LifeMCServer kullanıcısının son içeriği

1. LifeMCServer

Optimize Edilmiş Sunucu Başlatma Kodu - Tüm Sunucular İçin

Bu sefer de UseCompressedOops argümanı problem vermiş. JDK 8 kullandığınıza emin olun. Argümanı silmeyi deneyebilirsiniz. Hata veren argümanları sildiğinizde çalışmaya başlayacaktır. İstek gelirse belki konuya sadece UTF-8 düzeltmeleri içeren, optimizasyonsuz bir kod da ekleyebilirim. Argümanı...
  2. LifeMCServer

1.16'DAN HABERLER !! Nether Güncellemesi! Piglin Hayvanları,Netherwart Ormanı ve Ruh Kumu Vadisi

Mountains kazandığı için - en azından bu güncelleme de - kurbağa gelmeyecek. Onun yerine nether ve dağlar güncellenip, keçiler eklenecek.
  3. LifeMCServer

Yardım Localhost ile sunucu hackleme saldırısı önleme

BungeeCord kullanıyor musunuz?
  4. LifeMCServer

Yardım Localhost ile sunucu hackleme saldırısı önleme

127.0.0.1 veya localhost, gerçek IP'ler olmayıp, her zaman kendi sisteminize ve local internetinize (localhost) işaret eden IP adresleridir. Bu IP adreslerini kullanan kişiler kendi bilgisayarlarına istek gönderir. Localhost veya 127.0.0.1 veya 192.168.1.1 gibi IP'ler kullanarak başka...
  5. LifeMCServer

Haber MINECON 2019'da Minecraft 1.16 Nether Güncellemesi ve Minecraft 1.15'ten Haberler Yayınlandı!

Nether biyomları, özellikle ruh kumlu alan ve mavi ateş çok ilgimi çekti. Yayın gayet keyifliydi. Nethere bir güncelleme gerekiyordu zaten. Ama şunu öğrendim ki söylentilere kulak asmamak lazımmış. Minecondan önce combat update, cave update, bee update falan olur diyorduk. Şimdi ise sürpriz bir...
  6. LifeMCServer

1.16'DAN HABERLER !! Nether Güncellemesi! Piglin Hayvanları,Netherwart Ormanı ve Ruh Kumu Vadisi

Yayında tamda o tarz bir soru vardı twitterdan gelen, onu cevaplarken dağlar öncelikli olacak fakat gelecekte diğer biyomlarıda güncelleyeceğiz tarzı bir şey demişlerdi. Şuanlık ana tema nether, netherdaki biyomlar, nether mobları ve farmları gibi, onun dışında zaten arılar, pvp olayları ve...
  7. LifeMCServer

İstek Minecraft silici skript

Stacklenen moblar zaten bir mobmuş gibi görüneceği için lag yapacağını sanmıyorum. Yaparsa da bu skript ile /mobsil komutunu kullanarak x100 olan zombileri silebilirsiniz. Diğer moblar ve rakamlar için kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
  8. LifeMCServer

İstek vilalger trade 1.12.x

Hangi özellikten bahsediyorsun? YAML üzerinden shop oluşturabilme eklemek için mi Skript kullanmak istiyorsun yoksa performans için mi? Bahsettiğin özelliğin lag yaptığına dair timings raporun veya somut bir delilin (örn. paper'ın spike detector'u) var mı? Lag yaptığı tanısına nereden vardın...
  9. LifeMCServer

Bahsettiğin add-onu biliyorum, uzun bir süre skript ile uğraşmış birisi olarak şuanda Java gibi gerçek şeylerle uğraşıyorum. Skript sadece kodlama bilgisi olmayan kişilere yardımcı olabilecek bir araç. Bir programlama dili veya çok kaliteli stabil performanslı bir şey olduğu söylenemez.
  10. LifeMCServer

Yardım Minecraft Açınce PC Resleniyor !!!

İşlemcinin sıcaklığını kontrol et. Bunun için CPU Temp gibi programlardan yararlanabilirsin. Sistem hatası olmadığını var sayar isek (modern işletim sistemlerinden birini kullandığını var sayarsak, muhtemelen sistem hatası değildir) işlemcin çok ısınıyordur. İşlemcinin ısınmasının birçok...
  11. LifeMCServer

İstek Minecraft silici skript

Bunu deneyebilirsiniz: command /mobsil: permission: skript.mobsil trigger: loop all entities: if name of loop-entity is "&e&lx100 &6&lZombie": delete loop-entity
  12. LifeMCServer

Optimize Edilmiş Sunucu Başlatma Kodu - Tüm Sunucular İçin

JRE yerine JDK kullanırsanız sorun çözülecektir. Eğer JRE ile çalıştırmak istiyorsanız başlardaki -server kısmını kaldırın. Konuda yazdığı üzere -nojline kısmını silerseniz renkli olması gerek.
  13. LifeMCServer

Her şeyi skript ile yapma sevdanızdan vazgeçin. Java 20 yıllık gelişmiş bir programlama dili. Bukkit 2011 den beri var. Skript neden eklentilerden daha stabil, nasıl daha stabil açar mısın? Eğer Shopkeepers işini görüyor ise skript kullanmana gerek yok.
  14. LifeMCServer

1.8 mi ? 1.14 mü ?

Survival sunucular kesinlikle son sürüm kullanmalı. Paper 1.14.4 kullanman tavsiyem. https://papermc.io/downloads#Paper-1.14 Minecraft/Bukkit 1.14.4 için eklenti önerileri yaptığım konuma da bakmanı öneririm...
  15. LifeMCServer

Yardım Serverime Sadece Kendi Ip'mden Giremiyorum Yardım.

Mobil internetinden kastın ne? Aynı IP adresine, internete sahip iki aygıttan giriyorsun, mobilden girince giriyor bilgisayardan girince girmiyor mu? Yoksa internet paketinden vesaire mi girebiliyorsun sadece? Bilgisayarının DNS sunucularını kontrol et. Kendi bilgisayarında ve uzak sunucudaki...
  16. LifeMCServer

Yardım ben aternostan sayısal ip yapcamda

cmd'yi açıp ping atın sayısal ip yi bulursunuz. veya internettende yapabilirsiniz. sizin istediğiniz sanırım tam tersi, sayısal ip'yi domaine döndürmek istiyorsunuz. onun için bir alan adı satın almalı veya hostinginizin verdiği subdomaini kullanmalısınız.
  17. LifeMCServer

İstek forge ve diyer verisonları engeleme

1. eklenti sadece <= 1.8.9 sürümlerinde (client), ikincisi ise tüm sürümlerde çalışır. config dosyalarını kontrol et. direk girişi engellemek yerine NoCheatPlus gibi eklentiler kullanman daha efektif. 1.12.2 sürümünde zaten hileciler pek yaygın değil.
  18. LifeMCServer

İstek forge ve diyer verisonları engeleme

ModChecker HackedServer Bu iki eklenti işini görür sanırım.
  19. LifeMCServer

Yardım Plugin backup sorunu

Çoğu eklenti crash veya veri bozulması gibi durumlara önlem olarak backuplar alır, bu backuplar periyodik olarak alınıp eğer eklenti destekliyor ise eski backuplar otomatik olarak silinir. Disk alanın az olmadığı sürece backupları silmene veya oluşmalarını engellemene gerek yok.
  20. LifeMCServer

Onaylı Tanıtım 1.14.4 plotme

PlotMe eski bir eklenti, PlotSquared kullanman gerekiyor diye biliyorum.
  21. LifeMCServer

Minecraft 1.14 Sunucular İçin Eklenti Önerileri [Survival]

Konuya iki adet daha optimize eklentisi eklendi, birisi tüm sürümlerde diğeri ise 1.14.x'de efektif. CheaperPhysicsEvent ve EntityTrackerFixer (1.14) şuanda konuda mevcut. Sonraki güncellemede FastAsyncWorldEdit, NoNetherRoof ve F3Name eklentilerini ekleyeceğim.
  22. LifeMCServer

Yardım Düşman Canlı Sorunu

Optimizasyon adı altında mob spawnlanmayı düşürmüşsünüzdür, yukarıda dendiği gibi configlerinizi kontrol edin. Köylülerin takas yapmayıp kafa sallaması 1.14'de gelen bir şey, artık tüm köylüler değil sadece işi olan köylüler takas yapabiliyor.
  23. LifeMCServer

Yardım Timings Raporu

Google'dan baktığım kadarıyla anti hile eklentisiymiş de siz neden bilmediğiniz eklentiyi yüklüyorsunuz ki? Sanırım hazır paket kullanıyorsunuz. Her neyse yine de o eklenti ile pek alakası yok %0.13-%3 etki ediyor lag oranına, lag olduğu sırada timings alın.
  24. LifeMCServer

Yardım Minecraft Server klasöründe bat dosyası açılıp kapanıyor

IP kısmına localhost yazarak girmeyi deneyin bir de o zaman.
  25. LifeMCServer

Minecraft Skinim Gözükmüyor

Skinini Premium bir hesaba ayarladığına emin ol. NameMC gibi sitelerden skini var mı bak.
  26. LifeMCServer

Sunucuya girerken girdiğiniz IP'den silin demek istemiştim ben.
  27. LifeMCServer

Yardım Timings Raporu

Search adlı eklenti hafif bir gecikmeye sebep olmuş fakat çok hafif, zaten ortalama TPS değeri 19.91 olarak gözüküyor, lag olduğunda timings alıp atman daha doğru sonuçlara yol açar, bu timingsdeki sonuçlarda lag olduğu gözükmüyor.
  28. LifeMCServer

Başındaki DESKTOP-04RT712/ kısmını silin, sadece 25.63.151.233 IP adresi ile girmeyi deneyin, olmaz ise localhost deneyin.
  29. LifeMCServer

GTA San Andreas - Enchanced Edition (Unofficial)

Selam dostum, ilk 50 saniyesini izledim, biraz işlerim olduğu için tamamına bakamadım fakat güzel olmuş, cesarın helikopterle gelip kurtarması mantıklı olabilir senaryo açısından, fakat bunu neden benim konuma attığını anlamadım, konu olarak açman daha iyi olur.
  30. LifeMCServer

Minecraft Skinim Gözükmüyor

Sunucu yöneticisi sen değilsen sunucu yöneticisi ile iletişime geç, SkinsRestorer eklentisi güncel değil ise güncellesinler.
  31. LifeMCServer

Sunucu konsolunda bir hata oluyor mu? Hangi IP adresi ile girmeye çalışıyorsunuz? Client loglarına bakın bir de eğer sunucuda hata yok ise. Client loglarına %appdata%/.minecraft/logs/latest.log dosyasından ulaşabilirsiniz. (Çalıştıra yazıp çalıştır derseniz direk açacaktır.)
  32. LifeMCServer

Yardım Yardım Edin Please Essentials

Loglardaki hataları atarsan orada teknik bilgiler ve hataların nedeni yazıyor.
  33. LifeMCServer

Anket Çekiliş, Haber, Topluluk İçeriği Bildirimleri

Seçilebilmesi daha doğru olacaktır, şahsen ben bildirimlerden rahatsız olmuyorum fakat eminim ki görmek istemeyenler vardır, varsayılan olarak bildirimler açık olur, almak istemeyen kapatır.
  34. LifeMCServer

Yardım Yardım Edin Please Essentials

Hataları atarsan yardımcı olabiliriz.
  35. LifeMCServer

Sürümün doğru olduğuna emin olun, sunucu 1.14.4 sanırım, 1.14.4 ile girebilirsiniz sadece.
  36. LifeMCServer

Yardım Chest ESP Kapatma

AntiAura adlı eklentiye göz atabilirsiniz. ChestESP gibi hileleri blokladığı yazıyor Spigot sayfasında. Ana odağı KillAura engeli ama, adından anlaşıldığı üzere. Ana amacı ChestESP'yi bloklamak olan ücretsiz bir eklenti var mı bilmiyorum. Attığın Spigot ayarları ve Xray koruması için, ChestESP...
  37. LifeMCServer

Yardım Yardım Edin Localhost serverim için

Spigot 1.8.8 kullandığına emin misin? GSON ile alakalı bir hata vermiş. Hatanın tamamını ve sunucu sürümünü atarsan yardımcı olabilirim.
  38. LifeMCServer

logs/latest.log dosyasındaki yazıları mclo.gs - Paste, share & analyse your Minecraft server logs sitesine atıp çıkan linki atar mısınız?
  39. LifeMCServer

