Yardım Minecraft Sunucu Kurmak İçin Bilgi Almak.

HolmeSS

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar merhaba. Ben sunucu açmayı 2 yıldır düşünüyorum fakat pek bir bilgim yok. Emek skyblock sunucusu açmayı düşünüyorum bunu nasıl yapabilirim? Yani eskiden denemiştim 20₺ ye başlangıç için sunucu kurdum fakat bir şey yapamadığım için geri kapattım. Bu Plugin işlerini nasıl öğreniyorsunuz yardımcı olur musunuz?

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @HolmeSS,
Ben sana tam olarak ne yazık ki açıklayamam kısaca anlatmaya çalışacağım çünkü nasıl anlatırım çok emin değilim. Bu işin içinde yıllardır varım yani çok eskiyim diyemem 1.6.4 sürümünden beri bu işin içindeyim diyebilirim eğer cidden öğrenmek istiyorsan videolarını seyredip öğrenebilirsin veya tanıdığın sunucu kuran arkadaşın varsa ve çok iyi bilmese bile plugin yüklemeyi falan biliyorsa ondan sana göstermesini rica edebilirsin. Baktın plugin yüklemeyi falan öğrendin bu sefer tek tek pluginlere bak hangi plugin ne işe yarıyor nasıl çalışıyor yine öğretici videolar seyredip yardım alabilirsin eğer ingilizcen az çok iyise yabancı video çekenlerden daha iyi öğrenebilirsin diye düşünüyorum. Baktın bir kaç bir şeyler öğrenmeye başladın az çok anlıyorsun kendine bir localhost kur kendi bilgisayarından bir sunucu aç orada pluginlerini dene nasıl çalıştıklarını iyice bir kavra ondan sonra sunucu açmaya karar ver yani boşuna para verip hemen sunucu açmaya kalkışma bence mesela insanlar hazır paketler sunuyor onları indir dediğim gibi localhost sunucuna yükle orada bak hangi plugin bunu sağlıyor nasıl yapıyor gibi ben şimdi sana localhost kurman için buraya bir link bırakıyorum bunu dene bakalım...

Şimdi bunu sana atıyorum spigot sürümü değiştirmen içinde bir site bırakıcağım bunu denemen için sana yapılması gerekenleri söyleceğim...
Öncelikle şimdi buraya bırakacağım linkin içindeki spigot sürümü 1.12.2 bunu değişitrmen için aşağıda verdiğim spigot sitesinden rahatlıkla değiştire bilirsin bunun için siteye gir ve istediğin spigot sürümünü indir ve şuranın içine at;
149557
Gördüğün gibi içinde spigot adlı jar var senin yüklediğin spigot jarını ismini aynı resimdeki gibi spigot yap ama içinde olanı silmen gerekir bu sefer ona dikkat et. İndirdiğin pluginleri "plugins" adlı klasörün içine atacaksın pluginler kesinkle jardır bunu da aklından çıkarma yani "blabla.txt" gibi bir şey değil dikkat et kesinlikle jardır eğer ki hazır paket kuracak isen pluginlerin klasörleri vardır onları klasörleri ile birlikte atman yeterli olacaktır. örneğin şunun gibi;
149558
Tamam her şeyi yükledin tamamladın sunucuyu nasıl açacağım dersen ilk resimde gördüysen "Başlat.bat" var ona çift tıkla ve sunucun açılmaya başlasın karşına cmd açılacaktır oda şöyle hemen gösteriyim;
149559

Şu şekilde başlar ve açılır sunucu olarak nasıl göreceğim dersen "minecraft'a girl sunucu ekle de ve ip kısmına localhost" yazman yeterli.

Aklıma gelenleri anlatabildiğim kadarıyla sade bir şekilde anlatmayı denedim aklında ne kaldıysa çekinmeden sor elimden geldiğince sana yardım etmeyi çok isterim.

localhost için dosyalar: Bana Tıkla.
Spigot için jarlar: Bana Tıkla.

Son düzenleme: