Röportaj Ayın Üyesi İle Röportaj: KimkiO

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali

10500579.png

Merhaba okurlar! Ayın üyesi KimkiO ile yaptığım röportajı sizlerle paylaşacağım. Gayet hoş, düzgün bir röportaj oldu. Fazla uzatmadan röportajımıza geçelim. İyi okumalar.
1- Öncelikle merhaba, sizinle yapacağım röportajı kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba! Forumda röportaj yapılan ilk kişi olma gururunu yaşattığınız için asıl ben size teşekkür ederim. Ben genelde zamanımın çoğunu hayattan zevk almak için harcayan bir insanım. Bir aktivite ile uğraşırken gerekli bir şey olsun veya olmasın ondan zevk alıyorsam bu benim için yeterli olmaktadır.

Bu aktivite müzik dinlemek de olabilir, ders çalışmak da."Ders çalışmaktan bir insan nasıl zevk alır?" dediğinizi duyar gibiyim ama eğer bardağın dolu tarafından bakmayı başarırsanız çevrenizdeki olumsuz gibi görünen olaylardan bile zevk almaya başlayabilirsiniz. Yani genel olarak bu düşünce yapısında olup kendimi başta olmak üzere çevremdeki herkese bu düşünceyi aşılamaya çalışan bir kişiyim.

Bunun dışında pek çok kişi gibi müzik dinlemeyi, dizi/film izlemeyi severim. Yağmuru severim, tecrübe edinmeyi severim, yazı yazmayı severim, eklentilerle uğraşmayı severim, döviz kurlarını takip etmeyi severim.

2- Önünüzde iki tane hap var biri parayı diğeri ise ailenizi temsil ediyor. Siz hangisini seçersiniz? Seçtiğiniz hapı seçme nedeninizi açıklar mısınız?

Tabii ki aile hapını seçerim. Para olmadan da aile benim için önemli bir kavramdır ancak aile olmadan paranın pek değeri yoktur gözümde. Ben paramı ailemle paylaşmayı seven bir kişiyim.

Hani demiştim ya zevk aldığım şeyi yaparım diye, ben paramı kimi zaman arkadaşlarımla/ailemle paylaşmaktan da zevk alırım. Olabildiğince onlara bir şeyler ısmarlamaya çalışırım. Onların gözündeki bir anlık bile olsa şahit olacağım mutluluk paranın değeri ile kıyaslanmayacak kadar büyük anlam ifade ediyor benim için.

3- En sevdiğiniz dizi, film, müzik, spor, yemek nelerdir?

Dizi olarak bu aralar geçmişte izleyemediğim bir diziyi izliyorum, Ezel. En sevdiğim mi bilmiyorum ancak beni sardı, bazı günler sabaha kadar art arda bölüm izliyorum. Onun dışında Narcos veya Dark sevdiğim dizilerden.

Türk yapımı olarak beni etkileyen uyarlama bir film olan Öteki Taraf'ı sanırım en sevdiklerim arasında gösterebilirim. Genellikle dram türü filmleri severim, şu ana kadar da onlarca film izledim ancak pek hafızamda film tut(a)mam, hatta kimi zaman bir filmi izlediğimi unutur ve tekrar izlemeye başladığımda ortalarına doğru "Aaa, ben bu filmi izlemiştim." derim. :)

"En sevdiğim şarkı bu." diyebileceğim bir şarkı yok ancak Sezen Aksu, Fatma Turgut, Tarkan, Edis gibi kulağıma hoş gelen pek çok sanatçının seslendirdiği pek çok şarkıyı severek dinlerim.

En sevdiğim spor yüzmektir, hem enerji atmak için güzel bir aktivite olup hem de insanın ferahlamasını sağlar. Küçüklüğümden beri olabildiğince yüzmeye gayret ederim.

En sevdiğim yemek pek çok kişi gibi zeytinyağlı yaprak sarmasıdır, üzerine limon sıkılarak yenilen bir sarmayı bunu yazarken bile canım çekiyorsa gerisini varın siz düşünün. :)

4- Oynarken en zevk aldığınız ve eğlendiğiniz oyun hangisidir? Bu oyunla ilgili unutamadığınız bir anınız varsa bize anlatabilirsiniz.

