İstek Vip skript şeysi (istek)

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba değerli forum üyeleri güzel skript kodlayan arkadaşlar var ise bana bir skript kodlamasını isteyeceğim
İlk olarak komutlar /minivipver (oyuncu) oyuncuya minivip verir
/megavipver (oyuncu) oyuncuya megavip verir
/elitvipver (oyuncu) oyuncuya elit vip verir
Gelelim işleyişe /vippanel deyince karşımıza bir panel yani ingilizca tanımı ile GUI açılacak gui ın adı yani mesela E ya basinca envanter açılır sağ yukarıda envanter yazar bunun gibi: o inventory yazan kısımda &bVIPPanel yazsın
indir (4).png

Slot görüntüsü ölçüsü bu ol
images (3).png

İlk sandık demir itemi ikinci sandık elmas itemi üçüncü sandık zümrüt itemi olsun Demir itemi olan yere imleci getirince &7MiniVIP fiyat: 10 Parıl k. Kullanım:3 gün elmas itemine imleci getirince &bMegaVIP fiyat:30 kullanım:6 gün zümrüt itemine imleci getirince
&aElitVIP fiyat: 50 Parıl k. Kullanım: 10 gün yazacak
İlk slotta ise bir kitap itemi olsun ona imleci getirince &eVIP BİLGİ: Parıl k. Parıl külçesi adında olan bir itemdır bunu vip almak için kullanırsınız VIP almak için bu itemi biriktirmeniz gerekiyor yeterli parılın var ise bütçenin fiyatına uygun olup olmadığını kontrol edip sağ tıkla
Ve gelelim işleyişe rütbelerden herhangi biri alırsak chatta rütbemizin bir gösterişi olacak örnek: [ElitVIP] LegendDevrim herkese merhaba deyince rütbemizin rengine göre chattede o renk yazacak TAB da olması pek şart değil ama uygun görürseniz problem değil &b renk kodunda Parıl Külçesi adında bir eşyamız varsa envanterde ve alacağımız Vipin fiyatına uyuyorsa sağ tıklayınca otomatik olarak bizi gui panelden çıkaracak ve elimizde olan parıl külçesi eşyamız azalacak chatte &2Başarı ile vip satın aldın. İyi kullanımlar diyecek ve imleci getirince çıkan yazılarda süre: diyor ya orayada alınan vip süresinin gerçek hayatta kaç gün kullanılabileceği söylenecek örnegin:kullanım 5 gün ise 5 gün sonra oyuncu rütbesine tekrar dönecek. İyi forumlar biraz detaylı anlattım.

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tavsiye: metni iyi anlamak için iki kez yavaş okuyun

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Skripte gerek yok boyle bir sey icin ve zaten birinin ucretsiz yapcagini sanmam.
GUI icin Deluxe Menus veya ChestCommands kullanabilirsin.
Rutbe icin zaten plugin kullanman sart Luck Perms veya GroupManager kullanabilirsin.
Tabdaki prefixi tab pluginleri ile degistirebilirsin. Internette arasan bulabilirsin. Tablist gibi pluginler var hangisi iyidir bilmiyorum. Chat rengini vs. Essentialstan degisebilirsin.

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Skripte gerek yok boyle bir sey icin ve zaten birinin ucretsiz yapcagini sanmam.
Rutbe icin zaten plugin kullanman sart Luck Perms veya GroupManager kullanabilirsin.
Tabdaki prefixi tab pluginleri ile degistirebilirsin. Internette arasan bulabilirsin. Tablist gibi pluginler var hangisi iyidir bilmiyorum. Chat rengini vs. Essentialstan degisebilirsin.
Ua hocam benim vaktim yokki chestcommands ekli ben zaten biliyorum vaktim olmadığı için foruma yazdım zaten öyle aman aman bir skript te değil forumdakiler yapmazsa fabrika üretim arkadaşım yapar

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Ua hocam benim vaktim yokki chestcommands ekli ben zaten biliyorum vaktim olmadığı için foruma yazdım zaten öyle aman aman bir skript te değil forumdakiler yapmazsa fabrika üretim arkadaşım yapar
Birisinin yapcagini cidden sanmiyorum, hic gormedim birisinin GUI li bir sey isteyip de yapildigini. Yapilsada kaliteli olmaz muhtemelen. Bir de arkadasin yapabilecekse niye foruma yazdin ki?

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hocam burası bir forum herkes birbirine yardım eder karşılık almaz.

Devrim2327

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Birisinin yapcagini cidden sanmiyorum, hic gormedim birisinin GUI li bir sey isteyip de yapildigini. Yapilsada kaliteli olmaz muhtemelen. Bir de arkadasin yapabilecekse niye foruma yazdin ki?
Ya panel yapmak çokmu zorki niye belki arkadaşım yapınca bozuk çıkacak?

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Ya panel yapmak çokmu zorki niye belki arkadaşım yapınca bozuk çıkacak?
Zor degil, insanlar ugrasmak istemiyor. Skript bolumunde artik cok aktif insan yok, birisi skript istedigi zaman birisinin cevap yazmasi bile birkac gun surebiliyor, hatta bazen hic cevap yazilmiyor. Kac kisi kaldi ki GUI yapmasini bilipte birisi istedigi zaman usenmeden yapacak? Sadece GUI icin gecerli degil bu dediklerim tabi. Kimse yapmaz demiyorum ama sanmam birisinin yapacagini...

MrBeaner

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Zor degil, insanlar ugrasmak istemiyor. Skript bolumunde artik cok aktif insan yok, birisi skript istedigi zaman birisinin cevap yazmasi bile birkac gun surebiliyor, hatta bazen hic cevap yazilmiyor. Kac kisi kaldi ki GUI yapmasini bilipte birisi istedigi zaman usenmeden yapacak? Sadece GUI icin gecerli degil bu dediklerim tabi. Kimse yapmaz demiyorum ama sanmam birisinin yapacagini...
Yapılması Zor bir şey Değil Aksine Kolay Ve Şahsen Bunu Ücretle Yapılması Biraz Saçma Olur

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Yapılması Zor bir şey Değil Aksine Kolay Ve Şahsen Bunu Ücretle Yapılması Biraz Saçma Olur
Zor degil zaten, dedigin gibi kolay. Ben sadece yapan olmaz diyorum, niye birisi hic kullanmayacagi bir GUI'yi baskasi icin yaspin ki? Zaten arkadasin istedigi GUI'de ozel bir sey de yok, Deluxe Menus veya ChestCommands ile de yapilabilir.

Alta basit bir GUI ornegi birakiyorum, arkadas isterse kendisi yapmaya calisabilir. Ben sahsen ugrasmak istemiyorum.
(Tuske ile yaptim, ust versiyonlarda calismayabilir, skript-gui kullanirsin.)
Kod:
command /guitest:
    trigger:
        open virtual chest with size 6 named "&eDeneme GUI" to player #6 yerine kac satir olacagini yazacaksin, 6'dan buyuk birsey yazarsan bozulur.
        make gui slot 0 of player with book named "&f&lDENEME ESYA ADI" with lore "&7Deneme Lore 1||&fDeneme Lore 2||&9Deneme Lore 3" to do nothing
        make gui slot 1 of player with red stained glass pane named "&cGUI Kapat" to close
        make gui slot 2 of player with command block named "&fKomut kullan: /guikomut" to execute player command "guikomut"
        make gui slot 3 of player with command block named "&fKomut kullan ve guiyi kapat: /guikomut" to close then execute player command "guikomut"

command /guikomut:
    trigger:
        send "&aGUI'den bir komut kullandin!"

MrBeaner

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Zor degil zaten, dedigin gibi kolay. Ben sadece yapan olmaz diyorum, niye birisi hic kullanmayacagi bir GUI'yi baskasi icin yaspin ki? Zaten arkadasin istedigi GUI'de ozel bir sey de yok, Deluxe Menus veya ChestCommands ile de yapilabilir.

Alta basit bir GUI ornegi birakiyorum, arkadas isterse kendisi yapmaya calisabilir. Ben sahsen ugrasmak istemiyorum.
(Tuske ile yaptim, ust versiyonlarda calismayabilir, skript-gui kullanirsin.)
Kod:
command /guitest:
    trigger:
        open virtual chest with size 6 named "&eDeneme GUI" to player #6 yerine kac satir olacagini yazacaksin, 6'dan buyuk birsey yazarsan bozulur.
        make gui slot 0 of player with book named "&f&lDENEME ESYA ADI" with lore "&7Deneme Lore 1||&fDeneme Lore 2||&9Deneme Lore 3" to do nothing
        make gui slot 1 of player with red stained glass pane named "&cGUI Kapat" to close
        make gui slot 2 of player with command block named "&fKomut kullan: /guikomut" to execute player command "guikomut"
        make gui slot 3 of player with command block named "&fKomut kullan ve guiyi kapat: /guikomut" to close then execute player command "guikomut"

command /guikomut:
    trigger:
        send "&aGUI'den bir komut kullandin!"
aslında gerek yok zaten şuanda kodluyorum bitince atarım

MrBeaner

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kod:
command /minivipver [<offlineplayer>]:
    permission: sk.minivip
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&cKullanım: /minivipver [kullanıcı]"
        if arg-1 is set:
            execute console command "/pr setrank %arg 1% minivip"

command /elitvipver [<offlineplayer>]:
    permission: sk.elitvip
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&cKullanım: /elitvipver [kullanıcı]"
        if arg-1 is set:
            execute console command "/pr setrank %arg 1% elitvip"

command /megavipver [<offlineplayer>]:
    permission: sk.megavip
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&cKullanım: /megavipver [kullanıcı]"
        if arg-1 is set:
            execute console command "/pr setrank %arg 1% megavip"

command /vippanel:
    trigger:
        open chest with 1 row named "&b&lVIPPANEL" to player
        format slot 2 of player with iron ingot named "&7MiniVip" with lore "||&eFiyat: &610 &bParıl Külçesi||&bKullanım: &a3 Gün" to close then run [execute player command "/minivipal"]
        format slot 0 of player with book named "&eVIP BILGI:" with lore "||&aParıl k. Parıl külçesi adında olan bir itemdır||&abunu vip almak için kullanırsınız VIP almak için bu itemi biriktirmeniz gerekiyor||&ayeterli parılın var ise bütçenin fiyatına uygun olup olmadığını kontrol edip sağ tıkla" to close then run [execute player command "/s"]
        format slot 4 of player with diamond named "&bMegaVIP" with lore "||&eFiyat: &630 &bParıl Külçesi||&bKullanım: &a6 Gün" to close then run [execute player command "/megavipal"]
        format slot 6 of player with emerald named "&aElitVIP" with lore "||&eFiyat: &650 &bParıl Külçesi||&bKullanım: &a10 Gün" to close then run [execute player command "/elital"]

on command "/s":
    cancel event

command /minivipal:
    trigger:
        if player have 10 gold ingot named "&bParıl Külçesi":
            remove 10 gold ingot named "&bParıl Külçesi" from player
            execute console command "pr setrank %player% minivip"
            send "&2Başarıyla MiniVip Alındı Iyı Kullanımlar" to player
            broadcast "&7&m--------&r &bDevrimistan Towny &7&m--------"
            broadcast ""
            broadcast "&b%player% Adlı Kullanıcı MiniVip Aldı!"
            broadcast "&aŞimdiden Iyı Kullanımlar"
            broadcast ""
        else:
            send "&cParıl Külçen Eksik Bidaha Kontrol Et!" to player

command /megavipal:
    trigger:
        if player have 30 gold ingot named "&bParıl Külçesi":
            remove 30 gold ingot named "&bParıl Külçesi" from player
            execute console command "pr setrank %player% megavip"
            send "&2Başarıyla MegaVip Alındı Iyı Kullanımlar" to player
            broadcast ""
            broadcast "&b%player% Adlı Kullanıcı MegaVip Aldı!"
            broadcast ""
        else:

command /elital:
    trigger:
        if player have 50 gold ingot named "&bParıl Külçesi":
            remove 50 gold ingot named "&bParıl Külçesi" from player
            execute console command "pr setrank %player% elitvip"
            send "&2Başarıyla Elit Alındı Iyı Kullanımlar" to player
            broadcast ""
            broadcast "&b%player% Adlı Kullanıcı Elit Aldı!"
            broadcast ""
        else:
Buyrun Skriptiniz

