Yardım Minecraft sunucusu otomatik peacefula geçiyor

westronqzw

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.16.5 1.19.4
Merhaba. Ben Minecraft sunucusu oluşturdum. Her şey normal ilerliyordu. Sunucu bitti. BoxMining sunucusu shopkepers ile Enderman takas spawnladım. Her şey çok güzeldi ama bir anda yok oldu. Tekrar spawnlamaya çalıştığımda "The Selected mob type cannot spawn here on peaceful difficulty" hatası alıyorum. Oyunun zorluğunu normale çekiyorum sunucuya reload atıyorum sonra otomatik Peaceful'a geçiyor sunucu.

Ekli dosyalar

• IMG_20230517_122005.jpg
    IMG_20230517_122005.jpg
    15.9 KB · Görüntüleme: 45

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Buradaki sıkıntı Shopkeepers plugininden kaynaklı değil muhtemelen çünkü bu plugini kullanarak difficulty ayarına mühadale edemiyorduk diye hatırlıyorum. Ancak shop olarak spawnlanabilecek canavarları ayarlayabiliyorduk.

Plugin listenizi görmedim fakat Multiverse-Core plugini vardır diye düşünüyorum. Aşağıdaki komutu yazarak ilgili world için difficulty ayarını yapabilirsiniz:
Kod:
/mvm set difficulty <DIFFICULTY> <WORLD>

Örneğin:
Kod:
/mvm set difficulty 3 dunya1

Sunucudaki world adlarını görmek için şu komutu kullanabilirsiniz:
Kod:
/mv list

Ardından, sunucuyu kapatın. Peaceful'dan çıkarmak için, doğrudan server.properties dosyasındaki şu ayarı değiştirin:
Kod:
difficulty=peaceful

Bu şekilde çözüme ulaşmazsa, sunucunun niçin peaceful'a geçtiğini anlamak için plugin listesine bakmamız gerekebilir.