Türkiye'de Prison Sunucu eksikliği?

Türkiye'de açılması iyi olur mu?

• Açılmalı

Kullanılan: 5 83.3%
  • Açılmamalı

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6

Sismei

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8x 1.16x
Merhabalar ben Emre bugün bir çoğumuzun bildiği bir çoğumuzunda
bilmediği bir sunucu türü prison konuşcağız

Prison genellikle Maden kırma ve eşya satma oyunu gibidir.
mesela A rütbesindesin -/warp a yazarak taş v.b kasarak gelişiyorsun
Screenshot_4.png

Prison sunucularda genellikle normal büyükler kullanılmaz örneğin
BlocksMC : Earthquake büyüsü var mesela bir blok kırıyorsun şansına maden deki o kırdığın blok çevresini tamamını kırıyor gibi.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Faction'da fazla görmediğin Prestige sistemi var yani Rebirth oyundaki rütbenizi sıfırlıyor ve 2x daha çok para geliyor örneğin!
Screenshot_3.png

Arsalarda eşya satışı PurplePrison gibi sunucularda çok gördüğüm bir şey faction'da gelmesi lazım.
Belki bazı şeyleri yanlış atmışımdır belki de eksik anlatmışımır ilk konum sayılır :)

Bana güzel gelen bir oyun türü Türkiye'de neden yok
Pluginleri zor diye mi?
Tutmıcağını düşünmek mi?

Sizce neden? bunu tartışalım!

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
Factionların bu oyun modundan pek farkı yok zaten?

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
Şu an geliştirmekte olduğum bir Prison sunucusu var ve farkı çok fazla. Faction adı üstüne klan savaşlarıdır. KLAN SAVAŞLARINA dayanır, madene değil. Prison'ın hikayesi (Her sunucuya göre değişir, ama bir temeli) vardır. Örnek vereyim, siz factionlarda 12831 tane arsa veriyorsunuz ya? Biz(Prison sunucularından kastım) sizlere sadece 10x10 block bir alan veriyoruz. Nedeni basit, özgür değilsiniz, faction'da özgürsünüz. Prison'ın kendine has amacı vardır, factionların yok. Prison hapishaneden kaçış, jailbreak gibidir, MADENE dayanır. Faction'da rekabet vardır, prison'da çok az. Faction pay to windir, prison değildir. Çünkü adama en ufak bir şey bile bütün ekonomiyi çökertir. Nasıl mı? Adama /fix verdiniz diyelim. Prisonda kırılmazlık falan yok, kırıldı mı kırılır, ya da tamir enchantı vardır. E adamda /fix var, ekstra slot veya durability arttırıcı slotları boş. Adam 1 günde god pick yapıp hapishaneleri atlar da atlar. E sıkılır napar? Millete para verir. BİTTİ ekonomi. Çünkü prison ekonomiye dayalı, factionlardaki gibi set falan değil.

Biraz da geliştirmekten örnek vereyim. Factionlar plotsquared tarzı bir şey kullanır, biz ya skyblock eklentisi forkluyoruz ya da özel eklenti yazıyoruz. Customenchantlar bildiğiniz eklentiler değil, çoğu prison developerı kendi geliştirir. Çift rütbe sistemi getirilir. Yani factiondaki gibi moderatör müsün çık oynayamazsın derdi yok burada, bence en büyük farkı bu.

Benim eskiden prison açmışlığım var. Ama çok acemiydi, koğuşları kendim yapıp veriyordum falan. Arsa eklentisi kullanamazdım çünkü prison'a aykırı. Şu an gece gündüz geliştirdiğim, 0 skript olan bir prison sunucusu var. Umarım çoğu kişinin ön yargısını kırabilirim.
Sırf prison değil, her farklı şey tutmuyor. HCF Açmıştım bilirsin HCF'i büyük ihtimal. 6 Ay hcf core eklentisi geliştirdim, yepyeni bir tür oluşturdum Türkiye için, fakat yok tutmuyor. Ben 3. risk aldım, umarım başarılı olurum da milletin ön yargısını kırarım.

