[TARTIŞMA] Bir MineZ Sunucusundan Ne Beklersiniz?

MineZ Sunucular Türkiye'de Olmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    15

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha önce The Walking Dead izledin mi?(Zombi apocalypse olduğunu varsayıyorum.)Tavsiyelerim:
-Büyük Harita
-Yenilenen Lootlar
-Atmosferik Binalar
-Kamp Setleri
-Sigara,Alkol.(RPG yapacaksan bunlar gerekli)
-Silah parçaları,Silahlar,mermiler.
-Realistik Zombiler(Zombi olmadan önceki kıyafetleriyle)
-Arabalar,Benzinlikler,Jeneratörler.
-İlk yardım setleri
-Şehrin nüfüsuna göre zombi yoğunluğu
-Şehirler,kasabalar,köyler.
-Yemek pişirme(mantar çorbasının adını sistemsel değiştir ve açlık değerini yapılan yemeğe göre değiştir.)
-Kan efektleri
-Bloklar kırılmamalı sadece belirli bir komutla belirli şekiller yapılmalı.
-Karakter Geliştirme(Tecrübeye bağlı yetenek)
-Kilit kırma,Cam Kırma.(Ses çıkınca zombilerin dikkati o yöne gitsin.)
-Perdeler(Zombilerin içeriyi görmemeleri için.)
-Materyal(Şu kadar materyale şunu yapabilirsin tarzında mesela Bıçak.Aşırıya gidilmemesi şartında bir problem olmaz.)
-Gelişmiş Tarım Ve Hayvancılık.
-Kafa koparma.
-/me ve /do komutları...(Kesinlikle ama kesinlikle gerekli)
-Halat(Bağlamak için.)

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Daha önce The Walking Dead izledin mi?(Zombi apocalypse olduğunu varsayıyorum.)Tavsiyelerim:
-Büyük Harita
-Yenilenen Lootlar
-Atmosferik Binalar
-Kamp Setleri
-Sigara,Alkol.(RPG yapacaksan bunlar gerekli)
-Silah parçaları,Silahlar,mermiler.
-Realistik Zombiler(Zombi olmadan önceki kıyafetleriyle)
-Arabalar,Benzinlikler,Jeneratörler.
-İlk yardım setleri
-Şehrin nüfüsuna göre zombi yoğunluğu
-Şehirler,kasabalar,köyler.
-Yemek pişirme(mantar çorbasının adını sistemsel değiştir ve açlık değerini yapılan yemeğe göre değiştir.)
-Kan efektleri
-Bloklar kırılmamalı sadece belirli bir komutla belirli şekiller yapılmalı.
-Karakter Geliştirme(Tecrübeye bağlı yetenek)
-Kilit kırma,Cam Kırma.(Ses çıkınca zombilerin dikkati o yöne gitsin.)
-Perdeler(Zombilerin içeriyi görmemeleri için.)
-Materyal(Şu kadar materyale şunu yapabilirsin tarzında mesela Bıçak.Aşırıya gidilmemesi şartında bir problem olmaz.)
-Gelişmiş Tarım Ve Hayvancılık.
-Kafa koparma.
-/me ve /do komutları...(Kesinlikle ama kesinlikle gerekli)
-Halat(Bağlamak için.)
Yıllardır -2 gün canım abarttım- sunucum için fikir arıyorum. Bu nedir böyle kardeşim. Altın değerinde çok teşekkürler. Bazıları yapamam ne yazık ki. Hem onlara gerek yok ya da o kadar skript bilgim yok.

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yıllardır -2 gün canım abarttım- sunucum için fikir arıyorum. Bu nedir böyle kardeşim. Altın değerinde çok teşekkürler. Bazıları yapamam ne yazık ki. Hem onlara gerek yok ya da o kadar skript bilgim yok.
Bu arada eklemeyi unutmuşum hastalıkları eklemeni tavsiye ederim...Aynı şekilde ilaçları da.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
= OLMAZSA OLMAZ ŞEYLER :

- Bir süre sonra canı %20'nin altına indiğinde her hasar aldığında belirli bir şans ile bilincini kaybetmesi(hiçbir şey yapamaz hale gelmesi) ve biri onu kurtarana kadar iç kanama geçirmesi. (Bilinci yerinde değilken canın yavaşsa azalması)
- Canı azaldıkça baş dönmesi, ekran kararması(yapılabilirse) gibi şeyler.
- Öldüğünde eğer enfeksiyon seviyesi belirli bir sınırda ise(Örneğin %85'in üstünde) öldükten 15-20 saniye sonra bir enfekteye dönüşmesi ve o enfekteyi kontrol edebilmesi.(Diğer enfekteler ona saldırmayacak ve enfekte olduktan yaklaşık 1 dakika sonra tekrar ölecek)
- /warp lapis
- Patlama esnasında veya bir ağır mermi alması sonucunda(anti tank mermisi vs.) görsel olarak ne kadar yapılamasada kol kopması, bacak kopması gibi oyuncuya dezavantaj verecek şeyler. (Kolu koptuğunda daha yavaş vursun ve ateş etsin örneğin, iki elli silahları kullanamasın.)
- Oyuncu bir süre sonra sunucuya girmediğinde(ev, base gibi şeyler yapılabiliyorsa) oyuncunun koyduğu duvar veya kapılar silinsin.

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
= OLMAZSA OLMAZ ŞEYLER :

- Bir süre sonra canı %20'nin altına indiğinde her hasar aldığında belirli bir şans ile bilincini kaybetmesi(hiçbir şey yapamaz hale gelmesi) ve biri onu kurtarana kadar iç kanama geçirmesi. (Bilinci yerinde değilken canın yavaşsa azalması)
- Canı azaldıkça baş dönmesi, ekran kararması(yapılabilirse) gibi şeyler.
- Öldüğünde eğer enfeksiyon seviyesi belirli bir sınırda ise(Örneğin %85'in üstünde) öldükten 15-20 saniye sonra bir enfekteye dönüşmesi ve o enfekteyi kontrol edebilmesi.(Diğer enfekteler ona saldırmayacak ve enfekte olduktan yaklaşık 1 dakika sonra tekrar ölecek)
- /warp lapis
- Patlama esnasında veya bir ağır mermi alması sonucunda(anti tank mermisi vs.) görsel olarak ne kadar yapılamasada kol kopması, bacak kopması gibi oyuncuya dezavantaj verecek şeyler. (Kolu koptuğunda daha yavaş vursun ve ateş etsin örneğin, iki elli silahları kullanamasın.)
- Oyuncu bir süre sonra sunucuya girmediğinde(ev, base gibi şeyler yapılabiliyorsa) oyuncunun koyduğu duvar veya kapılar silinsin.
Mojang'dan yardım almalıyız.Biz o kadar skript bilgisini nereden bulacağız :p Ama olsa fena olmazdı.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mojang'dan yardım almalıyız.Biz o kadar skript bilgisini nereden bulacağız :p Ama olsa fena olmazdı.
Ben aslında zombiye dönüşme skriptini yazmıştım sadece denemelik ama artık 1.7.2 sürümleriydi :p Yapılır yani hiç kafaya takmayın çok başarılar diliyorum

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben aslında zombiye dönüşme skriptini yazmıştım sadece denemelik ama artık 1.7.2 sürümleriydi :p Yapılır yani hiç kafaya takmayın çok başarılar diliyorum
Arkadaş sistemlerin temeli atılmadan ayrıntıya girmiş o yüzden öyle yazdım :) Bu arada senin yazdığın skript minigame(Zombies vs Humans tarzı) olarak yapılabilir yada RPG server için(dönüştükten sonra NPC olmak şartı ile)yapılabilir.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Arkadaş sistemlerin temeli atılmadan ayrıntıya girmiş o yüzden öyle yazdım :) Bu arada senin yazdığın skript minigame(Zombies vs Humans tarzı) olarak yapılabilir yada RPG server için(dönüştükten sonra NPC olmak şartı ile)yapılabilir.
şu an ilaçlar ve susuzluk ile yorulma sistemi tamamlandı. Son bir kaç gündür bazı nedenlerden duraksama yaşadık.