Arama sonuçlarınız

1. H

WebInventory Plugin

Merhabalar, WebInventory isimli pluginimi sizlere sunmak isterim. Aşağıdaki videoda pluginin test videosu var. birçok kez testler yapıldı. Pluginin amacı oyuncunun basit bilgilerini seviyesi, kordinatları, canı, gamemode türü gibi ve inventory eşyalarını web sitesine aktarmakta ve bunu direk...
  2. H

Arka planda veri tutma

cookiede şöyle bir sıkıntı var bunu nasıl halledeceginide söyliyelim: isim=hikmet; diye cookie kullandı diyelim kişi noktalı virgül koyarak cookieden dışarı çıkış yapabilir bunun için encrypt yönetimini kullanmalı en basiti verileri encodeurlden geçiri sonra base64 ile şifreler çözerkende önce...
  3. H

Arka planda veri tutma

kesinlikle katılıyorum sunucu tabanlı dil kullanılmayacaksa javascript ile veri saklayabilirsin fakat şöyle bir sıkıntı var local storage ve cookie arasında kararsız kalabilirsin çünkü eski tarayıcılarda local storage mevcut degil ama her güncel tarayıcıda mevcuttur eski tarayıcılarlada uyumlu...
  4. H

mysql_* ile veritabanı işlemlerini halletme hakkında

Herkes istedeğini kullanır ben sadece mysqli kullanacaksa bu fonksiyonu kullansın diye yazdım. Mesela ben PDO kullanmıyorum çünkü connect close fonksiyonlarını yazmak ve pdo gibi tek satırda cevap veren fonksiyonları kullanmaktansa alt alta yazarak sıralama aralarındaki akışı kotnrol etmek bana...
  5. H

htmlspecialchars xss açıgı için: <script> sql inejction için tırnaklar önemlidir: ' " // KORUMA YOK (tırnak işareti koyarak sql injection yapabilir.): $isim = $_POST["isim"]; "insert into oyuncular (isim) values ('$isim')"; // KORUMA VAR (tırnakların başına \ işareti koyuyor ve böylelikle...
  6. H

function koruma($q){ return str_replace('"','\"',str_replace("'","\'",$q)); } // gelen verileri korumadan geçir sonra sorguda kullan: $isim = koruma($_POST["isim"]); "insert into `oyuncular` (`isim`) values ('$isim')";
  7. H

Sevdiğim müzikler(Öneriyorum)

violin sevenlere gelsin
  8. H

PhpTR - Türkçe ve Basit PHP (OpenSource)

merak edenler için test videosu
  9. H

Kodlama dili önerisi?

Favori dilim: NodeJS JavaScript biliyorsan hiç zorlanmazsın, yazarken çok zevk alacaksın.
  10. H

[DİL SEÇİMİ] PHP ile XML oluşturma ve html içerisinde kullanımı

@Admicos yıl olmuş 2017 sen diyosun javascripti kapatıp girsek arkadaşta zaten javascript kullanmış hiçbir <script> etiketi çalışmayacak jquery, ajax, bir sürü javascript kütüphanesi var. yani sen tarayıcında javascripti kapatsan bile o sitenin çalışma mantıgı kalmıyor.
  11. H

[DİL SEÇİMİ] PHP ile XML oluşturma ve html içerisinde kullanımı

Eğer sıfırdan bir dil sistemi yapacaksanız benim önerim: sadece client tabanlı (javascript) olmalı. Dil dosyalarını xml yada json farketmez ama ben olsam json kullanırdım çünkü javascript ile çekmesi hem kolay hemde hızlı. Ben projemi böyle hazırlardım: #Proje-Dosyası -index.html #lang...
  12. H

Nolet Php Kodu Çalışmıyor

kusura bakma bendede bildirim atmadı rastgele gördüm konuyu
  13. H

Güncel XSS arayanlar gelsin - 2017 sıcak

indirme yaptırmak içinde iframenin kaynagına attachment.php li urlyi dene olmuyorsa, iframenin kaynağı silindiği için indirmiyordur yani f5 attıktan sonra öğeyi inceleyip iframenin src kaynağına bakın eğer iframeyi bir türlü çalıştıramadıysanız .svg linkini kopyalıyıp goo.gl den kısaltıp adamın...
  14. H

PDO UPDATE/DELETE ile ilgili

Mantıgını bilemedigin bir şeyi yapamaman geri zekalılık olur yanlış anlama. Sana diyorum ki sql kodlarını bilmiyorsan öğren sen bana diyorsun delete yapamıyorum :D zaten delete işlemi yapmıyacaksın. update işlemi yapacaksın yani bu işlem onu güncelleyecek, yeni değer vereceksin. UPDATE ayar SET...
  15. H

Minecraft premium sorunu.

1 yıl önce minecraftta hesap satın aldım 6-7 aydan uzun süre girmedim. Minecraftın orjinal sitesinden giriş yapıyorum, fakat 3 tane güvenlik sorusu çıkıyor. Doğru yazdığıma eminim yanlış diyor güvenlik sorusunu resetlemek için mojangın sitesinden e postama mail gönder diyorum e postanı kontrol...
  16. H

PDO UPDATE/DELETE ile ilgili

en başta mysql ile stok sayısını çek. select stok from ayar where nick='$nick' ile çekebilirsin. bunları bilmiyorsan sql sorgularını öğren. if stok sayısı sıfırdan büyükse: stoktan eksi 1 çıkar ve kaydet. else echo "stok bitmiş"; kolay gelsin.
  17. H

deleted

dizi dedin bende array variable zannettim :D
  18. H

bu forumda her türlü dosyaya izin veriliyor fakat genelde .php .html gibi zararlı uzantıları değiştirip upload ediyor onları çalıştıramazsın .swf de bile xss var onuda kapatmışlar fakat .svg uzantısı gözden kaçmış. espirini anlamadım bu arada :D
  19. H

doğru ilk burda denedim upload dir saklı burda zaten video başlıgında invision power forum xss diye yazdım.
  20. H

Adminleri korkutmaya başlayın ;)
  21. H

UTF8 hakkında yardıma ihtiyacim var

Önce bom olmadan utf-8 e dönüştür. Sonra Türkçe karakterlere tekrardan göz geçir bazen türkçe harfleri örnek: ü harfini ü diye değil şu şekilde görürsün: onu silip ü yap
  22. H

WebSkript Türkçe ve Basit Javascript Kütüphanesi

Güzel fikir. kütüphanede eksiklikler var onları halledilince yapabiliriz.
  23. H

WebSkript Türkçe ve Basit Javascript Kütüphanesi

Java Script'i bilmeyenler için kısa özet geçelim: JavaScript, yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılmakta olan dinamik bir programlama dilidir. Web Skript Hakkında JavaScript yazmayı bilmeyenler, JavaScript yazmaktan usananlar, bıkanlar, korkanlar veya bu tür kütüphanelerle daha zevkli hale...
  24. H

dosyadan veri alma

skUtilities dökümanında File Contents var set {_var::*} to file contents of "plugins\test.txt"