Minecraft yıllardır usanmadan oynadığım tek oyundur. Unutamadığım anılardan biri ise Türkiye'nin en büyük sunucusu olması sebebiyle SonOyuncu yetkilileri ile bir sunucuda buluşmam örnek gösterilebilir sanırım.

@bgencacat bir zamanlar hatırladığım kadarıyla 1.9.4 sürümünde bir skyblock sunucusu açmıştı, pek oynayan kişi olmadığı gibi çoğu zaman yalnız başıma oynardım. Bir gün sunucuya @DonduranAtes @Speaw ve birkaç yetkili daha gelmişti. Yaklaşık 6-7 kişi Speaw skinine dönüşüp hep beraber fotoğraf çektirmiştik. O zaman sunucudaki ekipten olmayan tek üye bendim ve bu benim için bu sebeple unutamadığım özel bir anıdır. Belki şu an hatırlamayacaklardır ancak güzel zamanlardı. :)

Ömer Abi bu arada olur da bu röportajı bir şekilde okursan düğünün için tebrik ederim abi, Allah tamamına erdirsin. Sen beni tanımasan da çeşitli bağlantılarımız var, inşallah bir ömür mutlu, huzurlu olursunuz.

5- Forumda ayın üyesi seçildiniz, bu durumla ilgili duygularınız nelerdir?

Bence forumun canlanması adına yapılan güzel yeniliklerden biri ancak sanırım ayın üyesi olmak için çabalayan pek üye yok. Umarım üyeler arası ufak bir rekabet ortamı oluşmasını sağlayarak forumda güzel konular görmemize sebep olur.

Ayın üyesi olduğum için mutluyum, kendimi özel hissediyorum. Ayın Üyesi etiketi zaten harika bir görünüme sahip. Aynı zamanda bu etkinliğin ilk üyesi olmak da ayrı bir gurur verici. Başka ne diyebilirim ki? :)

6- Son zamanlarda Minecraft ile ilgili konularınız dikkatleri üzerine çekti. Konularınızı hazırlarken nelere dikkat edersiniz?

Öncelikle insanları sıkmadan, yazılarla onları boğmadan konu hazırlamaya özen gösteriyorum. Aynı zamanda çeşitli resimlerle konularımı destekleyerek görünüm açısından güzel bir ortam sağlıyorum. Kimi zaman bir konu hazırlamak uzunca bir zaman alıyor ve psikolojik olarak yoruyor ancak karşılığında aldığım olumlu yorumlar ve beğeniler bunu unutturuyor.

İyi ki varsınız insanları kırmadan eleştirenler,
iyi ki varsınız insanları yaptığı iyi şeylerden dolayı takdir edenler..

7- Tuttuğunuz bir takım var mıdır?

Futbol oynamam ve pek takip etmem ancak Beşiktaş takımına karşı bir sempatim var.

8- Profil resminizin bir anlamı var mıdır?

Etiketim ve kullanıcı adımla uyumlu bir renk olması amacıyla Google'da ufak bir arama sonucunda bulduğum bir görsel ve bir anlam ifade etmiyor benim için.

9- Forum hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

İnsanların düşüncelerini, bilgilerini paylaşabilecekleri, çeşitli arkadaşlıklar ve dostluklar kurabilecekleri güzel bir ortam. Sürekli olumsuz ve kırıcı olarak eleştiri yapan kişilerin var olması sebebiyle bazen motivasyon sorunu yaşanmasına sebep olabiliyor ancak çoğu zaman vakit geçirmek için tercih ettiğim bir yer.

10- Gerçek hayatta sürekli gerçekleştirdiğiniz bir hobileriniz var mıdır?

Müzik dinlemek buna örnek olarak gösterilebilir sanırım, ayrıca dizi/film izlemeyi de oldukça severim. Örneğin bugün izlediğim vizyondaki bir film olan Gökdelen filmini izlemeyenlere öneririm. Teknolojik ve mimari açıdan güzel sahneleri olduğunu söyleyebilirim.

11- Hayatınızın geri kalanında tat alma duyunuzu kaybedeceksiniz, bunun karşılığında 1.000.000 TL alacaksınız kabul eder miydiniz?

Tat alma duyusu bir ücret karşılığında verebileceğim bir şey değil, insan yediği yemekten, içtiği sudan tat almadıktan sonra giydiği kıyafet, sürdüğü araba zevk verebilir mi? Bence hayır.

12- Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Öncelikle beni aday olarak gösteren forum üyelerine teşekkür etmeyi kendime borç bilirim. Teker teker başta @HaciYatmazTR @01zoro06 @UcanPatates26 @MrPolat @HappyCraft @ErenayTuncel @GrkmDgn olmak üzere, beni seçen yönetim ekibine ve son olarak röportajımı okuduğunuz için siz değerli forum üyelerine teşekkür ederim. Umarım sıkılmanıza sebep olmamışımdır. Herkese iyi forumlar!

Evet arkadaşlar, @KimkiO ile olan röportajımız bu şekildeydi. Gayet uzun, güzel yanıtlar aldık. Buraya kadar okuduysanız sizlere teşekkür ediyorum. Herkese iyi forumlar!
download.png

Anathory

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Boşuna uzatılmış bir röportaj konusu. Kim 1-2 cümlelik bir soruya 3 paragraflık cevap verir ki. Üstelik bu fikir başka bir forumdan alınmış olabilir...

KimkiO

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Boşuna uzatılmış bir röportaj konusu. Kim 1-2 cümlelik bir soruya 3 paragraflık cevap verir ki. Üstelik bu fikir başka bir forumdan alınmış olabilir...
Tüm sorulara birkaç cümle ile yanıt vermiş olsam emin olun kimse okuduğundan bir şey anlamazdı.
Burası bir forum ve üyeler vakitlerinin çoğunu bir şeyler okumakla geçiriyor, ben de olabildiğince kendi düşüncülerimi sorular doğrultusunda yansıtmaya çalıştım. Boşuna uzatılmış değil de kısaca kestirip atmayı tercih etmemiş bir üye olduğumun farkında olarak röportaja göz atarsanız doğru bakış açısı ile yaklaşmış olursunuz, iyi günler.

Anathory

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tüm sorulara birkaç cümle ile yanıt vermiş olsam emin olun kimse okuduğundan bir şey anlamazdı.
Burası bir forum ve üyeler vakitlerinin çoğunu bir şeyler okumakla geçiriyor, ben de olabildiğince kendi düşüncülerimi sorular doğrultusunda yansıtmaya çalıştım. Boşuna uzatılmış değil de kısaca kestirip atmayı tercih etmemiş bir üye olduğumun farkında olarak röportaja göz atarsanız doğru bakış açısı ile yaklaşmış olursunuz, iyi günler.
Açıkçası çok uzatılmış konular okuyucuyu sıkar. Bir cümlelik soruya neden bir paragraflık bir cevap verirsin ki? Üstelik bu sorulardan birden fazla var.

KimkiO

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkçası çok uzatılmış konular okuyucuyu sıkar. Bir cümlelik soruya neden bir paragraflık bir cevap verirsin ki? Üstelik bu sorulardan birden fazla var.
Amaç röportajı okuyup bitirmek mi, yoksa röportaj yapılan kişiyi tanımaya çalışmak mı?
Zaten ayda bir ayın üyesi ile röportaj yapılıyor, bu röportajı olabildiğince uzun tutmak yerine neden kısa tutmaya çalışayım?
Okumak isteyen okumaya devam eder, sıkılan da tamamen okumak zorunda değil zaten.

Binlerce paragraftan oluşan bir roman birkaç sayfa özetle anlatılabiliyor diye bu romanı uzatılmış yapmaz. :pof:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
yorumlar dahil hepsini okumaya üşendim :p:D .
bu arada @KimkiO ho diyemedim sanırım sana ho ve bu arada şimdi fark ettimde ismin kimkio imiş D: ben hep kimiko diye okuyom :lol:.