# Serverin IP'sini Play.Serverİsmi.Net Yapma #

OnurMnts

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herkese Hi!
Forumda bu konuyu göremediğim için konu açmak zorunda kaldım.
Artık her serverde olduğu gibi Play.Serverİsmi.Net ip nasıl yapılıyor ?

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Domain lazım.
IHS tavsiyemdir.

SectionFire

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Öncelikle gidip 20tlye domain satın alıyorsun
daha sonra domainin name server yönlendirmesi genellikle aldığınız yerin nssi yazar il
ns1.bilmemnehosting.net
ns2.bilmemnehosting.net diye

sonra gidip hosting satın alıyorsun en kötüsünden en dandiginden hosting satın alsanda bir şey olmaz sonucta site açmıyorsun
hosting satın aldıktan sonra hostingde şu şekilde şeyler yazar name serverlarınız
ns1.adınıbilmiyorumhosting.com
ns2.adınıbilmiyorumhosting.com
domain panelinden bu nsleri girmen gerekiyor ayarlamanı yaptıkdan sonra 1 -2 saat boyunca dnsnin aktif olmasını beklemen gerekiyor.
hemen modemini resle yeni ipye kavuş 1 -2 saat beklemene gerek kalmaz.
Artık domain paneliyle işin kalmadı sıra hosting panelinde.
hosting panelinden bu kısmı buluyorsun

bu şekilde ekliyorsun olay tamamdır hemen aktif olmazsa tekrardan modemini resliyorsun her şey hazır olur

SectionFire

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Domain alman lazım.
Tavsiyem BatiHost. zPanel veriyor ve kullanımı çok basit.
Zpanel domain degil hostingdir
ayrıca zpanel ücretsiz paylaşılan bir yazılım olduğu için tavsiye etmiyorum
tavsiyem cpaneldir.
Ben size ücretsiz şekilde cpanel hosting ( türkiye lokasyon + litespeed + ssd disk ) şeklinde sponsor olabilirim :)

Ayrıca nitrado batı gibi yerlerden domain satın almayınız buralardan alınan domainler taşınmada sorun çıkartır ve büyük projelere imza atamazsınız
İcann , FBS gibi yerlerle anlaşmalı olan yerlerden domain hizmeti alınız
misal : isimtescil , ihs , yoncu vs ,,

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@SectionFire

Nerden alırsanız alın domaini icann anlaşmalı bir yerden almış olursunuz, sen bizim domaini bakkaldan felan mi aldığımızı sanıyorsun? transfer problemini çıkaran kurumlar değil insanlardır. Domain aldığınızda size bir yönetim paneli gerekir, bunun zpanel veya cpanel olmasi farketmez. Zira sadece dns bölümü size gereklidir. Mercedes aldığını düşündüğünde bunu nereden aldığın farkeder mi? Domain de aynı. Büyük projeleri büyük düşünen insanlar yapar ve çoğu bu projelere evlerinin garajinda başlamıştır.

Bilmeni istedim. Kafana takılan başka bir şey olursa gelip sorabilirsin.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Domain'i kendi adına alıp transferine izin vermeyen firmalar var.
Arkadaş onlardan bahsetmiş olabilir.Malum IHS, İsimtescil gibi yerler ICANN Accredited.
Fakat Nitrado gibi Gameserver sağlayıcıları domain'i direk ICANN'dan değilde başka yerlerden alarak kullanıcılara veriyor.
Bunu kast etmiş ama yanlış kast etmiş.
Tüm domain'ler için ICANN'a zaten vergi veriyoruz.

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@SectionFire sürekli bir giydirme çabasında. Mesajlarını eğlenerek okuyoruz firma da. Ama madem bu işten anlıyorsun kur firmani, gelir vergisiyle, kdv ile, internet faturalariyla, veri merkezi kiralariyla tanış sonra gel masaya
Eşit olalım.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
@SectionFire sürekli bir giydirme çabasında. Mesajlarını eğlenerek okuyoruz firma da. Ama madem bu işten anlıyorsun kur firmani, gelir vergisiyle, kdv ile, internet faturalariyla, veri merkezi kiralariyla tanış sonra gel masaya
Eşit olalım.
Co-Location'a karşıdır. :)
Hetzner Reseller sever.

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
neyse "ticari bekleme yapma" diyoruz ve ayriliyoruz.

kuyunun dibindeki kurbaga gökyüzünü kuyunun ağzı kadar sanarmış.

SectionFire

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
noluyoruz yahu bana saldırmışsınız. Ben hiçbir şeyi kafamdan uydurmadım amacım bazıları gibi kimsenin ekmeğiyle oynamak değil. Zaten farkettiyseniz bu insanlar dolandırıcıdır diye size değil gerçekten hakkedenlere yazdım Başka hosting şikayetleri bölümüne bakarsanız görürsünüz. Fakat hoop batıdan sunucu almayın diye bir şey yazdığımı göremezsiniz. Misal olarak şu an nitradoda bulunan domainimi kurtaramıyorum. Çok uğraştım çok çabaladım ticket attım para teklif ettim şu lanet olası domaini isimtescile aktaramadım Buda bana ne öğretiyor hee demekki böyle yerlerden domain satın alınmayacakmış. Deniyorum deneyim kazanıyorum birşeylerden ağzım yanıyor arkadaşlarında yanmaması için ön uyarımı yapıyorum.
Yani sen batı efendi normal bir müşteri olsaydın batihostdanmı domain alırdın yoksa isimtescil ihs gibi yerlerdenmi alırdın ?

Zpanel ve cpaneli ikisinide mercedese benzetiyor olabilirsiniz. Ama şöylede bir durum var ki
http://www.ovh.ie/vps/vps-classic.xml 1 vCore 1 GB 10 GB Raid 10
VPS Classic 1 -- €1.99/month
üzerine centosu çakar ücretsiz paylaşılan zpaneli kurar millete host satabilirim bana maliyeti neydiki 2 euro falan biliyorsun bu paketlerde senden ek şeyler sormuyor tek kredi kartını yaz satın al 10 yaşındaki çocuk bile satın alabilir yani

R10da hosting işiyle uğraşanların gerçektende yatırımları var Litespeedine ayrı lisans parası ödüyorlar cpaneline ayrı ödüyorlar disklere ayrı mesele barınmasıydı şusuydu busuydu derken cidden de mercedes satıyorlar

Ben bu adamdan zpanelli host satın almayında demedim cpaneli + litespeedi zpanele tercih ederim dedim. Ki bu konuda eminim ki sizde objektif olarak birinden hosting alacak olsanız neden cpanel + litespeed varken zpanel alasınız ki ?
Gelelim minecraft sunucu satışınıza sizin buradaki amacınız minecraft sunucu satmak ve ben sizin minecraft sunucu satışınıza laf atmadım ki desteklediğim konularda oldu bulamadım biraz geçmiş yazılarıma baktım fakat bulamadım. Bir konu vardı kimden sunucu almalıyım diye. Cevabım şöyle olmuştu bana sorarsanız minecraft satan kimseden almam fakat yinede işini içlerinde en iyi yapan batıhosttur diye yazdığımı çok iyi hatırlıyorum ya yazımı sildiler yada yaşlandım eski araştırmacı ruhum kayboldu orasını bilemiyorum.

Bu arada benim yazılarımı yorumlayan Alps adlı kişiye senden tek ricam var benden uzak allaha yakın ol.

batihost.com

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kizma yusuf. Batihost lafi gecince dur bir yazam dedim. Batihost dan alırdım tabii ki, gidip isimtescil e ne para kaptiracagim.