Yardım Bungeecord Server

rewSa

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bungeecord server açtım sorun yok. Yani serverler arası geçiş yapabiliyorum onda da bir problem yok. Sadece şöyle bir şey var bir serverde pluginlerde güncelleme yaptığımda diğe serverde o güncelleme olmuyor veya bir servere attığım pluginler diğerinde olmuyor bunu nasıl halledebilirim ?

BeKoo_

Kalite, sunan ile değil, müşteri ile algılanır.
En iyi cevaplar
1
Bungeecord server açtım sorun yok. Yani serverler arası geçiş yapabiliyorum onda da bir problem yok. Sadece şöyle bir şey var bir serverde pluginlerde güncelleme yaptığımda diğe serverde o güncelleme olmuyor veya bir servere attığım pluginler diğerinde olmuyor bunu nasıl halledebilirim ?
Diğer Sunucularada O Plugini Eklersin.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
ve sonra da o pluginleri güncellersin :1:

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Demek istediğini tam olarak anlamadım dostum. Bazı pluginler bungee desteklidir bazıları ise değildir.
Bungee desteklese bile tüm sunucularda güncellenmesi için o pluginin Bungeecord sunucunda yüklü olması gereklidir.

rewSa

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Demek istediğini tam olarak anlamadım dostum. Bazı pluginler bungee desteklidir bazıları ise değildir.
Bungee desteklese bile tüm sunucularda güncellenmesi için o pluginin Bungeecord sunucunda yüklü olması gereklidir.
Evet Bungeecord dosyalarının içinde plugins diye bir dosya var oraya attım ama herhangi bir şey olmadı anlamadım yani

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Yani baya bir attım valla çünkü bazı pluginlerin hepsinde olması gerekiyordu ve bungeecord bir serverde yapılan bir işlemi diğerlerinde de uygular diye düşündüm

Bir plugin Bungee desteklemiyor ise diğer sunucularda çalışmaz. Her sunucuya kendi pluginlerini atın.
Bungeecord'a ekleyebileceğiniz örnek pluginler: SkinsRestorer, BungeeMOTD
Bu iki plugini sadece Bungeecord'a eklemeniz yeterlidir. Skinsrestorer plugini kullanıyorsunuzdur muhtemelen, tüm sunuculardan silip sadece Bungee'ye atarsanız çalışacaktır. BungeeMOTD pluginini ise motd plugini olarak tercih edebilirsiniz, güzel bir plugindir. Aynı şekilde sadece Bungeecord'a atmanız yeterlidir.

Bunun dışında her plugini Bungeecord'a atarak çalıştıramazsınız. Bazı pluginler sadece Bungeecord'a atılır ve tüm sunucularda işlem yapar, bazı pluginler ise tüm sunuculara eklenilir ve MySQL ile birbirlerine bağlanılır ancak bazılarında hiçbir şekilde Bungeecord desteği yoktur.

Hangi pluginde MySQL desteği var veya hangi plugini sadece Bungeecord'a atarsanız tüm sunucularda işlem görüyor, bunları pluginin sayfasından araştırabilirsiniz.

Ayrıca ban plugini olarak AdvancedBan kullanabilirsiniz. Tüm sunuculara atıp MySQL ile bağlanması gerekiyor.

rewSa

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bir plugin Bungee desteklemiyor ise diğer sunucularda çalışmaz. Her sunucuya kendi pluginlerini atın.
Bungeecord'a ekleyebileceğiniz örnek pluginler: SkinsRestorer, BungeeMOTD
Bu iki plugini sadece Bungeecord'a eklemeniz yeterlidir. Skinsrestorer plugini kullanıyorsunuzdur muhtemelen, tüm sunuculardan silip sadece Bungee'ye atarsanız çalışacaktır. BungeeMOTD pluginini ise motd plugini olarak tercih edebilirsiniz, güzel bir plugindir. Aynı şekilde sadece Bungeecord'a atmanız yeterlidir.

Bunun dışında her plugini Bungeecord'a atarak çalıştıramazsınız. Bazı pluginler sadece Bungeecord'a atılır ve tüm sunucularda işlem yapar, bazı pluginler ise tüm sunuculara eklenilir ve MySQL ile birbirlerine bağlanılır ancak bazılarında hiçbir şekilde Bungeecord desteği yoktur.

Hangi pluginde MySQL desteği var veya hangi plugini sadece Bungeecord'a atarsanız tüm sunucularda işlem görüyor, bunları pluginin sayfasından araştırabilirsiniz.

Ayrıca ban plugini olarak AdvancedBan kullanabilirsiniz. