Yardım Bu Sistemle Hangi Oyunları Oynarım?

ImOP

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

Q8300 İŞLEMCİ/8GB DDR2 RAM/HD7400 1GB EKRAN KARTI/500GB HDD KASA​

Böyle Bir Sistem Az Buçuk Anladığım İçin Size Danışmak İstedim Oyun Oynanırmı Ve Oynabilir Oyunları Yazar mısınız?

Çok Sağolun
Emir Yunus Güner...

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Minecraft oynayabileceğinizi düşünüyorum ancak emin konuşmak istemem. Oynarsanız bile çok kasma olacaktır. Benim fazla oynadığım oyun yok bu yüzden başka bir oyun söyleyemem.

ImOP

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Minecraft oynayabileceğinizi düşünüyorum ancak emin konuşmak istemem. Oynarsanız bile çok kasma olacaktır. Benim fazla oynadığım oyun yok bu yüzden başka bir oyun söyleyemem.
sağolun peki bana oyun oynamam için 1000tl ve 2000tl bandında bir sistem önerirmisiniz

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Donanım veya bilgisayar hakkında en ufak bir bilgim yok, ancak eğer hazır olarak bilgisayar alacaksanız Monster öneririm, bende bir monster kullanıcısıyım ve memnunum. Tabii en iyisi size kalmış. Bilgi veremediğim için kusura bakmayın.

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
sağolun peki bana oyun oynamam için 1000tl ve 2000tl bandında bir sistem önerirmisiniz
Söylediğiniz fiyat bandında oyun bilgisayarı bulmak maalesef mümkün değil. Masaüstü alacaksanız bir kaç bin yukarısına önerilerde bulunabilirim. Ancak dizüstü alacaksanız kesinlikle en az 4 - 5 katı bir bütçeye ihtiyacınız var.

ImOP

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Söylediğiniz fiyat bandında oyun bilgisayarı bulmak maalesef mümkün değil. Masaüstü alacaksanız bir kaç bin yukarısına önerilerde bulunabilirim. Ancak dizüstü alacaksanız kesinlikle en az 4 - 5 katı bir bütçeye ihtiyacınız var.
bana güzel oynanıcak bir masaüstü önerir misiniz? ucuz olması lazım ama lütfen :D

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Biraz araştırma yaptım güzel olup olmadığı tartışılır ancak fiyat performans ürünü denebilir:

Bu da bir diğeri;

• Birinci üründe 320 GB SSD takılı çok oyun oynayan birine yeterli gelmeyecektir.
  • İkisinde de i5 3470 3. nesil işlemci bulunmakta. Çoğu oyunda yeterli gelecek bir işlemci.
  • İkinci üründe 1 TB HDD takılı SDD olmaması bir tık kötü olmuş ama fps bakımından değişen pek bir şey olmayacaktır.
  • İki üründe de tek slot 16 GB RAM mevcut gayet yeterli bir RAM miktarı.
  • Ekran kartları bakımından da ikinci ürün bir tık daha önde.

ImOP

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Biraz araştırma yaptım güzel olup olmadığı tartışılır ancak fiyat performans ürünü denebilir:

Bu da bir diğeri;

• Birinci üründe 320 GB SSD takılı çok oyun oynayan birine yeterli gelmeyecektir.
  • İkisinde de i5 3470 3. nesil işlemci bulunmakta. Çoğu oyunda yeterli gelecek bir işlemci.
  • İkinci üründe 1 TB HDD takılı SDD olmaması bir tık kötü olmuş ama fps bakımından değişen pek bir şey olmayacaktır.
  • İki üründe de tek slot 16 GB RAM mevcut gayet yeterli bir RAM miktarı.
  • Ekran kartları bakımından da ikinci ürün bir tık daha önde.
çok sağolun bu sistemleri değerlendiricem...

ScarfaceGH

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Boş yapmışsın bilginiz yoksa konuşmayın
2 GB ram
İntel HD
2 GHZ işlemci
bunlarla MC 60-65 FPS alıyordum.

ScarfaceGH

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
yani alırsam oyun oynarmıyım düşük ayarlarda
Yeni bir bilgisayar alırsan her türlü oyunu oynayabilirsin.
8 GB RAM
İ3 İşlemci
Orta bir ekran kartı alırsan açamayacağın oyun yok.
İşlemci ve ekran kartı kötü alacaksanda garanti 8 GB RAM al rahat edersin.
Dediğin sistemlerde Minecraftta 120 fps alırsın 1.8 sürümünde
1.16 girersen 60-70 fps alırsın.

BYTH

300 tracks in my Adidas track jacket
Emekli
En iyi cevaplar
17

Q8300 İŞLEMCİ/8GB DDR2 RAM/HD7400 1GB EKRAN KARTI/500GB HDD KASA​

Böyle Bir Sistem Az Buçuk Anladığım İçin Size Danışmak İstedim Oyun Oynanırmı Ve Oynabilir Oyunları Yazar mısınız?

Çok Sağolun
Emir Yunus Güner...
Sisteminiz fazlasıyla eski. İşlemciniz 2008 çıkışlı. Bellekleriniz DDR2, sonrasında çıkan DDR3 belleklerin çıkışı 2007. Piyasada DDR2'yi geçişi 2009-2010 civarlarında. Ekran kartınız muhtemelen en yeni parça ki o bile 2013 çıkış tarihi ile eski. Bu sistemde oyun oynatmayı bırakın güncel işletim sistemleri ile normal işlemlerinizi yapmak bile zor.

Steam gibi platformlar eski sistemlerde bazı özelliklerini sunmuyor. Eski oyunları alsanız bile platformların sınırlamaları ve kendi sistem kullanımları nedeniyle oynamanız zor görünüyor. Minecraft konusunda ise: sisteminiz minimum gereksinimleri karşılamıyor ve Minecraft yapısı gereği fazlaca sistem isteyen bir oyun. Grafikleri düşürseniz bile oyun fazlaca güç istiyor.

Eğer bu sistemde bir şeyler oynamak istiyorsanız 2008 ve öncesi (bir ihtimal 2009 ve 2010) oyunlarını platformlardan almadan bir yolunu bularak oynamayı deneyebilirsiniz.

Minecraft Minimum Sitem Gereksinimleri 2021 - https://help.minecraft.net/hc/en-us...1-Minecraft-Java-Edition-System-Requirements-

-

Benim önerim bir şekilde yeni bir sistem almanız. Güncel olan neyi alırsanız alın inanılmaz bir yükseltme olacaktır. 5K civarı bir bütçeyi sağlayabilirseniz her oyunu yüksek ayarlarda oynatamayacak olsa bile kendinize iyi bir laptop alabilirsiniz. Laptop gelecek için de iyi olur.

Eğer laptop ihtiyacınız yoksa kendinize masaüstü bilgisayar bakabilirsiniz. Toplama PC satan İtopya, Sinerji gibi sistelere bakabilirsiniz. 3K ₺ civarına işinizi görebilecek APUlu (Ayrı olarak ekran kartı bulundurmayan sistemler) bilgisayarlar var. 1-2K TL daha ekleyebilirseniz ekran kartı olan sistemlere bakabilirsiniz. Eğer şu an 5-6K bütçe çıkaramayacaksanız 3K TLye sistem alıp zamanla yükseltmek de mümkün. Ryzenlı sistemler şu an AM4 kullanıyor, gelecek yıl değişecek olsa bile sistemi aldıktan bir kaç yıl sonra Ryzen 5xxx serisi işlemcileri ucuza kaparak sisteminizi geliştirebilirsiniz. Ram yükseltmesi ve Ekran kartı ekleme konusunda zaten sıkıntı yaşamazsınız.

Eğer işleri daha ucuz hale getirmek isterseniz ikinci el parça ve indirim takip ederek hazır sistemlerdeki gibi bir şey oluşturmaya çalışabilirsiniz. Ancak diyeyim: PSUyu kesinlikle iyi bir yerden sıfır alın. Bilgisayarınızla ilgili en önemli parça olabilir PSU; eğer amacınız uzun yıllar kullanmaksa.

Hızlı Bir Düzenleme ve Ek: Sanırım sisteme sahip değilsiniz alacaksınız. KESİNLİKLE böyle bir sisteme para vermeyin. Bedavaya alacaksanız tamam ancak parayla alınacak bir sistem değil.

Ve buraya kadar gelmişken 3-4K civarına alabileceğiniz bir kaç şey atayım (Ekran, klavye, fare, ses sistemi vb. hariç)

Ekran görüntüsü 2021-08-02 195758.jpg
Ekran görüntüsü 2021-08-02 195827.jpg

Son düzenleme:

Alivelik

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Banada biraz ucuz oyunlar lazım:D

Moderatör tarafından düzenlendi: