Bir Zamanlar Minecraft Modlu Oynanıyordu!

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.2.5
Merhaba forumun değerli arkadaşları, bu konuda size belkide çoğunuzun bilmediği bir olaydan bahsedeceğim.

Minecraft bir zamanlar mod desteği olan bir oyundu. Yani Forge gibi harici bir uygulamaya gerek yoktu. 1.2 sürümlerinden sonra sanırım mod sistemi kaldırıldı. Peki neden kaldırıldı? Sizi meraklandırıp bu soru ile baş başa bırakacağım.

Çaktırmayın, cevabını bende bilmiyorum. ._.

Logarech

▐━━━━━━━━━▌
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Modloader kullandığımı hatırlıyorum. Mod yükleme programı olmadan modlu oynayabilir miydik gerçekten?

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Modloader kullandığımı hatırlıyorum. Mod yükleme programı olmadan modlu oynayabilir miydik gerçekten?
Hayır, oynayabiliyorduk gerçekten. Fakat Mojang kaldırdı. Peki neden kaldırdı? Bu sorunun cevabını kimse bilmiyor.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Mojang'a sor <_<

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Bu sorunun cevabını kimse bilmiyor ise, "neden kaldırıldı?" diye soruyorsun ki? :hmm1:
Ooo Dochimedo aramıza katılmış. ._.

Çünkü sorusu belli ama cevabı kimsede yok. Mojang ekibine sormak lazım.

2009-2012 yıllarında yaşanan bir olay olduğu için ve bu forumda o zamandan kalan pek insan olmadığı için cevabını bilende az olur.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali

2009-2012 yıllarında yaşanan bir olay olduğu için ve bu forumda o zamandan kalan pek insan olmadığı için cevabını bilende az olur.
Mojang abiler daha çok vanillia ya bakılsın diye yapmıştır. Çünkü birden modların ilgisi artınca sunucuya da ağırlık oluyor. Düşünsene 8 milyon kişi mod indiriyor.... Server yerine üzüldüm bak.

-Türkiyede vanillia kaldırılsın benim için cennete gelmişim demektir.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Mojang abiler daha çok vanillia ya bakılsın diye yapmıştır. Çünkü birden modların ilgisi artınca sunucuya da ağırlık oluyor. Düşünsene 8 milyon kişi mod indiriyor.... Server yerine üzüldüm bak.

-Türkiyede vanillia kaldırılsın benim için cennete gelmişim demektir.
Modlar harici kaynaklardan atılıyordu. Mojang zorlanmıyor bu sistemde. Bence kullanıcıların tercihine bırakmalıydı.

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

hatırlarsan bir güncellemeyle launcher de kökten değişmişti. O güncellemenin bir getirisi yoksa senib dediğin gibi ben paintten textture pack yapmış insanım :D