Gerekli Eklenti: SkQuery

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Kod:
command /minivipver [<offlineplayer>]:
    permission: sk.minivip
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&cKullanım: /minivipver [kullanıcı]"
        if arg-1 is set:
            execute console command "/pr setrank %arg 1% minivip"

command /elitvipver [<offlineplayer>]:
    permission: sk.elitvip
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&cKullanım: /elitvipver [kullanıcı]"
        if arg-1 is set:
            execute console command "/pr setrank %arg 1% elitvip"

command /megavipver [<offlineplayer>]:
    permission: sk.megavip
    trigger:
        if arg-1 is not set:
            send "&cKullanım: /megavipver [kullanıcı]"
        if arg-1 is set:
            execute console command "/pr setrank %arg 1% megavip"

command /vippanel:
    trigger:
        open chest with 1 row named "&b&lVIPPANEL" to player
        format slot 2 of player with iron ingot named "&7MiniVip" with lore "||&eFiyat: &610 &bParıl Külçesi||&bKullanım: &a3 Gün" to close then run [execute player command "/minivipal"]
        format slot 0 of player with book named "&eVIP BILGI:" with lore "||&aParıl k. Parıl külçesi adında olan bir itemdır||&abunu vip almak için kullanırsınız VIP almak için bu itemi biriktirmeniz gerekiyor||&ayeterli parılın var ise bütçenin fiyatına uygun olup olmadığını kontrol edip sağ tıkla" to close then run [execute player command "/s"]
        format slot 4 of player with diamond named "&bMegaVIP" with lore "||&eFiyat: &630 &bParıl Külçesi||&bKullanım: &a6 Gün" to close then run [execute player command "/megavipal"]
        format slot 6 of player with emerald named "&aElitVIP" with lore "||&eFiyat: &650 &bParıl Külçesi||&bKullanım: &a10 Gün" to close then run [execute player command "/elital"]

on command "/s":
    cancel event

command /minivipal:
    trigger:
        if player have 10 gold ingot named "&bParıl Külçesi":
            remove 10 gold ingot named "&bParıl Külçesi" from player
            execute console command "pr setrank %player% minivip"
            send "&2Başarıyla MiniVip Alındı Iyı Kullanımlar" to player
            broadcast ""
            broadcast "&b%player% Adlı Kullanıcı MiniVip Aldı!"
            broadcast ""
        else:

command /megavipal:
    trigger:
        if player have 30 gold ingot named "&bParıl Külçesi":
            remove 30 gold ingot named "&bParıl Külçesi" from player
            execute console command "pr setrank %player% megavip"
            send "&2Başarıyla MegaVip Alındı Iyı Kullanımlar" to player
            broadcast ""
            broadcast "&b%player% Adlı Kullanıcı MegaVip Aldı!"
            broadcast ""
        else:

command /elital:
    trigger:
        if player have 50 gold ingot named "&bParıl Külçesi":
            remove 50 gold ingot named "&bParıl Külçesi" from player
            execute console command "pr setrank %player% elitvip"
            send "&2Başarıyla Elit Alındı Iyı Kullanımlar" to player
            broadcast ""
            broadcast "&b%player% Adlı Kullanıcı Elit Aldı!"
            broadcast ""
        else:
Buyrun Skriptiniz

Gerekli Eklenti: SkQuery
Keske TuSKe (veya skript-gui, ayni sey sayilir zaten) ile yapsaydin GUI yi, SkQuery'ninkiler kotu. Gene du guzel olmus. Eline saglik ^^

MrBeaner

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Keske TuSKe (veya skript-gui, ayni sey sayilir zaten) ile yapsaydin GUI yi, SkQuery'ninkiler kotu. Gene du guzel olmus. Eline saglik ^^
TuSke Kullanmamamın Sebebi Bazı Kullanıcılarda Çalışmaması Ve Zaten SkQuery ile Yapabildiğim Bu O Zaman Kötü Denmemesi Gerek

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
TuSke Kullanmamamın Sebebi Bazı Kullanıcılarda Çalışmaması Ve Zaten SkQuery ile Yapabildiğim Bu O Zaman Kötü Denmemesi Gerek
SkQuery'nin sorunlari var o yuzden dedim (GUI'den esya calma, bazi esyalarin bazen gorunmesi/bazen gorunmemesi vs.) ve TuSKe ile daha detayli yapabiliyorsun. Ayrica TuSKe'nin calismadigini ilk defa duyuyorum? Yanlis surumlerin kullanilmasindandir belki?