WorldGuard

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkese Merhaba Arkadaşlar. Şimdi Ben Bir SG Sunucusu Kurdum. MultiArena ve şu an 9 Arena Var. Şimdi Sorunum Şu. Çok Geç Açılıyor. preparing spawn area Diyerek Tüm Haritaları Yüklüyor. Yüklemesi de Çok Uzun Sürüyor. 3 gb Verdim 1 gb Verdim 5-6 gb Ram Verdim Durum Yine Aynı. Öneriniz Nedir?

PlatinumTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ram ile alakası şu olabilir genel olarak sisteme kalan free ram in önemi var eğer sisteme 2-3 gb altında bir free ram bırakıyorsan bu tarz sıkıntılar yaşarsın.
Ayrıca ram yanında CPU performansı da çok önemli ki her şey cpu dan geçer bunu da bir yana bırakalım disk performansı da çok önemli ssd olması ya da rpm i gibi.
Kısacası senin kullandığın güç kaynağından tut ram ine kadar anakartına kadar CPU L1 cache ye kadar bu olayları etkileyebilir yapacağın işlem ise sunucu açılırken windowsun sistem raporlama, sistem kaynağı izleyicisi vardır oradan sistem kaynaklarını inceleyebilirsin eğer anlayamıyorsan hangi thread sıkıntı çıkarıyor ne konuda aynı şekilde sistem kaynak rapor kaydetme özelliği de var rapor dosyasını kaydedip bana yollayabilirsin.
Ek olarak da javanın spigot-bukkit için belirli parametreleri vardır paralel threadlar, ram, cpu gibi kısıtlamalar getirir bu paralel thread ayarlarını yükseltmeye yönelik işlemler yapabilirsin. Paralel threadları ne kadar yükseltirsen o kadar daha fazla performans alırsın ve cpu etkinliği o denli artar.

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
CPU Ve Verdiğin ramlerle kaynaklanıyor briazda disk etkisinden şuanda bende 5 saniyede açılıyor localhostta

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
CPU Ve Verdiğin ramlerle kaynaklanıyor briazda disk etkisinden şuanda bende 5 saniyede açılıyor localhostta
Ram ile alakası şu olabilir genel olarak sisteme kalan free ram in önemi var eğer sisteme 2-3 gb altında bir free ram bırakıyorsan bu tarz sıkıntılar yaşarsın.
Ayrıca ram yanında CPU performansı da çok önemli ki her şey cpu dan geçer bunu da bir yana bırakalım disk performansı da çok önemli ssd olması ya da rpm i gibi.
Kısacası senin kullandığın güç kaynağından tut ram ine kadar anakartına kadar CPU L1 cache ye kadar bu olayları etkileyebilir yapacağın işlem ise sunucu açılırken windowsun sistem raporlama, sistem kaynağı izleyicisi vardır oradan sistem kaynaklarını inceleyebilirsin eğer anlayamıyorsan hangi thread sıkıntı çıkarıyor ne konuda aynı şekilde sistem kaynak rapor kaydetme özelliği de var rapor dosyasını kaydedip bana yollayabilirsin.
Ek olarak da javanın spigot-bukkit için belirli parametreleri vardır paralel threadlar, ram, cpu gibi kısıtlamalar getirir bu paralel thread ayarlarını yükseltmeye yönelik işlemler yapabilirsin. Paralel threadları ne kadar yükseltirsen o kadar daha fazla performans alırsın ve cpu etkinliği o denli artar.
Evet Sizde 5 Saniyede Açılıyor Olabilir Ancak Yaklaşık 26 Arena Kurdum ve Sunucunun Boyutu 700 MB Bu 700'ün 650'ye Yakını Haritalara Gidiyor. Bu Yüzden Sorunum Var.
Şuna Gelirsek javanın parametlerini Ayarlasamda Düzeleceğini Sanmıyorum. Sorun WorldGuard'da WorldGuard O Dosyayı İşlerken Çok Yavaş İşliyor. Bu da Diske Yük Bindiriyordur

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
java parametresine çöp toplayııc özelliğini bence aktifleştir benim skywars 45 arena vardı geen açılması 1 dk buluyordu 1.5 gb mi neydi worldguard zaten bu aralar bi garip

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
World Guard'da bende sıkıntı yaşıyorum ayrıca bende konu açacağım, bunun çözümünü bulursan bana da özel olarak iletir misin?

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hiçbiri İşime Yaramadı. Ancak Sorun Bendeymiş. :D. Paketin Yedeğini Bilgisayarın Arkasında ki Flash Bellekte Tutuyormuşum. Sunucuyu Oradan Açınca Doğal Olarka 5-10 Dakika Sürüyormuş. Aksine Bunu Kasanın Tozunu Alırken Farkettim.. :D