Süperlig şampiyonu kim olur [futbol]

Sizce Türkiye süper lig lampiyonu kim olur?

• Kullanılan toplam oy
    6

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Öncelikle objektif bir yorum yapmak isterim.

Fenerbahçe kadro olarak çok kaliteli ama kazandığı oyunlar bile taktikle değil bireysel oyuncu çabalarıyla başarılıyor. Kazanırken bile vasat görünüm veren bir takım söz konusu. Ancak formunu yakalamış Mesut Özil ve İrfan Can bu durumu tersine çevirebilir. Ama ben favori olarak Fenerbahçe'yi görmüyorum. Erol Bulut'un taktikleri hala Anadolu takımlarının taktikleriyle aynı. Sergen ve Fatih Hoca'yı ondan bir kaç gömlek üstün tutuyorum. Ayrıca derbiyi kaybetmeleri kendilerini psikolojik olarak baskı altında hissettiriyor. Szalai Fenerbahçe'nin savunma zafiyetlerine ilaç gibi gelecek ve geleceği olan bir stoper. Kulüpte kendini geliştirirse yüksek rakamlara Avrupa'ya satılabilir. Uzun zamandır şampiyonluğa hasret kalan Fenerbahçe artık şampiyon olmak istiyor. Kolay kolay yarıştan kopacağını düşünmüyorum.

Galatasaray ilk yarı çok gereksiz puanlar kaybetti. Sakatlık sorunu olan bir takım. Her hafta en az 2-3 kişi eksik sahaya çıkıyorlar. Fatih Terim ilk yarı zaman zaman çok güzel futbol oynattı. Ancak kadro derinliğinin yetersizliğinden dolayı oyunda çözülmeler meydana geldi. Şu an baktığımızda Galatasaray'ın oturmuş bir oyun planı olduğunu görüyoruz. Devre arası transferlerlerine gelirsek ligin en iyi transferlerini Galatasaray yaptı desek yanlış olmaz. Mostafa Mohammad gibi genç ve dinamik bir forvet aldılar. İlk 2 maçında birer gol atarak kendini ispatladı. Ayrıca Tottenham'dan kiraladıkları Gedson Fernandes'te çok kaliteli bir orta saha. Savunma tarafında zaten ligin tartışmasız en iyi takımı şüphesiz Galatasaray. Muslera'nın dönüşüyle kalesinde kolay kolay gol görmeyecektir. Marcao ve Donk'ta birlikte çok uyumlu bir stoper tandemi meydana getirdi. DeAndre Yedlin gibi Premier Lig görmüş hızlı ve atak bek almaları gol yollarında takımı çok rahatlatacaktır. Şampiyon olamasa bile bu durumda GS'yi ilk 3 sıraya yazabiliriz.

Beşiktaş lige çok kötü başladı ancak belki de şu an ligin en formda takımı desek yeridir. Tüm İstanbul derbilerinden galip ayrılan Beşiktaş'ta şampiyonluk havasına girmiş durumda. Sergen Yalçın taktiksel açıdan üst düzey performanslar gösterdi. Özellikle bu haftaki Konyaspor maçında Nsakala'nın kırmızı kart görmesine rağmen Konyaspor'u mağlup etmeyi başardılar. Fizikalite bakımıdan da güçlü bir izlenim veriyorlar. Buna rağmen Beşitaş'ın kadrosunun yaşlı olduğu gerçeğini unutmamak lazım. 30. haftadan sonra puan kayıpları yaşarlarsa kimse için sürpiz olmaz. Josef ve Rosier'in sakatlanmaları, ceza almaları durumunda Beşiktaş'ın çok büyük sıkıntı yaşayacağını tahmin ediyorum. Diğer İstanbul derbilerini kazandıkları takdirde ise %90 ihtimalle şampiyonun Beşiktaş olacağını düşünüyorum.

Zulu

Hurra, Die Welt Geht Unter.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Galatasaray olmalı.

GokturkTalha

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
Kadro derinliği ve kalitesi olarak Fenerbahçe duruyor, lakin olay tamamen oynadığın oyunda bitiyor herkes Fenerbahçe'nin oynadığı oyundan şikayet etse de 48 puan ile Galatasaray ve Beşiktaş ile birlikte liderlikte ortak durumda.