FPS Sorunu Lütfen Yardım Edin

suplyw

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sistem Özelliklerim Aşşağıda belirttiğim gibidir
-Intel Graphics HD 4600
-İntel Core İ3-4000M CPU 2.40 GHz
-4 GB Bellek
-64 Bit ve 60 Hz Monitor
Fakat 50,60 belkide 70 fps alıyorum bu bana yetiyor ,fakat ileriki roundlarda ise düşüyor FPS. 50,60'dan 10 15 e düşüyor ve yaklaşık 2-3 round yani 5 6 dk. sürüyor .Bu hep böyle böyle devam ediyor çözümünü nasıl yapabilirim (LoL,Csgo,Minecraft ve DOTA 2 gibi oyunlarda bu sorun oluyor ve Can you Run İt den kontrol ettim hepsini açıyor pc ve aşırı ısınma yok pc iç temizliğini yapıyorum sistem vs ama donanımı temizleyemiyorum)

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sistem Özelliklerim Aşşağıda belirttiğim gibidir
-Intel Graphics HD 4600
-İntel Core İ3-4000M CPU 2.40 GHz
-4 GB Bellek
-64 Bit ve 60 Hz Monitor
Fakat 50,60 belkide 70 fps alıyorum bu bana yetiyor ,fakat ileriki roundlarda ise düşüyor FPS. 50,60'dan 10 15 e düşüyor ve yaklaşık 2-3 round yani 5 6 dk. sürüyor .Bu hep böyle böyle devam ediyor çözümünü nasıl yapabilirim (LoL,Csgo,Minecraft ve DOTA 2 gibi oyunlarda bu sorun oluyor ve Can you Run İt den kontrol ettim hepsini açıyor pc ve aşırı ısınma yok pc iç temizliğini yapıyorum sistem vs ama donanımı temizleyemiyorum)
4GB Ram ve i3 Biraz Yetersiz Geldi Bana.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Casper Nirvana çok uzun zaman olmadı 5 yıl
Oho oho oho.. 5 Yıl Uzun Değil mi?
Casper Nirvana Kullanıyorsan 1 Yıl Sonra Bile Eskir. Ben Kullandım 3 Yıl. Rezil Bir Şirketin Rezil Bir Ürünü. Hiç Değmez. Ben Minecraftta Oynayamıyordum Kasmaktan. Vallaha Bilgisayar Zamanla Eskir Uzunu Kısası Yok. Zamandan Dolayı Eskimiş Bilgisayarın Kasması Normal.

suplyw

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oho oho oho.. 5 Yıl Uzun Değil mi?
Casper Nirvana Kullanıyorsan 1 Yıl Sonra Bile Eskir. Ben Kullandım 3 Yıl. Rezil Bir Şirketin Rezil Bir Ürünü. Hiç Değmez. Ben Minecraftta Oynayamıyordum Kasmaktan. Vallaha Bilgisayar Zamanla Eskir Uzunu Kısası Yok. Zamandan Dolayı Eskimiş Bilgisayarın Kasması Normal.
Teşekkür Ederim Bana Yanıt Verdiğin İçin acaba uygun fiyatlı bir sistemi nerde bulabilirim bu devirde ?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Önemli Değil Her Zaman Beklerim :)

L1T3R4L

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
i3 turbo ile sanırsam 2.4GHz'den 2.6GHz'ye çıkıyor.
i3 - i5 - i7 arasında turbonun artış farkları var.
Oyun oynayacaksan turbo ile en az 3.0GHz olsa iyi olur.
Yani kısacası önce işlemci sonra grafik kartı :)

javabey

git add Brain.java in/earth/people/brainless
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
o ne hocam milattan kalma özellikler, yenile pc yi acil :)

rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biraz Zor Fakat Kendi Bilgisayarımı Öneririm. Fiyatı Biraz Yüksek Ama Bilindik Marka Ve Güzel Bir Bilgisayar
HP HP Pavilion 570-P020NT 1NH69EA Intel® i5-7400 8GB 1TB GTX1050 2GB GDDR5 Masaüstü Bilgisayar Fiyatı ve Özellikleri
HP bilgisayarları hiçbir zaman birisine tavsiye etmedim. Zamanında aldığım HP Pavilion serisi dizüstü bilgisayarım 20 dakika açık kaldığı gibi (oyun oynamasanız bile) üzerine tava koyup "yumurta pişirecek" sıcaklığa geliyordu. Kaç kez servise göndertip değiştirdim fanını. Sorun çözülmedi, termal macun yeniledik, ne yapsak da çözülmedi. Ben de sonunda çeyrek fiyatına çıkardım elden.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
HP bilgisayarları hiçbir zaman birisine tavsiye etmedim. Zamanında aldığım HP Pavilion serisi dizüstü bilgisayarım 20 dakika açık kaldığı gibi (oyun oynamasanız bile) üzerine tava koyup "yumurta pişirecek" sıcaklığa geliyordu. Kaç kez servise göndertip değiştirdim fanını. Sorun çözülmedi, termal macun yeniledik, ne yapsak da çözülmedi. Ben de sonunda çeyrek fiyatına çıkardım elden.
Aslında dizüstü ise haklısınız fakat masaüstülerde durum değişiyor. Ben 2 yıl kullandım sıkıntı olmadı ama şu an iş için aldığım Lenovo YOGA 530 serisi bilgisayarı kullanıyorum. Minecraft için ideal ama diğerlerini denemedim.

jimimhauser93

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyunda FPS'yi artırmak için ekran kartını ayarlamayı deneyebilirsiniz; Oyundaki grafikleri optimize etmek için sadece bu yeterli olmayacak, sabit sürücünüzü birleştirmeniz ve sistemi düzenli olarak temizlemeyi unutmayın.

Edit: Çeviri

Moderatör tarafından düzenlendi: