Yardım Unity2D projem hakkında

engin58

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar kendim Unity2D'de hem kendimi geliştirmek,hemde yapabilrsem mobil platforum için oyun hazırlıyorum,
ama bi konuda takıldım yardımlarınızı bekliyorum...
Kod:
public class TOP : MonoBehaviour

{

private KARAKTER karakter;

public bool yerdemi;

private bool hasStarted = false;

private Vector3 karakterToBallVector;

void Start()

{

karakter = GameObject.FindObjectOfType<KARAKTER>();

karakterToBallVector = this.transform.position - karakter.transform.position;

}

void Update()

{

if (!hasStarted)

{

this.transform.position = karakter.transform.position + karakterToBallVector;

}

if (Input.GetMouseButtonDown(0))

{

hasStarted = true;

GetComponent<Rigidbody2D>().velocity = new Vector2(1f,10f);

}

}

}
kodumu bu şekilde hazırlayıp karakterime attığım zaman mause ile yukarıya doğru haraket işlemimi gerçeklestirdiğimde her mause bastıgım zaman sürekli yukarıya doğru gidiyor bunu nasıl düzeltebilirm.
Kolay Gelsin

Moderatör tarafından düzenlendi:

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Ben yeni başladım unity'e hangi kodun ne için olduğunu biraz açıklarsan yardımcı olabilirim.

engin58

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben yeni başladım unity'e hangi kodun ne için olduğunu biraz açıklarsan yardımcı olabilirim.

void Update()
{
if (!hasStarted)
{
this.transform.position = karakter.transform.position + karakterToBallVector;
}
if (Input.GetMouseButtonDown(0)) (mause ile basma kodu yazdım yukarıya doğru zıplasın diye ama burda bı hata yapmışım mause ile ekrana seri seri basınca sürekli yukarıya dogru zıplıyor.) bu konu hakkında bilgi istiyorum.
{
hasStarted = true;
GetComponent<Rigidbody2D>().velocity = new Vector2(1f,10f);

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Kullanıcı tıklamayı bıraktığında bunu algılayarak ya da her Update'te önce var olan vertörleri silip sonra tıklamaya göre vektör ekleyerek yapabilirsiniz.
İkinci yol olarak kuvvet uygulama metodu (addForce ya a benzer bir şey) kullanarak yapabilirsiniz.
Kod atarken üstte, mesaj editöründe üç noktaya tıklayıp seçeneklerden kodu seçer ve onun içinde paylaşırsanız kodlarınızı, yardım etmek isteyenlerin rahat okumasını sağlar.