Herobrine [Ayrıntılı]

y_cNkc

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Herobrine hakkında forumumuzda son zamanlarda birsürü konu açılmış. Bende hem bu konuları hem Herobrine hakkında bilinenleri bu başlık altında toplamak istedim , şimdiden okuyan arkadaşlara teşekkürler :)

Soru 1 : Herobrine var mı?
Herobrine diye bir şey var evet. Resmi olarakta pek çok kaynakta - Minecon'da ya da Mojang'ın yaptığı banner'larda herobrine'a ait birkaç görsel var. Aşağı indikçe bunları bir bir göreceğiz.

Herobrine Minecraft'ın vanilla (eklentisiz) sürümünde hiçbir şekilde bulunmuyor. Ancak Multiplayer sunucularda Herobrine modu olabilir veyahut mod yükleyip oyununuzda Herobrine'ı aktifleştirebilirsiniz.

Soru 2: Herobrine'nın hikayesi ne?
Bildiğimiz kadarıyla , oyunun yapımcısı Notch'un maden ocağında ölen bir kardeşinin olduğu. Rivayete göre , Kardeşi Brine'nın anısına oyuna Steve'nin aynısı fakat gözleri beyaz olan bir yaratık.

Soru 3: Herobrine'nın gerçekçiliği ne kadar?
Aslında Herobrine'nın gerçekçiliği efsaneden fazla değil , mesela neredeyse her güncelleme açıklamasında Herobrine ile ilgili mizah geçiyor.
Örneğin ; 1.2.5 güncellemesinde bir grafik hatası (başka bir şey kaldırılmış olabilir) kaldırılıdığında şakayla karışık ''Lord Herobrine'nin komutasındaki hayalet varlıklar kaldırıldı'' diye bir cümle geçmişti :) .

Soru 4: Herobrine'nın marifetleri?
Herobrine'nın yapabildikleri konusunda resmi bir bilgimiz yok fakat yine rivayete göre 2 blok genişliğinde çukurlar kazabilir , redstone devreleri kurabilir ya da sizin evinizi yakıp , sandıklarınızdaki eşyaları çalabilir.

Soru 5: Herobrine'nı görebilir miyim?
Oyunda şuanda Herobrine pasif , rahat olabilirsiniz :) .
Rivayete göre ki ; oyunda iki çeşit herobrine var . Bunları Hırsız ve Sinsi olarak adlandırabiliriz. Mantık olarak , hırsız herobrine dediğimiz , sandıklarınızdan oyunun itemleri silmesi . Sinsi herobrine dediğimiz ise oyunda zombi/skeleton gibi görebileceğimiz bir varlık.

Soru 6: Herobrine ne zamandan beri var?
Herobrine'nin ilk görüntüsü işte :

Soru 7: Herobrine'nın olduğuna dair resmi kanıtın var mı?
Mojang yaptığı her tasarıma herobrine'ı eklemeyi unutmamış :)
Sevgililer Günü Tasarımında !​
--​
MineCONTEST site tasarımının header kısmında !​
--​
Ve yine Minecon'da Herobrine!​
Geçen yazın başlangıcında , Minecraft Official'ın tasarladığı Facebook Cover'ında!​

fire98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu herobrine biseyi dicemde simdi ban yerim her neyse beni öldürdü itemler giti !!!!!!!!!!!!!!!!!1 o kadar çalısmısdım

fire98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir sunucuda mı yaşadınız bunu?
yok ya diamond bulmusdum sükünet dolu evime doğru yola çıkdım tabi sevincide vardı diamond bulamanın ama sonra dediğim parlama oldu hani girersiniz ya nehter portala mavi bisey gösterir o görüntü geldi sonra birden o çığlık sesi geldi biliyosunuz gerisini

y_cNkc

Marangoz
En iyi cevaplar
0
yok ya diamond bulmusdum sükünet dolu evime doğru yola çıkdım tabi sevincide vardı diamond bulamanın ama sonra dediğim parlama oldu hani girersiniz ya nehter portala mavi bisey gösterir o görüntü geldi sonra birden o çığlık sesi geldi biliyosunuz gerisini

araştırmak lazım ne diyeyim :)

Reddy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şunu da eklemelisin.

-Oyunun gizli bir dosyasında herobrine.ogg diye bir belge var.Oyunda bir bug oluşunca herobrine.ogg etkinleşiyor.Ve oyunda Herobrine çıkıyor.Ama o bug olunca genellikle oyununuz crash veriyor.

y_cNkc

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Şunu da eklemelisin.

-Oyunun gizli bir dosyasında herobrine.ogg diye bir belge var.Oyunda bir bug oluşunca herobrine.ogg etkinleşiyor.Ve oyunda Herobrine çıkıyor.Ama o bug olunca genellikle oyununuz crash veriyor.

doğru olabilir araştırdıktan sonra ekleyeceğim :)