İlk Haritam

KeremBey53

EfsaneOyuncu
En iyi cevaplar
0
İlk defa doğru düzgün yapmaya çalıştığım bir harita, sizce nasıl gidiyor? :)
Eksik yanları veya değişmesi gereken şeyler varsa söylerseniz sevinirim. :)

Edit: Dağları biraz değiştirdim, nehrin etrafını kumlarla çevirdim ve suyun altını biraz kazdım, birçok karpuzu ve balkabağını kaldırdım, birçok çiçeği kaldırdım. Şimdi nasıl? :)

Edit 2: Şelalenin blok genişliğini 3'ten 5'e çıkardım, köprünün bloklarını değiştirdim, az sayıda çiçeği kaldırdım, birçok çimeni kaldırdım, birkaç kütük yığını ekledim, yerlere belli aralıklarla kırıktaş ve yosunlu kırıktaş ekledim, mağarayı biraz değiştirdim, dev bir ağaç ekledim, bir ahır ve ev yaptım, tarlaları yaptım, topraklı ve çakıllı yolları yaptım, tarlanın etrafını çitlerle çevirdim, bir ağaca elmalar koydum. tabii ki bunların bir kısmında bir dostumun yardımı da dokundu, her şeyi tek başıma yapmadım :) @YigiitBey
Şimdi nasıl olmuş?

Edit 3: Evin yerine bir değirmen yaptım. Ahırın yerine evi koydum. Köprüyü biraz değiştirdim. Şeker kamışları ekledim. Ve işte bu son hâli. Nasıl olmuş? :)

Son düzenleme:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oradaki boş yeşil alanı boş bırakma bir şeyler yap bence.

LegendWH

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Duvarları iyi gibi ama çok dik biraz yatay yapsan ?.İnsanlar çıkmasın diye dik yaptıysan yatay yerlere görünmez blok koyabilirsin.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Ağaçlarda karpuz ve kabak olması göze batıyor. Yere odun yığınları falan koyarsak daha hoş görünebilir. Bir de kırıktaş ve yosunlu kırıktaş kullanmanı öneriyorum, ambians olarak hoş gösterebilir. İyi gidiyor, eline sağlık :)

LightY

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Güzel bence
Voxel sniperi youtubeden mi öğrendin ?
Youtubeden öğrendiysen video linkini verebilir misin ?

KeremBey53

EfsaneOyuncu
En iyi cevaplar
0
Ağaçlarda karpuz ve kabak olması göze batıyor. Yere odun yığınları falan koyarsak daha hoş görünebilir. Bir de kırıktaş ve yosunlu kırıktaş kullanmanı öneriyorum, ambians olarak hoş gösterebilir. İyi gidiyor, eline sağlık :)
Teşekkürler hocam. :D
Güzel bence
Voxel sniperi youtubeden mi öğrendin ?
Youtubeden öğrendiysen video linkini verebilir misin ?
Hayır hiçbir yerden öğrenmedim. Kafama göre takılıyorum. :) Beğendiğine sevindim.

@LightY Voxel sniperi diye bir şeyi ilk defa senden duydum. Merak edip baktım, böyle bir video var:
Belki işini görür. :)

RisusTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yapı yaparken bi alanda kısılı kalma ilk başta ne yapacağını bir düşün düzenli bir şekilde ister parça parça istersen bütün bir şekilde yapabilirsin fakat doğaçlama bana göre pek iyi bir yöntem değil hemde yeni başlayan biri için hiç değil, aksi takdirde yapıyı sıkıştırabilirsin veya alanı oturtamazsın. Karmaşık bi doğallık yapmaya çalışmışsın fakat ortalığa anlamsız şekilde karpuz ,kabak veya karışık halde odunlar koyman benim hoşuma gitmedi. kolay gele...

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel gidiyorsun bence yeşil alana dev bir ağaç ve ufak bir köy yaparsan güzel durur.

KeremBey53

EfsaneOyuncu
En iyi cevaplar
0
Yapı yaparken bi alanda kısılı kalma ilk başta ne yapacağını bir düşün düzenli bir şekilde ister parça parça istersen bütün bir şekilde yapabilirsin fakat doğaçlama bana göre pek iyi bir yöntem değil hemde yeni başlayan biri için hiç değil, aksi takdirde yapıyı sıkıştırabilirsin veya alanı oturtamazsın. Karmaşık bi doğallık yapmaya çalışmışsın fakat ortalığa anlamsız şekilde karpuz ,kabak veya karışık halde odunlar koyman benim hoşuma gitmedi. kolay gele...
Öyle çok iyi bir şey yapmıyorum, ki yapamam zaten ^_^ Küçük küçük şeyler yapacağım için o kadar da önemli değil etrafının çevrili olması. Ben sadece etrafı nasıl biraz daha güzelleştirebilirim diye sizlere sormak istedim. Hem bu sayede bir iki şey de öğrenmiş olurum.
Dünyanın En İyi Eleştirisi (T)
Güzel gidiyorsun bence yeşil alana dev bir ağaç ve ufak bir köy yaparsan güzel durur.
Yapacağım. Teşekkürler önerin için. :)

Konu güncellenmiştir, yeni resimler geldi. :)
@Jacops @LegendWH @Iskefiyeli18 @LightY

@Iskefiyeli18 Senin dediklerini yapmaya pek vaktim olmadı kusura bakma. Onlar birdahaki resimlere kaldı. :emin:

Northems

Zümrüt Madencisi
En iyi cevaplar
0
Videodaki adam hangi pluginle veya bilmem her neyse aracı ile yapıyor?