İstek Blok Değiştirme Skripti

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir bloğu özelleştirmek istiyorum. Örneğin şöyle, eğer bir demir bloğuna eğilerek elmas çapa ile sağ tıklarsak ve x permi varsa o block seçilce eğer seçili ise seçili olmaktan çıkıp normal bir bloğa dönecek, blok seçildiğinde ise normal bir oyuncu ona demir ile tıklayınca "x" mesajı gelecek. Ben sadece bloğu nasıl seçeceğimi (sanırım loop block oluyor ama bilmiyorum) bilmiyorum. Onu anlatabilecek biri var mı direk bunu skript yaparak atarsanız da inceleyerek anlayabilirim.

vicdum

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Kod:
on rightclick on iron block with diamond hoe:
    player has permission "perm"
    name of tool is "&eelmas çapayım ben"
    player is sneaking:
        {blocks::*} contains clicked block's location:
            remove clicked block's location from {blocks::*}
            send "oldu mu bu iş"
        else:
            add clicked block's location to {blocks::*}
            send "oldu bu iş"

on click on iron block with iron ingot:
    {blocks::*} contains clicked block's location:
        send "selam cnm"

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
teşekkür etmemişim ^_^ teşekkürler

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
teşekkür etmemişim ^_^ teşekkürler
Çok erken teşekkür etmişsin. Bu arada normal bloğa dönecek derken heralde seçili olup olmadığından bahsediyorsun. Normal blok göreceli bir kavram.

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok erken teşekkür etmişsin. Bu arada normal bloğa dönecek derken heralde seçili olup olmadığından bahsediyorsun. Normal blok göreceli bir kavram.
Pekala yeterli bilgin varsa cidden -ironi değil, gerçekten değil :D çünkü bu biraz hatalı imiş- yeniden yapmanı rica ederek yeniden yazıyorum.
Arkadaşlarım, bir isteğim olacak. Şimdi ben özel bir adı olan elmas bir çapa ile normal bir bloğa -seçili olmayan bir bloğa- eğilerek sağ tıklayınca "x" permim var ise o bloğu seçili yapmak istiyorum -normal bir blok olmaktan çıkarmak yani-. Ondan sonraki herhangi bir vakit bir demirle dokunduğumda bana bir mesaj göndersin. Teşekkürler.