Biraz uzun yazmışım ya :p

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
prison sunucuları çok zevkli Türkiye'ye gelirse herhalde vip avip aavip aaaavip diye op kazmalar verip sömürürler

KardasLand

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
8
Ruh hali
prison sunucuları çok zevkli Türkiye'ye gelirse herhalde vip avip aavip aaaavip diye op kazmalar verip sömürürler
Dediğim gibi P2W'i en en en az olan ve ciddi anlamda java/skript bilgisi gerekiyor. Prison sunucularının sahipleri genelde ya özel ench kristali satar, ya da %99 kozmetik. Fakat çok fazla prison sunucusu bulamayacağız, çünkü aşırı emek istiyor. Yukarıda anlattığım hikaye gibi elle veriyordum adamlara koğuşu :p Bunu otomasyona getirmek gerekiyor. E bunu nasıl yapacaksın, plotsquared falan olmayacak? Eklenti yaz. Veya biraz 200IQ Teknikle skyblock eklentisini forkla. Yani her yiğidin harcı değil prison sunucusu üretmek. Bunun yüzünden para amacın olmayacak. Ben hem java konusunda kendimi geliştirmek için (Ki tasarlarken bayağı geliştim.) hem sohbet muhabbet ortamı için yapıyorum.
Sunucu açan kişilerin %90'ı 10-14 kesimine girdiği için bunu açıkça söylüyorum YAPAMAZLAR.
Umarım biraz soru işaretlerini kafandan kaldırmışımdır.

Sismei

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Şu an geliştirmekte olduğum bir Prison sunucusu var ve farkı çok fazla. Faction adı üstüne klan savaşlarıdır. KLAN SAVAŞLARINA dayanır, madene değil. Prison'ın hikayesi (Her sunucuya göre değişir, ama bir temeli) vardır. Örnek vereyim, siz factionlarda 12831 tane arsa veriyorsunuz ya? Biz(Prison sunucularından kastım) sizlere sadece 10x10 block bir alan veriyoruz. Nedeni basit, özgür değilsiniz, faction'da özgürsünüz. Prison'ın kendine has amacı vardır, factionların yok. Prison hapishaneden kaçış, jailbreak gibidir, MADENE dayanır. Faction'da rekabet vardır, prison'da çok az. Faction pay to windir, prison değildir. Çünkü adama en ufak bir şey bile bütün ekonomiyi çökertir. Nasıl mı? Adama /fix verdiniz diyelim. Prisonda kırılmazlık falan yok, kırıldı mı kırılır, ya da tamir enchantı vardır. E adamda /fix var, ekstra slot veya durability arttırıcı slotları boş. Adam 1 günde god pick yapıp hapishaneleri atlar da atlar. E sıkılır napar? Millete para verir. BİTTİ ekonomi. Çünkü prison ekonomiye dayalı, factionlardaki gibi set falan değil.

Biraz da geliştirmekten örnek vereyim. Factionlar plotsquared tarzı bir şey kullanır, biz ya skyblock eklentisi forkluyoruz ya da özel eklenti yazıyoruz. Customenchantlar bildiğiniz eklentiler değil, çoğu prison developerı kendi geliştirir. Çift rütbe sistemi getirilir. Yani factiondaki gibi moderatör müsün çık oynayamazsın derdi yok burada, bence en büyük farkı bu.

Benim eskiden prison açmışlığım var. Ama çok acemiydi, koğuşları kendim yapıp veriyordum falan. Arsa eklentisi kullanamazdım çünkü prison'a aykırı. Şu an gece gündüz geliştirdiğim, 0 skript olan bir prison sunucusu var. Umarım çoğu kişinin ön yargısını kırabilirim.
Sırf prison değil, her farklı şey tutmuyor. HCF Açmıştım bilirsin HCF'i büyük ihtimal. 6 Ay hcf core eklentisi geliştirdim, yepyeni bir tür oluşturdum Türkiye için, fakat yok tutmuyor. Ben 3. risk aldım, umarım başarılı olurum da milletin ön yargısını kırarım.

En son 2014 mü 2015 mi neydi o zamanlar Türk Prison görmüştüm oynamıştım zevkliydide şu an hiç göremiyorum .(

rapido03

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
arıyorsanız prison
Play.Oslocraft.Com
discord = rapido03#0001

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali

@KardasLand yaparsa tam yapar :)