Tembellik ve Ne İstediğini Bilememe

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
İnsanlarla konuşunca ne iyi ne güzel herkesin hayalleri var, çabalamaya hazırlar ama bir işe başlayınca bir süre sonra sıkılıyorlar, çeşitli şeylere zor ( zor dediğimde şey, o alanla uğraşan herkesin yaptığı sıradan bir şey ama o şeyi daha önce yapmamış olduğu için canı yeni bir şey denemekle uğraşmak istemediği için ) diyorlar ya da zamanı bahane ediyorlar. Zaman yok dediği de şey günde 2-3 saat İnstagram ve Twitter'da dolaşmak, Youtube ve Twitch'te favori yayıncısını 1-2 saat izlemek sonra ödevler çıktı sınavlar başladı vaktim yok. Bir şeyi istediği için hobilerinin süresinden kısmaktan, sabırlıca uzun süre çalışmaktan, yeni şeyler öğrenmekten neden kaçıyor bu insanlar?

Bence sorun ne istediğini bilememek. Sorsan herkes tabi ki para, ün ister ama çoğu kişi gerçekten istemiyor sadece özeniyor ve önüne altın tepside sunulursa neden almasın ki? Çoğu kişinin asıl istediği ise rahatlık ve kolay eğlence. Benim bu duruma yorumum bu, siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

GoldTurkNW

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Haklısın insan olarak çoğumuz aslında tam ne istediğimizi bilmiyoruz. İnsan bir şeyi istediğimi zaman ve onu elde ettiği zaman elde ettiği şey ona ya yetmiyor ya da elde ettiği için kısa sürede sıkılıp ya daha fazlasını ya da farklı bir şey istiyor. Tarihi incelediğimizde de tarih boyunca tüm insanlar elde ettikleri ile yetinemediklerini görebiliyoruz ve görünüşe göre bu olay artık genimize işlemiş.

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Haklısın insan olarak çoğumuz aslında tam ne istediğimizi bilmiyoruz. İnsan bir şeyi istediğimi zaman ve onu elde ettiği zaman elde ettiği şey ona ya yetmiyor ya da elde ettiği için kısa sürede sıkılıp ya daha fazlasını ya da farklı bir şey istiyor. Tarihi incelediğimizde de tarih boyunca tüm insanlar elde ettikleri ile yetinemediklerini görebiliyoruz ve görünüşe göre bu olay artık genimize işlemiş.
Gerçekten istediğini alıp mutlu olan insanlar da var ama çoğunlukla kendimize kötü şeyleri yakıştırmadığımız için kendimize yalan söylüyor sonra da bu yalana inananmış gibi davranıp bazı şeylerin peşinden koşuyoruz. Belki bir şeyi elde etmeye çalışmak bir yarışma gibi ilgimizi uyanık tutsa da ulaşınca başarmanın sevinciyle "oldu" zannetsek de bir süre sonra seviyormuş gibi yapmayı becerememeye başlıyoruz.

Morona

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Kimse kusura bakmasın ama bu ağır kanlılık bizde mevcut. Bir devlet dairesine gidiyorsun bir koca gününü alıyor işini halletmek. Bakkala gidiyorsun para üstünü verecek o esnada başkasıyla çene yapıyor. Ders çalıştırdığım öğrencilerim var, verdiğim ödevleri bir hafta sonra ben gelmeden önce hızlıca yapmaya çalışıyorlar.

