmiştim. (Söylemem gerekirse groupmanager ile oto lordluk yapmak aşırı zordu şu an olsa uğraşmam :D (VIP-MVIP-MVIP+ için bile ayrı bir tag))

Her zaman skyblock sunucularına bir şey katan fakat hiçbir zaman istediğimi yapamadığım sunucular açtım. İstediğim biraz daha içerikli daha eğlenceli ve daha sürdürülebilir bir sunucuydu. Fakat bunu yapmak için donanımsal ve ekip olarak yeterliliğim yoktu. En son açtığım sunucuda bir eksik yüzünden zorla java bukkit librarysini biraz öğrendim ve ilerledim. Yazdığım bir kaç eklentinin ne kadar çok kişinin işine yarayacağını da gördükten sonra kendime güvenim daha da arttı. Ekibimi tekrar topladım ve işlere koyulduk ne yapacağımızı bilmiyorduk ve yine de beraber oynadığımız son oyun bizi çok etkilemişti. :) [Oyunun bilgisini vermeyeceğim zaten tanıtımdan anlarsınız]

Öncelikle minecraftda skyblock'a hayran birisi olarak MMORPG açmak yerine MRP diye bir skyblock keşfettim. ALFA ve BETA testleri olacak sunucumuzun ALFA testlerine çok az kaldı. Özelliklerden bahsedersek:

Silahlara, zırhlara, aletlere + basma özelliği: +20 ye kadar çıkan + basma sistemi +15 den sonra farklı bir isim alıyor ve [PRI,DUO,TRI,TET,PEN] olarak 20 oluyor. DUO dan TRI ye artı basmaya çalıştığınızda yanarsa PRI ye geri düşüyor. Yıldız tozu ve Yıldız parçası ile yükseltgenebiliyor [+15'e kadar toz, sonrasında parça gerekli] TRI ve üzerine bastığınızda anons edilir. Başarısızlık oranı vardır ve her başarısızlığınız belirli bir yük oluşturur geçirme oranınızı artırır. PEN'e başarısızlık oranı 0 ile %1 şansla geçirebilirsiniz. Yıldız tozunu ve yıldız parçasını, yaratık öldürerek, balık tutarak, odun keserek, kırıktaş jeneratör kazarak, boss keserek kazanabilirsiniz.

Kişisel bosslar: Henüz tamamlayamadığımız yapım aşamasında olan sistem. Bosslar hazır fakat günlük verilmesinin bir yolu hakkında karar veremedik. Görev mi yapmalılar yoksa direk mi almalılar kısmında kararsızız. Yan hesapları engellemek adına bir sistem düşündük fakat bu sistemin de siz oyuncuları sıkmaması gerektiği için üzerinde çalışıyoruz. Kişisel bosslar dünya bosslarının belirli parçalarını atabilecek kutu verir. Düşük bir oranla boss gear elde edilebilir. Ayrıca yıldız tozu, parçası ve para elde edilebilir.

Dünya bossları: Dünya bossları belirli günlerde belirli saatlerde kendi inlerinde çıkan ve tek kişi kesemeyeceğiniz toplu kesebileceğiniz bir bosstur. [10+ kişi tavsiye edilir. (Orta düzey)] Dünya bossuna vuran ve ölürken yakınında olan herkes öldüğünde ödül alır ve kutulardan düşük oranla bossların kıyafet ve silahı düşebilir. Bu eşyalar çok değerlidir ve deri olanı bile normal elmas setten iyidir. [Hepsi balancedır. Setlerin bir kısmı zırh çok verirken diğer kısmı zırh az verip hasar çok verir.]
NOT: Zırhların en az zırh vereni normal elmas setten üstündür.

Görevler: Henüz sadece bir ırkın BETA görevleri bitti. BETA ya kadar diğer ırkın da görevlerini yapacağız. Çok uzun olmayan questline'ımızı zamanla genişletmeyi planlıyoruz.

Sınıf ve IRK: Sınıf ve ırk aslında sunucumuzda aynı şey ve sunucuda 2 ırk var ve birini seçmeniz gerekmektedir. ELYON ve XIVIEL olarak ayrılan ırklardan birini /sınıf yazıp seçip bir tarafı desteklemenizin size katkısı olacaktır.

Vergilendirme: Vergilendirme oyuncuların ortak marketi /ah ve oyuncuların kişisel marketi olan sandık satışında %8 vergi uygulanmaktadır. Vergiler hazinede biriktirilir.

Fetih savaşı ve Vergi kontrolü: Fetih savaşı haftalık yapılan bir savaştır günü ve saati kararlaştırılmamıştır. Yazılımsal her şeyi tamamlanmıştır buildleri yapıma başlanmamıştır. BETA aşamasında test edilecektir.
Fetih savaşından bahsetmek gerekirse 2 ırkın birbirine karşı savaştığı bir ortamdır. Her iki ırkın da gücünü belirten bir merkez taşı vardır ve bu taş her kırıldığında o ırkın merkezi zarar görür. Taş yok edildiği zaman kazanan taraf'a yüksek kaybeden tarafa düşük ödül verilir. Ayrıca 1 hafta boyunca toplanan vergiler savaşa katılan ve kazanan ırkın üyelerine eşit miktarda dağıtılır.

Savaş kahramanı: Eklentimize en son eklediğim özellik olan savaş kahramanı olunması için hem adada gelişme hem de şanslı olunması gerekir. Çünkü savaş alanında en çok öldürüp kazanan tarafta olan kişi savaş kahramanı olur. Bu sınıf 1 haftalık yani bir sonraki savaşa kadar geçerlidir ve bütün VIP yetkilerine sahiptir. Ayrıca haftanın savaş kahramanı TAB da yazmaktadır. Ayrıca savaş kahramanlığınız bittikten sonra kalıcı olarak KATİL ünvanını alabilirsiniz.

Ünvan sistemi: Sunucumuzda ünvanlar vardır ve bunlar /ünvan yazarak seçilebilir. Eğer gerekli koşulları gerçekleştirdiyseniz istediğiniz ünvanı seçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eğer savaş kahramanı olduysanız KATİL ünvanını takabilirsiniz. Bu sadece görünen adınızdır. VIP veya Lordluk yetkilerinizi etkilemez.

Adalar:
Adalar hakkında klasik minecraft sunucuları haricinde bilgilendirme yapayım. Adalar klasikten çok farklı değil 3 tür ada var kolay, orta, zor - kolay olan kırıktaş jeneratör gibi bir kaç sistemi hazır ada skyblockda yeni olanlar için orta biraz daha zoru ve zor da klasik skyblock adasıdır. Onun dışında herkesin aynı end ve nether adası vardır. Nether da ağaç büyütüp ışıktaşı ve çakıl kasabilirsiniz. End adasına sadece ender portalla gidilebilir. Nether adasına ise nether portalla gidilebilir. ENDE gidebilmek için SADECE /c deki görevleri yapmanız gerekmektedir. End bossunu onu yaptıktan sonra alabileceksiniz. Günlük olan 3 bossun biri normal diğeri nether diğeri end adasında çıkarılabilir ve hepsinin farklı set parçası çıkarma ihtimali vardır. Ayrıca eski sunucularımda yaptığım challange sistemine benzer bir sistem var fakat bu sefer oyuncuların parasını almıyor belki ilerde ekleyeceğimiz özellikler doğrultusunda alınabilir. :)

Ayrıca şunu da eklemek isterim ki XİVİEL ve ELYON birbirine düşman veya düşman olduğunu düşünen iki ırktır. Bulundukları yer RİGEL'dir ve fetih savaşı ikisinin eşit şartlarda savaştıkları alandır. Bu savaş sonucunda kazanan vergileri alır ve "Spawn" kazanan tarafın sevdiği tarza göre düzenlenir. :) [Blocklar evler bayraklar değişebilir.]

