Yardım Selam arkadaşlar

Rumbarina

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben 1 senedir aralıksız kullandığım bir fare var
RGB Işıklı Pirhana X7 Gaming Mouse
Ben 2 ekran kullanırım birini PCye diğerini LAPTOP olarak kullanıyorum sonra bazen canım sıkılıp Netflix açıp köşe kurup köşeme geçerdim fakat bu gün garip bir şey yaşadım gerçi 2 gündür böyle hem laptop ısınıyor o yüzden farede gidip geliyor sürekli çok kötü durumdayım bi yardım eder misiniz?

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Görev yöneticisini açıp arkaplanda çalışan uygulamalara bakar mısınız? En çok kaynak tüketen uygulamayı kapatmanız durumunda sorun çözülecektir. En çok kaynağı tüketen işlem hizmet olarak gözüküyorsa ya Windows güncelleme yapıyordur ya da mining virüsü bulaşmıştır.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Laptop eskiyse fanlar da sıkıntı olabilir. Bakımınıda yaptırmadıysanız laptopu güzelce bir temizleyin.
6 Ayda bir temizlik yapılması gerekiyor bilgisayarlara. Ayrıca Termal macun da kurumuş olabilir, temizlemeyi ve yenilemeyi bilmiyorsanız bir servise götürmeyi tercih etmelisiniz.

Çok uzun süre çalıştırdıysan bu yüzden de olabilir, eğer laptop sıcak hava üflüyor ise endişelenmene gerek yok ancak içindeki havayı üflemiyorsa kesinlikle daha fazla çalıştırmadan servise götürmelisin.

Rumbarina

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Laptop eskiyse fanlar da sıkıntı olabilir. Bakımınıda yaptırmadıysanız laptopu güzelce bir temizleyin.
6 Ayda bir temizlik yapılması gerekiyor bilgisayarlara. Ayrıca Termal macun da kurumuş olabilir, temizlemeyi ve yenilemeyi bilmiyorsanız bir servise götürmeyi tercih etmelisiniz.

Çok uzun süre çalıştırdıysan bu yüzden de olabilir, eğer laptop sıcak hava üflüyor ise endişelenmene gerek yok ancak içindeki havayı üflemiyorsa kesinlikle daha fazla çalıştırmadan servise götürmelisin.
Laptop yeni aldım dayımdan dayım ilk başta Windows 7 olarak kullanıyordu ablama verdi ablam Office ile ilgilendiği için ondan sonra böyle bir sorun yaşamaya başladım çünkü dayımlara gidiyordum ve Minecraft oynuyordum yani eski olabilir böyle 2008 de benim bebeklik fotoğraflarım gibi çekiyor kamerası mesela eski olabilir.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Laptop yeni aldım dayımdan dayım ilk başta Windows 7 olarak kullanıyordu ablama verdi ablam Office ile ilgilendiği için ondan sonra böyle bir sorun yaşamaya başladım çünkü dayımlara gidiyordum ve Minecraft oynuyordum yani eski olabilir böyle 2008 de benim bebeklik fotoğraflarım gibi çekiyor kamerası mesela eski olabilir.

Format at ve güzelce bir temizle. Eğer bu işlerden anlamıyorsan veya çevrende anlayan birileri yok ise bilgisayar tamircisine götürmeni tavsiye ederim.