Yardım Kendi internetim üzerinden server açmak istiyorum ama olmuyor

PWHV

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8
Kendi internetim üzerinden server açmak istiyorum ama olmuyor
internet arayüzünden port bağlıyorum ama arkadaşlarım giremiyo güvenlik duvarıda kapatıp denedim gene olmadı

YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Sorunun kaynağını bileneyeceğim için buraya genel bilgileri yazacağım belki atladığınız bir şey vardır diye, uzun ve detaylı isterseniz ingilizce kaynak.
Javayı güncel olarak kurun.
portforward.com/router.htm bu adresten router modelinize göre port yönlendirmeyi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
İnternetten ( mesela bu siteden ip-adresim.net/ ) genel ip adresinizi öğrenin. Ayrıca bu siteden açık portları sorgulayarak portunuzu açıp açmadığınızı kontrol edebilirsiniz.
mcsrvstat.us/ bu siteye genel ip adresinizi girerek sunucunuzun ulaşılabilir olup olmadığını öğrenebilirsiniz ( 1.7+ ya da enable-query=true sunucular için)

PWHV

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sorunun kaynağını bileneyeceğim için buraya genel bilgileri yazacağım belki atladığınız bir şey vardır diye, uzun ve detaylı isterseniz ingilizce kaynak.
Javayı güncel olarak kurun.
portforward.com/router.htm bu adresten router modelinize göre port yönlendirmeyi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.
İnternetten ( mesela bu siteden ip-adresim.net/ ) genel ip adresinizi öğrenin. Ayrıca bu siteden açık portları sorgulayarak portunuzu açıp açmadığınızı kontrol edebilirsiniz.
mcsrvstat.us/ bu siteye genel ip adresinizi girerek sunucunuzun ulaşılabilir olup olmadığını öğrenebilirsiniz ( 1.7+ ya da enable-query=true sunucular için)

2020-07-25 18:24:33,262 WARN Unable to instantiate org.fusesource.jansi.WindowsAnsiOutputStream HATASI VERİYOR

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Bu hatanın önemli olmadığı söyleniyor,sunucunuzun açılmış vee ulaşılabilir olması gerekiyor. Çözüm olarak ise strat.bat ( ya da sunucunun jar dosyasını çalıştırmak için komutu nereye yazıyorsanız ) dosyanıza -jar dan önce -Dlog4j.skipJansi=true eklemeyi deneyin.