Hikmet1453 kullanıcısının son içeriği

1. Hikmet1453

Anne - İbrahim Sadri

ANNE Kan ter içinde gece Kan ter içinde her yanım Her yanım bu gece vurgun içinde Kurşun yemişim, sürgün yemişim Bu sana ilk gelişim Vur emriyle düşmüşüm kapına Düşmüşüm kucağına, bu yara sıcak ana Yok elimde bir demet menekşe Yok elimde sevdiğin gül şekeri Yok işte sana bir şey Bilmem ki ne...
  2. Hikmet1453

Mert Olun - Afet İnce Kırat

MERT OLUN “Mert olun” dedim beyler “biraz daha mert olun Hukukun karşısında doğru dürüst fert olun Kim dedi; insanların başlarına dert olun” Milletim hak etmiyor kan fışkırtan ayağı Halktan yiyeceksiniz elbet bir gün dayağı. İnkar etme açıkla; “Ama ekmek parası İşi mi var milletin ne yapsın...
  3. Hikmet1453

Türk Kadını - Ayla Yıldırım

TÜRK KADINI Ben güçlü Türk kadınıyım Çağdaşım, medeniyim Arap adetleri bana sökmez Kimsenin önünde diz çökmem. Düşünce ufuklarım geniştir Zekiyim, bilgiliyim Her zorluğu yenerim Engelleri yıkar, dağıtırım. Ben şerefli Türk kadınıyım Efeyim, yiğidim Uygarlık yolunda Dünya kadınlarının...
  4. Hikmet1453

Benim Köyüm - İbrahim Sevindik

BENİM KÖYÜM Baharda şenlenir bağı, bahçesi Kokusu başkadır benim köyümün Unutturur adama gamı, kederi Havası başkadır benim köyümün XXX Akşam olur herkes döner evine Can kurban inan ki benim köyüme Gülabi'nin torunları derler bizlere Özü başkadır benim köyümün XXX Yeşil yeşil meşeleri var...
  5. Hikmet1453

Memleket İsterim - Cahit Sıtkı Tarancı

MEMLEKET İSTERİM Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun...