Bir faction sunucusu nasıl olmalı? Hadi tartışalım!

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
internete minecraft factions yazim dedimde towny ile factionsu birleştirmişler ki benim kafamda da bu vardı yapılabilecek en mantıklı fikirde bu
[automerge]1524684763[/automerge]

minecraft mekaniklerine göre spawnersız farm yapılabiliyor bunu mu engelliceksin whyyy
O zaman senin dediğine geliyor işte, zaten vanilla değil.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Son düzenleme:

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tabii ki atabilir, mesele atması değil üretmesi.
ne demek istediğini anlamadım sınırsız tnt üretiyor zaten bu entity olarak geçiyor tnt sand gravel gibi eşyalar hepsinde işe yarıyor bu yöntem(sanırım sadece tnt bu şekilde aktifleştiliyor diğerleri için end portalı gerek) hiç bitmiyor tnt

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Sayacağım çok madde var fakat en temelinden bir tane söylemem gerekirse; oyuncuların rakip klan kalelerini ele geçirebilmeleri için, TNT kullanılabilir olmalı.
Tamamen katılıyorum size hocam. Faction'un amacı zaten bu.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
ne demek istediğini anlamadım sınırsız tnt üretiyor zaten bu entity olarak geçiyor tnt sand gravel gibi eşyalar hepsinde işe yarıyor bu yöntem(sanırım sadece tnt bu şekilde aktifleştiliyor diğerleri için end portalı gerek) hiç bitmiyor tnt

Yaratıcı modda olmamana rağmen sınırsız eşya sahibi olabilmen, oyunun istenilen yahut aktif olarak barınacak bir özelliği değildir, bu durum bir hatadır. Mojang Bugtracker'a bunun gibi binlerce hata geliyor, ne kadar da saysak bitmez, bu tarz hatalar oyunun gerçekten istenilen özellikleri olsaydı çok oyunculu sunucularda oynamak mümkün olmazdı. Videoda gösterilen bu hata ulaşım elemanı kullanımıyla çelişiyor, balçık bloğunun üstüne algılayıcı ray koyarken nasıl bir açıyla koyduğuna dikkat et, 1.12.2'de bu şekilde yerleştiremezsin çünkü rayın üstündeki vagonun ilerleyecek yeri tıkalıdır, bunu yapabilmek için en az 2 bloktan oluşan bir doğrultu oluşturman gerekir. Bu arada belirtmekte fayda var, bu hata çoktan çözülmüş. Ayrıca sunucu yöneticileri, dupe gibi etik olmayan yöntemlere yasak getirmiyor diyemeyiz.

2018-04-27_18.22.18.png

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yaratıcı modda olmamana rağmen sınırsız eşya sahibi olabilmen, oyunun istenilen yahut aktif olarak barınacak bir özelliği değildir, bu durum bir hatadır. Mojang Bugtracker'a bunun gibi binlerce hata geliyor, ne kadar da saysak bitmez, bu tarz hatalar oyunun gerçekten istenilen özellikleri olsaydı çok oyunculu sunucularda oynamak mümkün olmazdı. Videoda gösterilen bu hata ulaşım elemanı kullanımıyla çelişiyor, balçık bloğunun üstüne algılayıcı ray koyarken nasıl bir açıyla koyduğuna dikkat et, 1.12.2'de bu şekilde yerleştiremezsin çünkü rayın üstündeki vagonun ilerleyecek yeri tıkalıdır, bunu yapabilmek için en az 2 bloktan oluşan bir doğrultu oluşturman gerekir. Bu arada belirtmekte fayda var, bu hata çoktan çözülmüş. Ayrıca sunucu yöneticileri, dupe gibi etik olmayan yöntemlere yasak getirmiyor diyemeyiz.
bu hata çok uzun süredir var ve çözülüceğini hiç mi hiç sanmıyorum

o gördüğün devre çözüldü mü bilmiyorum ama benim yaptığım çalışıyor

2018-04-27_19.02.30.png

Son düzenleme:

Salim159

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
lapis kazarken lapislerin envantere gelmemesi
para kazanma sistemlerinin bir menü içinde toplu bir şekilde düzenlenmiş olmasıdır.
/parakazan yazınca menü açılan ve oradan para kazanabileceği yerlere götüren yerler olmalıdır.