PDO UPDATE/DELETE ile ilgili

OmerSeranMNC

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ayarlar diye bir tablom var ordada stok diye bir sütun var bu sütunda 500 değeri var birisi bir butona tıkladığında otomatik stok sütunundan 1 sayı düşecek taaki 0 olana kadar. yani tıklayacak 499 olacak 498 olacak anladınız işte yardım edin pls :D Sistem PDO

@batihost.com @Berk @WeepingAngelTR @Minecraftplayerr hatırladıklarım bu arkadaşlar :s

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
en başta mysql ile stok sayısını çek. select stok from ayar where nick='$nick' ile çekebilirsin.
bunları bilmiyorsan sql sorgularını öğren.
if stok sayısı sıfırdan büyükse: stoktan eksi 1 çıkar ve kaydet.
else echo "stok bitmiş";
kolay gelsin.

Son düzenleme:

OmerSeranMNC

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
en başta mysql ile stok sayısını çek. select stok from ayar where nick='$nick' ile çekebilirsin.
bunları bilmiyorsan sql sorgularını öğren.
if stok sayısı sıfırdan büyükse: stoktan eksi 1 çıkar ve kaydet.
else echo "stok bitmiş";
kolay gelsin.
ya kardeş SELECT işlemi tamam okey benim istediğim adam butona bastıya 500 stok var ondan 1 azalcak taaki 0 olana kadar.

ya kardeş SELECT işlemi tamam okey benim istediğim adam butona bastıya 500 stok var ondan 1 azalcak taaki 0 olana kadar.
mantığı bende biliyorum fakat DELETE işleminde yapamıyorum :(

Direk bir örnek veremezmisin.

hacii_

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

Direk bir örnek veremezmisin.
Mantıgını bilemedigin bir şeyi yapamaman geri zekalılık olur yanlış anlama. Sana diyorum ki sql kodlarını bilmiyorsan öğren sen bana diyorsun delete yapamıyorum :D zaten delete işlemi yapmıyacaksın.
update işlemi yapacaksın yani bu işlem onu güncelleyecek, yeni değer vereceksin.
UPDATE ayar SET stok='$stok' WHERE nick='$nick'

Son düzenleme: