Laptop'un içini temizleyip RAM miktarını arttırırsam Zula'da iyi FPS alır mıyım?

Kwenx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben DDR3 Sistem Kullanıcısıyım Ve Eski Bir Leptop 8 Senedir İçini Temzilemedim :D Yakında Yanar Neyse İşte CS GO da 40-60 FPS Alıyorum Zulada 30 FPS Buda Bana İyi Koyuyor Size Sorcağım Amd Readon 7670M li Ekran Kartlı İntel Core i5 3210M 2.50 Ghz Sahip Bir Leptop İçini Temizlersem Ve 4 Gb Ramden 8 GB Rame Yükseltirsem Zulada 30-50 Fpsten Kaça Cıkartırım Alıcağım Ram 8 Gb Olcak 4 Gb Rami Cıkarcam (Frekans Farkı Olmıcak)

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Bilgisayarınızın içini iyi bir şekilde temizleyip (yapabiliyorsanız termal macunu yenilemeyi unutmayın) ve RAM miktarını arttırırsanız büyük ihtimalle FPS değerleriniz artar.

Ek bir tavsiye olarak; bilgisayarınız da gereksiz uygulamalar var ise onları da temizlemeyi unutmayın.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Bilgisayarın içini temizlememek yangına sebebiyet vermez. Sadece daha fazla ısınır ve performans kaybı meydana gelir. Eğer öyle bir şey düşündüysen ilginç bir düşünce yapın var. ._.

Kwenx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarın içini temizlememek yangına sebebiyet vermez. Sadece daha fazla ısınır ve performans kaybı meydana gelir. Eğer öyle bir şey düşündüysen ilginç bir düşünce yapın var. ._.

reis şakasına dedim :D ciddiye aldınız

Kwenx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarınızın içini iyi bir şekilde temizleyip (yapabiliyorsanız termal macunu yenilemeyi unutmayın) ve RAM miktarını arttırırsanız büyük ihtimalle FPS değerleriniz artar.

Ek bir tavsiye olarak; bilgisayarınız da gereksiz uygulamalar var ise onları da temizlemeyi unutmayın.
peki fiyatı nedir leptop 8 senelik dell markası ortalma ?

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sadece bunlar yetmez, bilgisayar da ki gereksiz uygulamaları temizlemeyi, termal macunu yenilemeyi, NVIDIA Denetim Masasından görüntü ayarını ''Performans'' a getirmeyi unutmayın.
Screenshot_2.png

Dipnot: Bunları yaparsanız FPS 'iniz ortalama 40-60 arasında artış gösterecektir.

Kwenx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarımı satacaksınız veya temizlemeye mi götüreceksiniz anlamadım?
temizletcemde parca calarlar diye korkuyorum yada amel defterini kapatırlar diye komple söküyolar bilgisayarı diğer leptoplarda öyle değil

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
temizletcemde parca calarlar diye korkuyorum yada amel defterini kapatırlar diye komple söküyolar bilgisayarı diğer leptoplarda öyle değil
Kurumsallaşmış bir yere gönderirseniz hiçbir sıkıntı olmaz.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Zula'nın sistem gereksinimlerine bir baktım ancak pek bir halt değişeceğini sanmıyorum 30FPS'ten belki 35e çıkar. Gereksinim olarak minimum 2024MB istedikleri yazıyor. Dolayısıyla gözle görülür bir artış bekleyemezsin :/

Kwenx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Zula'nın sistem gereksinimlerine bir baktım ancak pek bir halt değişeceğini sanmıyorum 30FPS'ten belki 35e çıkar. Gereksinim olarak minimum 2024MB istedikleri yazıyor. Dolayısıyla gözle görülür bir artış bekleyemezsin :/
kanka az ayar yaptım tek işlemci çalışıyordu msconfigten 4 e cıkardım azda olsa fayda sağladı galiba bilmiyorum rami 8 yapasım geldi ram ne zaman 1 gb boş yer kalırsa kasmaya başlıyor zamanında gta kurmuştum en kötü ayarlarda 30-50 fps alıyordum ucakla şehir dahil neyse işte yaptığım şeyler işlemcileri kullanmak sanal belleği büyütmek system cache boost uygulaması ve 8 gb flash bellek ile ready boost tu şimdi ise advanced system pro dan ram temizleme kullanıyorum işlemci içimden bir ses diyorki 8 gb ram yükselt kasmadan oynarsın :D