Online Arttıkça Sunucu TPS i Düşüyor Yardım

OverBrave

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
20 tl gibi bir ücrete aldım ama artık nerden ulaşıcagımı bilmiyorum skypa falan bakıyormu acaba
Merhabalar öncellikle aynı sorunu bizde yaşıyoruz sunucuda. Bizde tam 31 kişiden sonra tps 12 ile 15 arasında dalgalanmaya başlıyor. Biz sürekli suçu hosta atmıştık işlemci kötü demiştik ama değilmiş. Biz sunucuyu 1.13 skyblock yapınca malum her şey sıfırlandı ve 60 kişide tps 20'idi. Fakat bizdede tekrardan aynı sorun başladı. Sanırsam skyblock pluginiyle alakalı bir sorun olması lazım ki 2'mizin sunucusunda da aynı sorun var.

RichGaming_K

Play.ScayNW.Com #Çekemeyenlerin izlemesi Yeter...
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar öncellikle aynı sorunu bizde yaşıyoruz sunucuda. Bizde tam 31 kişiden sonra tps 12 ile 15 arasında dalgalanmaya başlıyor. Biz sürekli suçu hosta atmıştık işlemci kötü demiştik ama değilmiş. Biz sunucuyu 1.13 skyblock yapınca malum her şey sıfırlandı ve 60 kişide tps 20'idi. Fakat bizdede tekrardan aynı sorun başladı. Sanırsam skyblock pluginiyle alakalı bir sorun olması lazım ki 2'mizin sunucusunda da aynı sorun var.
birazdan makinem değişiyor benim işlemcim 2gb lık makine alırsın verirler ya x5650 2.67ghz 15 gb makinede 2gb makinenin işlemcisi var :(

NightHawk99

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merak ediyorum sizin ramınızın yarısının yarısı kadarıyla nasıl 100 kişi oynatabiliyoruz biz ?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Merak ediyorum sizin ramınızın yarısının yarısı kadarıyla nasıl 100 kişi oynatabiliyoruz biz ?

RAM miktarının lag ile alakası yok. Sürekli %100 olup düşmüyor veya OutOfMemoryError vermiyor ise sorun yok. İlk durumda Java sürekli GC yapacağından sunucuda donmalar olacaktır. İkinci durum ise zaten RAM'in yetersiz olduğunun veya yazılımın beklenmedik bir şekilde çok fazla RAM sömürdüğünü gösterir. Kişi sayısının da lag ile pek bir bağlantısı yok açıkcası. İşlemci gücü iyi ise ve hala daha donma / lag var ise sorun makine internetinde veya main threadde uzun sürebilecek işlemler yapan eklentilerdedir, ikincisi daha yaygın olur.

RichGaming_K

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
makine.jpg
YENİ MAkine bu birazdan kurucagım umarim lag problemi olmaz tek sunucu çalıştırıcagım

RichGaming_K

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
makine değişti işlemcim i7 7700 oldu ve tps 20 de sabit :)

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
makine değişti işlemcim i7 7700 oldu ve tps 20 de sabit :)

Sorunu çözmene sevindim, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yukarıda attığım mesajları inceleyebilir. Essentials sil diyen mi dersin klasik RAM düşür arttır diyen mi dersin. Ben zaten sorunu söylemiştim taa ilk mesajımda. Her neyse :D

RichGaming_K

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sorunu çözmene sevindim, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yukarıda attığım mesajları inceleyebilir. Essentials sil diyen mi dersin klasik RAM düşür arttır diyen mi dersin. Ben zaten sorunu söylemiştim taa ilk mesajımda. Her neyse :D
ve bana artık almanya lokasyon almamın bilgisini verdiğin için teşekkurler dun bu sorunu gördukten sonra tum makinelerin gununu bitirdim ve 2 tane 8 + 8 almanya lokasyon aldım bungee ovh de tabi bunda değil :=

RichGaming_K

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
KONU KİLİT SORUNU ÇÖZDUM TEŞEKKURLER