JokerMan_TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kimse kusura bakmasın ama bu ağır kanlılık bizde mevcut. Bir devlet dairesine gidiyorsun bir koca gününü alıyor işini halletmek. Bakkala gidiyorsun para üstünü verecek o esnada başkasıyla çene yapıyor. Ders çalıştırdığım öğrencilerim var, verdiğim ödevleri bir hafta sonra ben gelmeden önce hızlıca yapmaya çalışıyorlar.
Kesinlikle benim bu arada. Benim yorum yapmam gerekirse bu bizim gibi öğrencilere ne istediğimizi anlatamamaktan kaynaklanıyor. Üç derste başarılıysan varsın başarısızsan yoksun mantığı bizi bir yere götürmüyor.
O yüzden benim gibi çalışmayan ama sadece bazı derslerde temeli iyi olduğu için başarılı olan öğrenciler var. Sınıfta birinci olduğum derslerin hiçbirine çalışmadım ödev olmadığı sürece çalışmak içimden gelmiyor. İngilizce, Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı gibi bütün sözel derslerde adım çıkmışken oturup tüm dikkatimi verdiğim sayısal dersleri başaramıyorum, onları yapmam da üniversite kazanmam için zorunlu olduğu için asıl yeteneğimin pek önemi kalmıyor.

Gökçen

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bazı şeyleri ayırt etmek lazım. İnsta, Twitter dediğin şey bir hobi falan değil, bağımlılığın ta kendisi! İnsanları öyle bir alıştırdılarki birilerine özendirmeye ve birileriyle yarıştırmaya sen 24 saatin 25 saatini de instaya ayırsan yine yetmez. Kıytırıktan bir resim koymak için 50 tane çekiyorsun o şeyden, tam bir akıl tutulması. Twitch'i bilmiyorum, yorumum yok... Bir hobin vardır yada ders videosu bakarsın Youtube'da onunla ilgili şey izlersin onada bir şey demiyorum.

İngilizce, Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı gibi bütün sözel derslerde adım çıkmışken oturup tüm dikkatimi verdiğim sayısal dersleri başaramıyorum, onları yapmam da üniversite kazanmam için zorunlu olduğu için asıl yeteneğimin pek önemi kalmıyor.
Öyle düşünme, sözelden en iyisini yapmaya gayret et, bu sayede sözelden çok iyi bir bölüm kazanabilirsin. Bir de bir yol göstericinin olması iyi olur, okuldaki rehberlikçiyle görüş bence bu konuda.

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ben hergün hayalim için adım atmazsam yaşayamam bazıları hayalsiz sadece dayatılan oku iş bul çalış şeklinde yaşıyor bana göre böyle yaşamak anlamsız hayallerin peşinden gitmek ayrı fitness da hocamın bir sözü vardı dünyayı değiştiremeyiz ama dünyamızı değiştirmek bizim ellerimizde derdi insandan insana değişen karakterler vardır kişinin azmine bağlıdır ne olacağı bakınız fakir olup sonradan dünyasını değiştirenler:steve jobs, john d rockefeller(günlük 1 dolar için çalışmıştır babası evi terkettigi için annesine ailesine bakmak zorunda kalmıştır),alibaba,berkshire ve bunların ortak noktasına baktıgınızda hepsinin milyoner doğmadıkları kendi çabalarıyla adım adım yükseldikleri görülmüştür hayat zorlu olduğu için dahi adamlar fakir doğar ama kişi kendisini dahi yapar bir diğer ise bu meşakatli bir iştir mesela hayattaki zararlı ne varsa tad alırsın mesela örnek,*** yapmak, suç işlemek, zararlı yemekler tüketmek, 12 saat uyumak,mastürbasyon alışkanlıkları, dizi izlemek, ve daha sayamadığım üzlercesi ama ne faydalıysa hiç zevk almazsın, ödev yapmak, bir şey ezberlemek, sağlıklı yemekler bamya ,diyet yapmak, hayaller için çalışmak ,istediğiniz vücut için yıllarca spor yapmak, gibi ama zararlı şeyler kısa vadeli yatırımdır zevklidir ama geçici dir diğerine bakın zevksiz tadsız bir hayat ama sonrası küçük cennet tabi kim neresinden anlarsa her şey alışkanlıklara bağlı neyse arkadaşlar herkese iyi forumlar

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
martin-king.jpg

Direk bu görseli atarak büyük bir tembellik yapmış oldum galiba. :(

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
hayalim yok gelişigüzel yaşıyorum homeless bir amerikan vatandaşının ruh halinden bir farkım yok