Sunucumuz 1.13.2 sürümüdür ve 1.13.2 blockları ve yaratıkları kullanılabilir. 1.8 ile sunucuya erişebilirsiniz fakat 1.13.2 özelliklerini göremez ve kullanamazsınız. sunucu 1.8miş gibi oynarsınız fakat 1.13.2 oynayan arkadaşa ihtiyacınız vardır.

Herhangi bir resim veya sunucunun hikayesini şu an paylaşmayı düşünmüyoruz. BETA aşamasında paylaşılabilir.


Alfa aşaması için 15 adet oyuncuya ihtiyacımız vardır. Bu alımları discord üzerinden yapacağız. Gereklilikler:
- Skyblockda üstün tecrübeleri bulunması (Emek olması şarttır ve challanges - blocklevel - ekonomi) 3 kişi
- Bug, glitch ve hatalarda tecrübeli Bug, GLITCH ve HATA'nın çeşidine göre 4-9 kişi
- Ipspo hatasında tecrübeli ve yapabilecek 1 kişi
- Packet sending & kill aura & reach tarzı hilelerde tecrübeli 2 kişi

İletişim için discord: Geik#1211

Lütfen kayıt olmak için yorum olarak veya discord üzerinden şu şablon ile başvurunuz:
İsmim: Mustafa
Nickim: Poine
Yaşım: 16
Başvuru: Packet sendingde tecrübeliyim.
Discord adresim: mustafa#xxxx
 
Son düzenleme:

Exkaar

YASAKLANDI
Mesajlar
645
En iyi cevaplar
35
Puanları
1,665
Sistemleri ve sürümü beğendim, haritalarda iyi olursa tamamdır bu iş, başarılar dilerim. :mükemmel:
 

_Randy1_

Altın Madencisi
Mesajlar
394
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,280
Oynayacağım tek skyblock sunucusu olacak gibi duruyor, heyecanla beklemedeyim.
 

euxtr

Founder of DragonBlock
Mesajlar
208
En iyi cevaplar
0
Puanları
800
Skyblock faction karışımı bir şey olmuş gibi gibi
 

Geik

Kömür Madencisi
Mesajlar
106
En iyi cevaplar
3
Puanları
580
Ne bu black desertmi :D
Bazı beğendiğimiz sistemleri yapmış olabiliriz :kaş:

Sunucu güzel görünüyor o yüzden tutmaz. Kolay gelsin.
Biz öyle düşünmüyoruz çünkü sürdürülebilir bir sunucu yapmaya çalışıyoruz. Başlayan bir kişinin sıkılmadan uzun süre oynayabilmesi adına çalışmalarımız var. Hatta sunucu açıldıktan sonraki planlarımız arasında dungeon yapmak ve dungeon skor tarzı olayları da yapmayı planlıyoruz. Ayrıca sezon üzerindeki çalışmalarımız da sunucunun her şeyi düzgün çalıştığı zaman başlayacaktır.
 

Geik

Kömür Madencisi
Mesajlar
106
En iyi cevaplar
3
Puanları
580
Oynayacağım tek skyblock sunucusu olacak gibi duruyor, heyecanla beklemedeyim.
Bekleriz efendim. ALFA aşaması için hazırlıkları yapıyoruz bir hafta içinde alfa sürümünü açmayı planlıyoruz. İstiyorsanız alfaya kayıt olabilirsiniz.

Skyblock faction karışımı bir şey olmuş gibi gibi
Daha önceden faction açmıştık, fakat bu faction normal factiondan bile biraz zor olduğu için pek oynayan olmamıştı.
 

Geik

Kömür Madencisi
Mesajlar
106
En iyi cevaplar
3
Puanları
580
ALFA kayıtlarını discord üzerinden yapabilirsiniz.
 
Üst Alt