testfor komutu sorunsalı

ExtendedFox

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
ya ben şu testfor işini anlamadım nası kullanılıyo. hiç bi yerde doğru düzgün anlatımını bulamadım biri yardımcı olabilir mi

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@a tüm oyuncular
@r rastgele bir oyuncu
@p en yakındaki oyuncu(genelde sistemi başlatan kabul edilir.)
@e (1.8) tüm entity'ler

testfor @p[r=5]
bu komutu örnek gösterirsek 5 blok yakındaki oyuncu olarak bulunur. bu oyuncu konsolda "[@:] found {nick}" şeklinde yazar.

bir scoreboard'u kontrol etmek için ise şunu kullanırız;

testfor @p[score_{verilen_skor}_min=[minimum_değer],score_{verilen_skor}=[belirtilecek net değer]]
şeklinde bulunur. sayı yazılacak yerlerde bununan köşeli parantez, ve skorun adının yazılması gerek verilen skor bölümünde bulunan küme parantezlerini yazmayın...

ExtendedFox

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
@a tüm oyuncular
@r rastgele bir oyuncu
@p en yakındaki oyuncu(genelde sistemi başlatan kabul edilir.)
@e (1.8) tüm entity'ler

testfor @p[r=5]
bu komutu örnek gösterirsek 5 blok yakındaki oyuncu olarak bulunur. bu oyuncu konsolda "[@:] found {nick}" şeklinde yazar.

bir scoreboard'u kontrol etmek için ise şunu kullanırız;

testfor @p[score_{verilen_skor}_min=[minimum_değer],score_{verilen_skor}=[belirtilecek net değer]]
şeklinde bulunur. sayı yazılacak yerlerde bununan köşeli parantez, ve skorun adının yazılması gerek verilen skor bölümünde bulunan küme parantezlerini yazmayın...

Peki o komutla oyuncu belirli alana geldiğinde çalışan komut falan yapılabiliyor mu. Bazı yerlerde görmüştüm öyle olduğunu

Sent from my iPhone using Tapatalk