Server Makineleri Hakkında Yardım !

NartiKo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Selam Arkadaşlar Herkese İyi forumlar dilerim...
Konum başlıkta belirtdiğim gibi serverlar ve server makineleri nasıl kullanılır nasıl bağlantı kurlur bunun cevabını araştırmak. Bunu yaparken zorlancağımı düşündüm ve hemen size başvurayım dedim.
İlk olarak arkadaşlar ben bir server makinesi almadım almayı düşünüyorum ama. Makine almam konusunda biraz yardım isteyeceğim. Bunun dışında makineler nasıl kullanılır server nasıl ayarlanır hani hostinglerden satılır [teamspeak, minecraft, counterstrike, metin2 vp...] bunlar nasıl ayarlanır onu söylemenizi istememde bir sakınca yoktur umarım. Bilenler varsa bu konunun altına yazabilir veya bana mesaj atabilir. Desteklerinizi bekliyorum,İYİ FORUMLAR...

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Bence makine alma. Makine kullanmak için bilgiye ihtiyacın var.
Makineyi 7/24 açık ve internete bağlı bir şekilde tutman gerekecek
Makineyi soğutman gerekecek artık buz dolabına koyarsın makineyi
Saldırılara karşı sunucuyu koruyabilmen gerek
Bağlaman vb. işler gerek.
Hiç uğraşma bence

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Şimdi makina nasıl kullanılır;
Makina nedir bi onu anlatayım yapılandırılan herhangi bir ağ üzerinde bilgileri veya uygulamaları kullanıcılara paylaştıran, donanım ve yazılım bileşenlerinden oluşan özel bir bilgisayardır. Makinalar bir Hosttur kısaca.
Bu host'un 2 çeşidi vardır, Pasif ve Aktif. Websiteleri Pasiftir. Sen sitene dosya attığında o aslında depolanır fakat siteyi gezenlerinde görmesi sağlanır, (Herhangi bir dil ile HTML CSS) Aktif olan ise Minecraft sunucusu gibi dosya atıp onu çalıştırabildiğin makinalardır. Ben bunlara sunucu diyeceğim.
Öncelikle kendi makinanı alıp kendi başınada sunucu açabilirsin, (Özel ip falan alman lazım çok uğraşırsın) Bu sana aylık 2500 TL gibi bir şey patlar. 7/24 Falan yapacaksan. tabii ki böyle yapmayacağını düşünüp atlıyorum, Bir şirketten Sunucu veya Website alırsın kısaca, örneğin https://server.nitrado.net/tur/gameserver-mieten tabii ki böyle birçok firma bulursun hepsi güvenilir değildir tavsiyem Nitradodur. Gerisi basit, FTP erişimi olan bir firmadan aldıysan dosyaları atarsın, ve serveri panelinden başlatırsın. Sonrada büyük final, sunucun açılır. Makinanın ve Sunucunun özeti bukadardır, bu arada Sunucular Websitelerden genelde daha fazladır.(ücret olarak çünkü sunucular ram yer)

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Onları boşverde sunucuyu buzdolabına koyman gerekir eğer soğutmazsan sabah annen terlikle kaldırır bir bakmışın makine pert

NartiKo

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
destekleriniz için teşekkür ederim İYİ FORUMLAR...