Yardım Tps Sorunları

Deneyebilirsin, https://forum.gamer.com.tr/konu/sunucularda-linuxmu-windowsmu-kullan%C4%B1lmal%C4%B1-openj9-paper-dns.428050/
  40. LifeMCServer

Komutları yazdıktan sonra konsolda veya loglarda çıkan hataları atar mısın.
  41. LifeMCServer

Crash Minecraft Sunucuya Giremiyorum. (Hamachi)

Arkadaşına verecekmiş zaten IP'yi sadece. Ayrıca sabit IP için aylık 90-100 TL ekstra para ödemiyor ise 7 günde bir IP'si otomatik değişir zaten. Sitenin tehlikeli olduğundan bahsediyor isen Amazon'un bir servisi.
  42. LifeMCServer

Yardım Tps Sorunları

Bungee'yi değil, asıl lag olan sunucuyu kaliteli dedicated bir makineye taşıman gerek.
  43. LifeMCServer

Yardım Tps Sorunları

Batihost'un 16 GB'lı makineleri dedicated değil, sanal makineler. Ek olarak sanal çekirdek ile işlemcileri paylaştırıyorlar. Keyubu veya paran varsa direk OVH'den falan almanı öneririm.
  44. LifeMCServer

Yardım Tps Sorunları

Hosting değiş.
  45. LifeMCServer

Son sürüm EssentialsX ve Spigot/Paper 1.8.8 kullandığınıza emin misiniz? Konsolda veya loglarda herhangi bir hata var mı?
  46. LifeMCServer

Crash Minecraft Sunucuya Giremiyorum. (Hamachi)

IP adresini kontrol et, 192.168.1.2 veya localhost falan ise public IP'sini atmasını söyle, aşağıdaki linkten öğrenebilir: https://checkip.amazonaws.com/
  47. LifeMCServer

Sağ tıklayıp düzenle diyerek açabilirsiniz. Daha iyi düzenleme için ileride de skript vesaire kodlar iken işinize yarayacağından Notepad++ uygulamasını kurmanızı öneririm. Premium hesabınız yok ise "server.properties" dosyasından online-mode=false yapabilirsiniz.
  48. LifeMCServer

Yardım Arkadaşlar Scoreboard yaptım ama power böyle uzun gözüküyor ?

Configte bir ayarı vesaire olabilir. Factions eklentin ne? Yapımcıya ulaşıp istekte bulunabilirsin. Yuvarlaması gerek powerı.
  49. LifeMCServer

Pardon, bunu deneyin: java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui
  50. LifeMCServer

Sonuna yine pause yazıp ekran görüntüsü atın.
  51. LifeMCServer

java -Xmx1024M -Xms1024M server.jar nogui bu kodu deneyin, -sever.jar.jar yazmışsınız :D
  52. LifeMCServer

Yardım Düşük Fps Problemi

Sabitlemek için zorlar, eğer arka planda yayın yapmayacak veya uygulama açık bırakmayacak iseniz, kötü donanımınız olsa bile vsync fpsinizi ekranınızın kare hızına senkronize etmeye çalışır. Eğer iyi donanımınız var ise de, vsync açmanız daha smooth (kaliteli, akışkan) bir oyun deneyimi sağlar...
  53. LifeMCServer

Yardım Ayrı dünyalara göre düşünce spawna atma

A) Diğer konunda atmıştım, sadece Giris dünyasında çalışmasını istiyordun sanırım. https://forum.gamer.com.tr/konu/Ölünce-dünyaya-ışınlanma-skripti-veya-plugini.433691/#post-2404917 B) Aşağıdaki spigot eklentisi işinizi görebilir. Yine de sorun çıkarabileceği için istemediğiniz özellikleri...
  54. LifeMCServer

Ölünce dünyaya ışınlanma skripti veya plugini

command /setVoidSpawn: trigger: set {voidSpawn} to location of player on damage: if victim is a player: if victim's world is "Giris": if y-coordinate of the event-location is smaller than 0: teleport victim to {voidSpawn}
  55. LifeMCServer

jar dosyasının adını server.jar yapın direk, battada aynı şekilde değiştirin. boşluk olmaması gerek diye biliyorum.
  56. LifeMCServer

bat dosyasındaki minecraft_server.1.14.4.jar kısmını indirdiğiniz jar dosyasının adı ile değişin (örn. server.jar)
  57. LifeMCServer

Yardım timings raporunu

Skript ve BlockParticles dışında attığın timingsde hiçbir problem yok, sadece 1 kişi varken ve TPS 19.90 iken almışsın Timings'i, Timings raporunu lag varken alırsanız daha net bir sonuç alabiliriz.
  58. LifeMCServer

Yardım https://timings.spigotmc.org/?url=ubewapegef kendiniz görün bir şey demiyorum

Keyubu mu kullanıyorsun? 3 çekirdek işlemci yerine en az 4 çekirdek tavsiye ederim. 6 çekirdek Premium paketlere geç Keyubu kullanıyor isen. Diğer hostinglerde de almanya lokasyon makinelerde i7 olur genelde. Hostingine ulaş. Autosave kapatırsan veri kaybı olabilir. Sunucunda lag varsa ya...
  59. LifeMCServer

start/başlat.bat dosyasını notepad ile açıp en son satırına "pause" kodunu ekle tırnak işaretleri olmadan, sonra tekrar aç, bu sefer direk kapanmayacak fakat sunucu da açılmayacak, orada bir hata olması gerek onu atarsan hataya göre çözüm bulabiliriz.
  60. LifeMCServer

Yardım Serverime Ping Giriyor Sanırım Optimize Sorunu Bakın Lütfen

İki çekirdek işlemci muhtemelen, batihost kullanıyor iseniz almanya lokasyon i7 makineleri deneyin, veya keyubu gibi başka bir hostinge de geçebilirsiniz. Paper kullanmıyorsanız Paper(Spigot)'a geçin, başlatma kodları ve eklentilerinizi de gözden geçirebilirsiniz ama her şeyden önce makine...
  61. LifeMCServer

Yardım başlat.bat Açılmama Sorunu!

Java 7 yerine Java 8 kullanman daha iyi olur.
  62. LifeMCServer

Ölünce dünyaya ışınlanma skripti veya plugini

Bu skript çok yaygındı, birçok kez görmüştüm fakat araştırmaya üşendiğim için kendim yazdım. :D Aynı mantıkla çalışıyor, onlarda da y lokasyonuna göre yapıyordu. Daha iyi bir yöntemi var mı bilmiyorum. command /setVoidSpawn: trigger: set {voidSpawn} to location of player on damage: if...
  63. LifeMCServer

Yardım Su akmıyor

Sunucunuzda WorldGuard var mı? /stoplag -c komutunu girmeyi deneyin. Lag geçirici skriptlerden kaynaklıdır muhtemelen.
  64. LifeMCServer

Yardım GroupManager dünya sıkıntısı

plugins/GroupManager/config.yml dosyasını açın, mirror kısmından ayarlama yapın. örneğin world_nether, world_the_end ve diğer tüm dünyaların world dünyasındaki yetkiler ve gruplar ile aynı olmasını istiyor iseniz şu şekilde düzenleyebilirsiniz: mirrors: # Worlds listed here have...
  65. LifeMCServer

Yardım serverimde lag var acilen yardım lazım 6 gb ram 3 cpu var nedense lag oluyor timings raporu var !

Bu konu daha güncel, bunu tavsiye ederim, oradaki en son 2016'da güncellenmiş. https://www.spigotmc.org/threads/guide-server-optimization*.283181/
  66. LifeMCServer

Yardım Serverime Ping Giriyor Sanırım Optimize Sorunu Bakın Lütfen

https://www.spigotmc.org/threads/guide-server-optimization*.283181/ Yukarıdaki konu daha güncel, o en son 2016'da güncellenmiş.
  67. LifeMCServer

Minecraft 1.15 - Snapshot 19w35a

Arı kovanları ağaçlarda rastgele olarak oluşuyor, bu değişiklik sayesinde de çok yakın yan yana oluşan ağaçlarda vesaire kısaca yuvanın girişinin engellendiği durumlarda kovan oluşmuyor. Dünya oluşumu ile alakalı bir düzenleme.