Yaklaşık 2500 TL'ye bir bilgisayar.

bossentobi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, yaklaşık 2500TL'ye bir bilgisayar toplayabilir misiniz? Amd pek sevmiyorum bu işlerden pek anlamam oyunları güzel kaldırsın yeter. İnternette birçok PC toplama vs. videolar anlatımlar var fakat birde size sormak istedim hadi bakalım gösterin marifetlerinizi..

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Bu işlerden anlamıyorsan neden " AMD PEK SEVMİYORUM " diye bir terim kullanıyorsun orasını hala anlamış değilim.

bossentobi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
''pek anlamıyorum'' ana karnından yeni çıkmış gibi değil, 3-5 terimleri vs. biliyorum şu an kullandığım bilgisayarımda amd değil istemiyorum da.

Bu işlerden anlamıyorsan neden " AMD PEK SEVMİYORUM " diye bir terim kullanıyorsun orasını hala anlamış değilim.
Ben seni biryerden hatırlıyorum ama çıkaramadım.

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0

Emrsmsk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kim ne derse desin işte Ekran Kartlarının gerçek yüzü;
Nvidia:
  • Oldukça pahalı.
  • Sadece Grafik, Tasarım (Cinema 4D vb.) programlarını açmak için kullanılır.
  • Oyunlarda verim göstermez. Hatta kastırır. (Ama bir ayarı vardı oradan "Tamamen Oyun Üzerine" gibi seçenek var. Fakat işe yaramıyor. Yani pek etki etmiyor.)
  • Üstelik hangi Oyun Bilgisayarında Nvidia görülmüş. Hatta Nvidia'yı ben 5 senedir hiçbir PC'de göremiyorum malesef. Unutmuşum :S
AMD:
  • Oldukça ucuz ve kullanışlı.
  • Oyunlarda tam performans ve Grafik, Tasarım gibi programlarda yeteri kadar verim sağlıyor.
  • Yeterli bir AMD Ekran kartı ile Minecraft'ta her türlü grafik ayarlarında minimum 150 FPS alabilme.
  • Üstelik Asus gibi kaliteli markalar her daim AMD veya kendi yapım Ekran kartlarını kullanır. (Ama Nvidia'nın GeForce serisi kullanılabilir. Yine de bir AMD etmesede.)
Yani milletin dediği. "Nvidia alsan daha iyi olur. Biraz pahalı ama olsun. Çok iyi performans sağlar." diyen adamlara sor bakayım ne kullanıyorlar?

(NOT: Bunlar dışında da gidip bilinmedik Markalar alma. En uzun 2 Hafta sonra başlarsın, "Buneğğğğ yeağğğğ!" diye.)

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
Nvidia:
  • Oldukça pahalı.
  • Oyunlarda verim göstermez. Hatta kastırır. (Ama bir ayarı vardı oradan "Tamamen Oyun Üzerine" gibi seçenek var. Fakat işe yaramıyor. Yani pek etki etmiyor.)
  • Üstelik hangi Oyun Bilgisayarında Nvidia görülmüş. Hatta Nvidia'yı ben 5 senedir hiçbir PC'de göremiyorum malesef. Unutmuşum :S
AMD:
  • Oyunlarda tam performans ve Grafik, Tasarım gibi programlarda yeteri kadar verim sağlıyor.
  • Yeterli bir AMD Ekran kartı ile Minecraft'ta her türlü grafik ayarlarında minimum 150 FPS alabilme.
  • Üstelik Asus gibi kaliteli markalar her daim AMD veya kendi yapım Ekran kartlarını kullanır. (Ama Nvidia'nın GeForce serisi kullanılabilir. Yine de bir AMD etmesede.)
Yani milletin dediği. "Nvidia alsan daha iyi olur. Biraz pahalı ama olsun. Çok iyi performans sağlar." diyen adamlara sor bakayım ne kullanıyorlar?

Bu konuda haklısın. AMD ekran teknolojisi konusunda NVidia ile büyük rekabet içerisinde ve düşük fiyatlarıyla oyunculrın beğenisini kazanmış durumda. Ancak NVIDIA kasar gibi bir tabir karttan karta, ortam neminden ısısına göre bile değişebilen bir kavram.

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Nvidia:
  • Oldukça pahalı.
AMD:

(NOT: Bunlar dışında da gidip bilinmedik Markalar alma. En uzun 2 Hafta sonra başlarsın, "Buneğğğğ yeağğğğ!" diye.)
"" Üstelik hangi Oyun Bilgisayarında Nvidia görülmüş. Hatta Nvidia'yı ben 5 senedir hiçbir PC'de göremiyorum malesef. Unutmuşum :S ""
bilip bilmeden konuşmamak lazım ..

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
"" Üstelik hangi Oyun Bilgisayarında Nvidia görülmüş. Hatta Nvidia'yı ben 5 senedir hiçbir PC'de göremiyorum malesef. Unutmuşum :S ""
bilip bilmeden konuşmamak lazım ..

Konumuz Dizüstü bilgisayarlar değil.

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
sonuçta oyun bilgisayarı..

1. Fanboy arenasına hoşgeldiniz.
2. Konuyu açan kişi ekran kartlarını kapıştıralım dememiş. 2500TL'ye sistem toplayın demiş.
3. Yine sistem toplayın demiş. LAPTOP ile ilgisi yok konunun.

Leqo

MineKnight MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1. Fanboy arenasına hoşgeldiniz.
2. Konuyu açan kişi ekran kartlarını kapıştıralım dememiş. 2500TL'ye sistem toplayın demiş.
3. Yine sistem toplayın demiş. LAPTOP ile ilgisi yok konunun.
Farkındaysan ben konuya bir şey demedim .Adamın oyun bilgisayarı mesajına cevap verdim..

bossentobi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tartışma olmasın lütfen herkes fikrini ortaya koyabilir, pc almak için kesin bir karara varırsam yüksek ihtimal AtakanRS adlı arkadaşın sistemine bakacağım.

Yusmir

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
AMD Fx8350 işlemci /toplam(1600-2500tl) alıntıdır...

Kingston 8 GB ( 2×4) 1600 Mhz ram

MSI 970 Gaming anakart

Kingston 120GB HyperX Furry SATA SSD

Galax GTX 950 OC 2 GB GDDR5 128 Bit Dx 12 ekran kartı

Aerocool V3X Devil 600 Watt Kasa

Ya da

Intel Core i5 6400 işlemci

MSI H110M Pro V-D 1151 soket DDR4 2133 Mhz anakart

Corsair Vengeance 8 GB Tek Soket 2400 Mhz DDR4 RAm

Seagate barracuda 1 TB 7200 rpm 64 MB HDD

Zalman Z3 Plus 600 Watt PSU’lu ATX Kasa

Sapphire R9 380 Nitro 4GB 256 bit GDDR5 Dx 12 ekran kartı

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
AMD Fx8350 işlemci /toplam(1600-2500tl) alıntıdır...

Kingston 8 GB ( 2×4) 1600 Mhz ram

MSI 970 Gaming anakart

Kingston 120GB HyperX Furry SATA SSD

Galax GTX 950 OC 2 GB GDDR5 128 Bit Dx 12 ekran kartı

Aerocool V3X Devil 600 Watt Kasa

Ya da

Intel Core i5 6400 işlemci

MSI H110M Pro V-D 1151 soket DDR4 2133 Mhz anakart

Corsair Vengeance 8 GB Tek Soket 2400 Mhz DDR4 RAm

Seagate barracuda 1 TB 7200 rpm 64 MB HDD

Zalman Z3 Plus 600 Watt PSU’lu ATX Kasa

Sapphire R9 380 Nitro 4GB 256 bit GDDR5 Dx 12 ekran kartı

AMD İşlemcili sistemleri pek tavsiye etmiyorum. Ayrıca 600W güç kaynağı fazla. Ve Intel sistemde SSD yok.

DeathLight

You tell me life isn't that hard.
En iyi cevaplar
0
Silindi
10krktr

Son düzenleme: