Worldguard Kullanımı

emrecom

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
//wand :Worldguard baltası verir kullanmak için evin çarpraz köşelerine sol diyer köşesine sağ tık yaparak devam edersiniz
//expand vert :Baltayla köşelere vurduktan sonra bu komutla vurduğunuz yerleri deyil seçtiğiniz tüm evi wglemiş olursunuz
/region define : Mesela worldguard baltasıyla evimizin çarpraz köşelerine vurduk sonra expand vert yazdık wgmiz dahadan olmadı ona bir isim vermeliyiz 3. olarak /region define isim yane wgliyceniz yerin ismi ne olsun(bişeler atmayın sonra işinize yarayacak)

Artık evimizin wgsi tamamlandı ancak bu wg sadece oyunculardan korur ama tnt creeper gibi şeylerden korumak için komutlarımız
burda region define yaparken yazdığımız isim lazım
/region flag : bu komutla evinizde mob spawnlanmasını yaratıkların tnt ve benzeri şeylerin eve zarar vermesini kapatıp açma komutudur
örnek:/region flag arsa tnt deny burda tntyi kapatmış oluruz artık evin içinde yüzlerce tnt patlasa evimize bir şey olmaz
orda arsa dediğim yere yazmanız gereken region definede wgliyceğiniz yere verdiğiniz isimi yazmaktır

Flag komutları
/region flag arsa tnt deny : Tnt wglediğiniz alana zarar veremez
/region flag arsa mob-spawning deny : Wglediğiniz alanda yaratık spawnlanmaz
/region flag arsa creeper-explosion : wglediğiniz alana creeper zarar veremez
/region flag arsa pvp deny : Wglediğiniz alanda pvp kapalı olsun
/region flag arsa mob-damage deny : Wglediğiniz alana yaratıklar zarar veremez

Yaptığınız arsanın içinde arsa satmak (arsa içindeki bir evi başkasına wglemek)
evet baltamızla arsanın içine yaptığımız arsanında çarpraz köşelerine vuruyoruz
//expand vert yazıyoruz sonra
/region define isim kullanıcı
yane burda isim yerine wgleyeceğiniz yerin ismi kullanıcıda kime arsa satıyorsunuz yane orayı başka kime wgliyorsunuz
örnek:/region define ev partypancakes

bunları yaptınız diyelim partypacakes evine geldi ama ne bir şey koyabilir nede bir şey kırabilir onun çözümü ise ona vereceğim kod ile evinde öncelik tanımaktır
kod: /region setparent Ev Arsa
yane burda wglediğiniz ev nerede arsanın içinde deyilmi arsanın içindeki evin wgsinin ismide ev
o yüzden bu kodla partypancekes artık evinin içini kırabilir ve block koyabilir

Benden bu kadar inşallah öğrenmişinizdir öğrendiyseniz bi beğeniyi çok görmeyiniz...

DarkGame

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
sen worldguard baltası demişsin ama worldguard olmasada world edit de yine aynı komutla balta gelir ( wg için we lazım ) ve anlatımın için teşekkür ederim hem bilmeyenler hemde yaparken acemi olanlar burdan bakabilir ama ayrıca yapılırken video su varsa koyarsan güzel olur.

ThEKrater

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
WG atmam için baya yardımcı oldu saol.

http://www.***********/signaturepics/sigpic1221755_10.gif

crazyuser

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Peki Mesala Spawna Wg Attım Bunu Kaldırmak İçin Ne Yapmalıyım (Spawndaki Wg'yi)

emrecom

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim baltasız olur fln ben baltalı anlattım yani sorun olmaz sanırım :D

emrecom

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ah Delregionu yazmayı unuttuğuma inanamıyorum :uğraş:

Furkax

Marangoz
En iyi cevaplar
0
illa balta almak için komuta gerek yok... Tahta Balta yap yeter :inek:[DOUBLEPOST=1373103869,1373103643][/DOUBLEPOST]Tüm dünyayi wg lemek için komut varmi??? :soru:

Webster

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Mesela warp lapis yaptık :D Nasıl herkes için kırılabilir ama dışı kırılamaz hale gelcek ? :D

coolthered

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
şimdi ben bi hollowsphere attım orman için onu nasıl wgliycem ormanın içindeki bloklar kırılcak ama kürenin camları kırılmıycak ?

owen_1

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
şimdi ben bi hollowsphere attım orman için onu nasıl wgliycem ormanın içindeki bloklar kırılcak ama kürenin camları kırılmıycak ?

Bu konu çok eski.İmzamdaki konuya bak.Burdan da cevap vereyim.Kare bir alan seçeceksin o hsphere ın yanına.Oraya WG atacaksın.Bu kadar basit.[DOUBLEPOST=1375732639,1375732579][/DOUBLEPOST]
Bu konu çok eski.İmzamdaki konuya bak.Burdan da cevap vereyim.Kare bir alan seçeceksin o hsphere ın yanına.Oraya WG atacaksın.ama kürenin camlarının kırılmaması için yeri de WG liceksin.mesela kare alan kare yer de yer oldu./region flag yer build allow yazarsan yeri kırarlar.Ama camları asla..

YT_61

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Sağol yıl 2017 :D 2 yıldır arıyom .d.ADS.DS sonunda sağol eqwqewqe