Skyrim Ev Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kanki1444

Marangoz
En iyi cevaplar
0

banner.png

d60b59f7db0966b9b048bb1c998f9985.jpg

Skyrim Ev Yapma
Merhaba sevgili oyun severler!
Kakaolu sütünüzü ve çikolatalı kurabiyenizi hazırlayıp enerji patlaması yaşamadan önce gelin birlikte "The Elder Scrolls V : Skyrim'de Ev Nasıl Yapılır ?" öğrenelim.

Evlerin nasıl yapıldığına geçmeden önce sizlerle birlikte ev türlerini inceleyelim:

5da4ee55_Breezehome3.png

Breezehome
Whiterun Kasabası’ndadır. Oyunun en ucuz evidir. Evimiz 5000 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizdeki tüm geliştirmeler 1800 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizin 4 tane kitaplığı vardır. Evimizde 1 tane kalkan, 2 tane silah levhası ve 1 tane ikili silah askısı vardır. Evimizde sadece Alchemy Lab vardır. Evimizin 18 tane depolama alanı vardır. Evimizin Housecarl karakteri Lydia’dır.

Honeyside_view.png

Honeyside
Riften Kasabası’ndadır. Evimiz 5000 veya 8000 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizdeki tüm geliştirmeler 4300 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizin 4 tane kitaplığı vardır. Evimizde 1 tane kalkan, 4 tane silah levhası ve 1 tane dörtlü silah askısı vardır. Evimizde Alchemy Lab, Arcane Enchanters, Tanning Rack ve 2 tane manken (mannequin) vardır. Evimizin 12 tane depolama alanı vardır. Evimizin Housecarl karakteri Lona’dır.

VindrelHall1.jpg

Vlindrel Hall
Markarth Kasabası’ndadır. Evimiz 8000 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizdeki tüm geliştirmeler 4200 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizin 9 tane kitaplığı vardır. Evimizde 3 tane kalkan, 2 tane silah levhası, 2 tane ikili silah askısı ve 4 tane vitrin (display case) vardır. Evimizde Alchemy Lab, Arcane Enchanters ve 1 tane manken vardır. Evimizin 28 tane depolama alanı vardır. Evimizin Housecarl karakteri Argis The Bulwark’tır.

800px-SR-place-Proudspire_Manor.jpg

Proudspire Manor
Solitude Kasabası’ndadır. Oyunun en pahalı evidir. Evimiz 25000 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizdeki tüm geliştirmeler 11000 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizin 10 tane kitaplığı vardır. Evimizde 2 tane kalkan, 2 tane silah levhası, 1 tane beşli silah askısı ve 1 tane de ikili silah askısı vardır. Evimizde Alchemy Lab, Arcane Enchanters ve 2 tane manken vardır. Evimizin 15 tane depolama alanı vardır. Evimizin Housecarl karakteri Jordis The Sword-Maiden'dır.

hjerim.jpg

Hjerim
Windhelm Kasabası’ndadır. Evimiz 8000 veya 12000 septim karşılığında alınabilmektedir. Evimizdeki tüm geliştirmeler 9000 septim karışlığında alınabilmektedir. Evimizin 12 tane kitaplığı vardır. Evimizde 2 tane kalkan, 7 tane silah levhası, 1 tane beşli silah askısı ve 7 tane vitrin vardır. Evimizde Alchemy Lab, Arcane Enchanters ve 3 tane manken vardır. Evimizin 29 tane depolama alanı vardır. Evin Housecarl karakteri Calder'dır. "Blood On The Ice" görevi tamamlanmadan bu ev alınamamaktadır. Eğer evi aldığınızda geliştirme yapmadan "I want clear murderer's mess" deyip evi kan ve kemiklerden temizlemeden geliştirme yaparsanız evinizdeki kan lekeleri kalıcı olmaktadır.

Evet, evleri tanıdığımıza göre şimdi bu güzel evlerin genel olarak bize neler sağladıklarını öğrenelim:

Eğer evinizdeki bir depolama alanına eşyanızı koyarsanız o eşya asla yok olmaz.

Evinizde cooking pot (tencere) varsa kendinize yemek hazırlayabilirsiniz.

Eğer kurt adam değilseniz evinizde uyurken bonus kazanabilirsiniz. Eğer yalnız uyursanız "Well Rested Bonusu", eğer eşinizle birlikte uyursanız "Lover Comfort Bonusu" kazanırsınız.

Eşinizin hangi evde kalacağını siz seçebilmektesiniz. Yani eşiniz, isterseniz Hjerim'de, isterseniz Breezehome'da kalabilir.

Bu çok kullanışlı evleri almak istiyorsanız kralların verdiği beşer görevi yapmak zorundasınız. Yapmak zorunda olduğunuz bu görevler kasabadaki kişilerin görevleridir. Ayrıca krala gitmeden önce kasabadaki 5 kişinin görevini yaparsanız da kraldan evinizi alabilirsiniz.

Evet sevgili oyun severler, Skyrim Ev Yapma başlıklı konum burada sona erdi. Umarım bu ufak bilgileri sizlere sunarak birkaçınıza yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...