Bir oyuncu olarak, SkyBlock açacaklara tavsiyeler

SolidSteed

Fake Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Oyun Sürümü
0-0
*Konuya nasıl başlayacağım hakkında hiçbir fikrim yok dolayısıyla direk başlayayım.

Not
Dediğim gibi, ben bir oyuncuyum ve bir skyblock sunucusu hiç kurmadım. Oyuncu olarak bu yorumları yapacağım, dolayısıyla "sen bir kurucu değilsin bunu bilmezsin!" gibi tepkiler vermek yerine ilk önce burayı okuyun. Eminim ki bu tür insanlar olacaktır :)

1- Adayı etkilemeyen ama sunucuyu etkileyen, oyuncuların farkında bile olmadığı değişiklikler kötüdür!
Tabii bu konunun istisnaları var. Ancak genelde sunucu ana adasında, spawnında ya da lobisinde artık her ne derseniz deyin, oyuncunun farkında olmadığı değişiklikler hiç kimsenin farkında bile olmadığı için sunucu performansını düşürmekten başka iş yapmaz.

2- Oyuncuyu etkileyen ancak hiç kimsenin farkında olmadığı şeyler
hiçbir kurucunun farkında olmadığı milyon tane güzel eklenti var. Burada saymaya bile uğraşamam, o kadar. Ancak spigot'a biraz para vererek, güzel bir sunucu oluşturabilirsiniz. Oyuncuyu içine çeken şey artık vanilla minecraft değil, değişim.

3- Tek bir adaya bağlılık
Neden sadece oyuncunun adada gelişmesi bekleniyor? Ada zaten sınırsız kaynaklara sahip bir yer değil. Kurucular için bir tavsiyem var. SnapCraft sunucusuna gidip realms'a bakın. Realms da skyblock benzeri bir oyun. Ama realmsa değil oranın warplarından maden dünyasına bakın. Oyuncular maden yapmak için ilk 16 chunk'ı PvP'ye kapalı bir alanda maden yapsın, 17. chunkdan itibaren PvP açılsın kaynaklar çoğalsın. Nasıl fikir? Bence bunu birilerinin fark etmesi gerek artık, tek bir adaya bağlı kalarak gelişemezsiniz. Ancak p2w.

4- Kopya sunucular, hazır paketler
Bir pluginer'a ihtiyacınız olmasın. Ya da hazır bir paket kullanmayın. Azıcık ingilizceniz varsa YouTube'da bir eklentinin bir sürü açıklaması, tutorial'ı var. İngilizceniz yoksa bile Türkçe açıklamalara bakın. Sunucuyu kendiniz hazırlayın, başkalarının ellerine bırakmayın.

5- OP SkyBlock...
Bakın, buna neredeyse eminim, 1% eminlik payımın olmamasının sebebi de herkesin farklı düşünceleri olmasıdır. OP SkyBlock'un bir amacı olmadığını oyuncu en az 1 hafta sonra fark eder. Tamam, adanı geliştirdin, (hiçbir zorluk olmadan) ne olacak? İstersen 1. ol, bu oyunun bir amacı olduğuna kimse beni inandıramaz.

Kapanış
Evet umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar.

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @YasuoSkyBender,
Evet güzel hoş şeyler söylemişsin, fakat ne yazık ki bir sunucu kurucusu herkesi mutlu edemez bir kişi isteyip diğer kişi o istenileni istemeyebilir. Bir sunucu kurucusu herkesin değil çoğunluğun mutluluğuna gitmeli, çoğunluk ne istiyor demeli bana göre herkese göre oynarsa o sunucu biraz karışık olur. "O bunu istiyor buda olsun", "o bunu istiyor buda olsun" ne yazık ki böyle bir şey olamaz. Bir sunucu kurucusu nasıl bir sunucu yönetmesine kendisi karar vermeli istemediği bir türde sunucu kurarsa kurucu o sunucuyu yönetmede sıkılır ve işler daha karmaşık hali alır. Bir oyuncu gözü ile bakıldığında biraz basitmiş gibi gelebilir ama aslında bir hayli zordur sunucu yönetmek.
  • Sunucu saldırılarına karşı savun
  • çoğunluğun isteğine göre git
  • pluginleri ayar/düzenle/açıkları kapa
  • yeni crashler çıktı bunları kapamaya çalış
  • hileler ile uğraş
  • vb...
Cidden göründüğü kadar basit olsa keşke...

