[REHBER]MinecraftTürk Forumunda Nasıl Konular Açılmalı? Nasıl Davranılmalı?

Yararlı bir konumu?

• Evet

Kullanılan: 2 33.3%
  • Hayır

Kullanılan: 4 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Ben ByMe! Forumda genelde saçma sapan konular açan çok. Ve saçma sapan isim koyanlarda çok.Saçma Sapan Davranan çok! Şimdi gelelim konumuza...

İlk Öncelikle Bilinmeyen Ve Yardımcı Olacak Konular Açın.
Saçma Sapan Kullanıcı Adı Koymayın. Örnegin (@DöşüKıllı Arkadaşı kötüledigimden degil. böyle isimler koymayın diye söylüyorum :D)
Başka yerlerden alıntı yapıp buraya konu açmayın.
Düşünerek ve anlamlı konular açın
Başlıgınızı iyi seçin.
Küfür,Argo,Hakaret Kullanmayın.
Konunuza eleştiri yapan biriyle tartışmayın. Eleştiri onun hakkıdır.
Türkçenizi dogru kullanın. Örnegin: Bozuk Türkçe: Mehraba Arkadalar Ben Bayme Dogru: Türkçe: Merhaba Arkadaşlar Ben ByMe
Kesme işaretini / Büyük küçük harf kullanımına dikkat edin. Noktalara dikkat edin.
Konu düzenlerine önem gösterin. (Yazı fontu(Şekili),rengi,yazılımı,dogru cümleler kurun,Sorununuzu iyi anlatınki karşı taraf anlasın.
Kimseyi tanımadan etmeden dedikodu/tartışma/kavga çıkartmayın.
Yetkililerle iyi anlaşın.
Mesaj Kasmayın. (Her konuya saçma sapan mesajlar,konu ile alakasız mesaj atmayın.)
Saygılı olun.
Forumdaki küçük arkadaşlarımıza örnek olun.
Biri yardıma muhtaç'sa Onun yerine siz araştırın. (
Genelde bu çok yapılıyor. "Keşke biraz araştırsaydın neyse ben yinede verim senin yerine" vs vs yorumlar atmayın. Belki arkadaş Sorunu tam anlayamamış ve konuya tam dökememiş ise sizden yardım istiyorsa laf yapacagınıza yardımcı olun sevap kazanın.)

SAYGILARIMLA - BYME
Kolay Gelsin
MinecraftTürk Ekibi!

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Daha dün katılmışsın ve bu gün ilk konunu açtın (İlk konunun kendini tanıtmak olmasıyla bu konu çakışıyor birde) Yani en azından bir hafta bekleseydin böyle bir konu açmak için, biraz daha öğrenseydin falan konunu güzelleştirmeye yardım ederdi.
Birde seninle çok konuştuk bu gün ve ne hakkında konuştuğumu az çok anlamışsındır. Sadece eleştiri yapıyorum, Stalin'in izinden gittiğim falan yok... Tabi bir gün kominizm yükselicek!! xd

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha dün katılmışsın ve bu gün ilk konunu açtın (İlk konunun kendini tanıtmak olmasıyla bu konu çakışıyor birde) Yani en azından bir hafta bekleseydin böyle bir konu açmak için, biraz daha öğrenseydin falan konunu güzelleştirmeye yardım ederdi.
Birde seninle çok konuştuk bu gün ve ne hakkında konuştuğumu az çok anlamışsındır. Sadece eleştiri yapıyorum, Stalin'in izinden gittiğim falan yok... Tabi bir gün kominizm yükselicek!! xd
Yorumuna eleştirine bir şey demiyorum. İlk üye olabilirim. Dün kayıt olmuş olabilirim. Ama tek bu forumda degilim dostum. Diger forumlardada takıldım. Neyin nasıl yapılacagını gayet iyi biliyorum. Yorumun için teşekkürler.

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Yorumuna eleştirine bir şey demiyorum. İlk üye olabilirim. Dün kayıt olmuş olabilirim. Ama tek bu forumda degilim dostum. Diger forumlardada takıldım. Neyin nasıl yapılacagını gayet iyi biliyorum. Yorumun için teşekkürler.
Sadece yanlış anlaşılmamak için yazdım, herkes senin gibi anlayışlı olmuyor. Diğer forumlarda takıldığını düşünmemiştim orada haklısın.

ozzank

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Boşver :) Her neyse. Bu arada sırf kötülemek için söylemiyorum ama yazında "Konu düzenlerine önem gösterin. ,rengi,yazılımı,dogru cümleler kurun,Sorununuzu iyi anlatınki karşı taraf anlasın." diye bir kısım var. Renkten dolayı yazını okurken japon oldum :)

edit: imla

ByMe

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Boşver :) Her neyse. Bu arada sırf kötülemek için söylemiyorum ama yazında "Konu düzenlerine önem gösterin. ,rengi,yazılımı,dogru cümleler kurun,Sorununuzu iyi anlatınki karşı taraf anlasın." diye bir kısım var. Renkten dolayı yazını okurken japon oldum :)

edit: imla
Dogru söylüyorsun. Fakat O Reng oldukca güzel. bu yüzden kullandım. Şikayet vs gelirse kaldırırız sıkıntı yok.

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Dedigini tam olarak anlamadım? Kurallardadamı aynısı var demeye çalışıyorsun??
Evet öyle diyorum. Boşuna konu açmışsın. Tazeleme amaçlı mı bilemem ama sen daha yenisin burada. Ben de birçok forumda takıldım senin gibi. Bu forumda 5'ten fazla hesabım var, 2012'den beri, toplam 60+ uyarım vardır. Tüm kuralları biliyorum fakat uymuyorum. Buradaki çoğu kişi de onu yapıyor çünkü saçma.

ozzank

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet öyle diyorum. Boşuna konu açmışsın. Tazeleme amaçlı mı bilemem ama sen daha yenisin burada. Ben de birçok forumda takıldım senin gibi. Bu forumda 5'ten fazla hesabım var, 2012'den beri, toplam 60+ uyarım vardır. Tüm kuralları biliyorum fakat uymuyorum. Buradaki çoğu kişi de onu yapıyor çünkü saçma.
Kesinlikle çok haklısın :) Mesela şu an sadece Haklısın yazmak isterdim. Ama kurallar :)

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kurallar sayesinde forum ortamını, üye ilişkilerini düzenlediklerini sanıyorlar halbuki çok fazla kısıtlama koyarak(10 karakter meselesi gibi) asıl samimiliği ortadan kaldırıyorlar. Şimdi şu Türkçede .(nokta) yerine geçen üç harfli kısaltılmış küfürü kullansam benim aram üyelerle daha iyi olur. Çünkü konuşma stilim öyle ve bu bir hakaret değil samimi olduğumun göstergesi.
Ben reaction'umu sadece bir gifle gösteremeyecek miyim olm illa altına yazı mı yazmak zorundayım

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konunun daha iyi olmasını beklerdim. Evet böyle bir uyarıya ihtiyaç var ama, daha bölüm kurallarını okumadan konu açılıyor bu forumda. Buraya bakılacağını pek sanmam. Ayrıca ön yargılı olup bu konuda eleştirisel bir yorum yapamayacağım ama, Katılım tarihin Dün. Ve her forum aynı değildir. Biraz ortama alışıp böyle bir konu açarsan eminim ki hepimize daha yararlı olacaktır... Saygılarımla, İyi Forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...