Timothycarl kullanıcısının son içeriği

1. T

C++ Oyun Geliştirmede Veri Yapılarının Rolünü Keşfetmek

Merhaba forum üyeleri, C++'daki veri yapılarına odaklanarak oyun geliştirmenin büyüleyici dünyasına dalmaktan heyecan duyuyorum. Bu yolculuğa çıkarken, veri yapılarının oyun performansını optimize etme ve oyun deneyimlerini geliştirmedeki önemli rolünü keşfedelim. Uygulamalı örnekleri...
  2. T

C++ Şablon İşlevi Uzmanlık Hatası İçin Yardım Aranıyor

Sevgili arkadaşlar, Umarım bu iletişim sizi sağlıklı bulur. Şu anda şablon işlevlerini içeren bir C++ projesi üzerinde çalışıyorum ve uzmanlık nedeniyle bir derleme sorunuyla karşılaştım. İşte kodun bir örneği: #include <iostream> template <typename T> void processValue(T value) {...
  3. T

Yardım Listeleri ve Tuple'ları İçeren Python Kodu Hatalarıyla İlgili Yardım

Python'da yeniyim ve hem listelerin hem de tanımlama gruplarının kullanımını gerektiren bir proje üzerinde çalışıyorum. Ancak kodumla ilgili çözemediğim bir sorunla karşılaştım. Bir kütüphanedeki kitaplara ilişkin verileri kaydetmeye çalışıyorum. Burada verilen örneğe benzer şekilde, her kitabın...
  4. T

Python'da bir dizeyi tam sayıya dönüştürebilirsiniz.

Merhaba kodlayıcı arkadaşlar! Python öğreniyorum ve dizeleri sayılara dönüştürmeye çalışıyorum. Kodum oldukça basit: input_string = input("Enter a number: ") result = int(input_string) print("The converted integer is:", result) Çoğu girdi için iyi çalışıyor, ancak scaler'deki gibi onaltılık bir...
  5. T

Dijkstra'nın algoritmasının uygulanmasında çözülmemiş bir zorlukla ilgili yardım aranıyor.

Şu anda ağırlıklı bir grafik için Dijkstra'nın yöntemini uygulamaya çalışıyorum, ancak bir hatayı çözmekte zorlanıyorum. Prosedürün aşamalarını takip etmesine rağmen, algoritma sonsuz bir döngüye giriyor ve sonlanmıyor. İşte mesafeleri değiştiren bir kod parçası: while len(unvisited_nodes) > 0...
  6. T

Çoklu İş Parçacığı İkili Ağaç Arama Algoritması

Ortak veri yapılarına erişen çok sayıda iş parçacığının doğru senkronizasyonunu ve yönetimini gerektirdiğinden, Python'da çok iş parçacıklı bir ikili ağaç arama yöntemi oluşturmayı zor buluyorum. Arama görevlerini çalışan iş parçacıklarına dağıtmak için iş parçacığı güvenli bir kuyruk veri...
  7. T

Yardım Ne çalışmalıyım?

"Koçlar" ve "atletler" arasında verileri depolayan, sporcuların egzersiz sürelerini girebildiği ve koçların tüm sporcularının verilerini tek bir noktada görüntüleyebildiği, temel proje tabanlı öğrenme için bir uygulama oluşturmak istiyorum. Bir web uygulaması veya bir Android uygulaması...
  8. T

Alt sınıf nesnesi, ana sınıf yöntemine veya Veri Üyesine Java'daki anahtar kelimeyi genişleterek nasıl erişir?

Java'da kalıtım oluşturmak için bir terim Extends olduğundan, üst sınıf özniteliklerine alt sınıf nesnesi aracılığıyla erişebiliriz. Ancak benim sorum şu ki, herhangi bir statik olmayan Veri Üyesi sınıfına veya yöntemlerine yalnızca o sınıf nesne referansı aracılığıyla erişebiliriz, bu nedenle...