Erkutay_

DragonBlock
En iyi cevaplar
11
3- Tek bir adaya bağlılık
Neden sadece oyuncunun adada gelişmesi bekleniyor? Ada zaten sınırsız kaynaklara sahip bir yer değil. Kurucular için bir tavsiyem var. SnapCraft sunucusuna gidip realms'a bakın. Realms da skyblock benzeri bir oyun. Ama realmsa değil oranın warplarından maden dünyasına bakın. Oyuncular maden yapmak için ilk 16 chunk'ı PvP'ye kapalı bir alanda maden yapsın, 17. chunkdan itibaren PvP açılsın kaynaklar çoğalsın. Nasıl fikir? Bence bunu birilerinin fark etmesi gerek artık, tek bir adaya bağlı kalarak gelişemezsiniz. Ancak p2w.
bu yapılabilir

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Öncelikle merhaba @YasuoSkyBender,
Evet güzel hoş şeyler söylemişsin, fakat ne yazık ki bir sunucu kurucusu herkesi mutlu edemez bir kişi isteyip diğer kişi o istenileni istemeyebilir. Bir sunucu kurucusu herkesin değil çoğunluğun mutluluğuna gitmeli, çoğunluk ne istiyor demeli bana göre herkese göre oynarsa o sunucu biraz karışık olur. "O bunu istiyor buda olsun", "o bunu istiyor buda olsun" ne yazık ki böyle bir şey olamaz. Bir sunucu kurucusu nasıl bir sunucu yönetmesine kendisi karar vermeli istemediği bir türde sunucu kurarsa kurucu o sunucuyu yönetmede sıkılır ve işler daha karmaşık hali alır. Bir oyuncu gözü ile bakıldığında biraz basitmiş gibi gelebilir ama aslında bir hayli zordur sunucu yönetmek.
  • Sunucu saldırılarına karşı savun
  • çoğunluğun isteğine göre git
  • pluginleri ayar/düzenle/açıkları kapa
  • yeni crashler çıktı bunları kapamaya çalış
  • hileler ile uğraş
  • vb...
Cidden göründüğü kadar basit olsa keşke...
Evet katılıyorum. Eğer iyi takım arkadaşların yoksa sunucu yönetmek tek kişinin altından kalkabileceği bir iş değil. Yukarıda aklına o an gelenleri söylemiş fakat bu liste uzayıp gidiyor. Özel hayatından çok ciddi fedakarlıklar yapıp. Günde 20 saat bugfix yaptıktan sonra bug bulunduğu için rahatlıkla anana küfür yiyebilirsin. Dolandırılma olayında loglara bakarken cevap vermediğin için ilgilenmediğini düşünüp 'ilgisiz yönetici' deyip sunucudan çıktıklarında kimseye dertleşememek herkesin anlayabileceği ve kaldırabileceği şeyler değil. Eğer bunlara rağmen 10 Online alıyorsan kaldıramazsın.

Oyuncuların görmediği şeyler konusundaki fikrin çok hoşuma gitti bence de oyuncuların göreceği yenilikler yapılmalı forumlarda senin gibi yapıcı tavsiyeler veren oyuncular pek görmedim. Ellerine sağlık.

SolidSteed

Fake Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Evet katılıyorum. Eğer iyi takım arkadaşların yoksa sunucu yönetmek tek kişinin altından kalkabileceği bir iş değil. Yukarıda aklına o an gelenleri söylemiş fakat bu liste uzayıp gidiyor. Özel hayatından çok ciddi fedakarlıklar yapıp. Günde 20 saat bugfix yaptıktan sonra bug bulunduğu için rahatlıkla anana küfür yiyebilirsin. Dolandırılma olayında loglara bakarken cevap vermediğin için ilgilenmediğini düşünüp 'ilgisiz yönetici' deyip sunucudan çıktıklarında kimseye dertleşememek herkesin anlayabileceği ve kaldırabileceği şeyler değil. Eğer bunlara rağmen 10 Online alıyorsan kaldıramazsın.

Oyuncuların görmediği şeyler konusundaki fikrin çok hoşuma gitti bence de oyuncuların göreceği yenilikler yapılmalı forumlarda senin gibi yapıcı tavsiyeler veren oyuncular pek görmedim. Ellerine sağlık.
İkinci yorumunu bana dediysen sağ ol bu arada :D

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Türk skybloğundan bir şey beklenmez arkadaşlar, Hypixel bu işi aldı götürdü şu an :D 30k oyuncusu var...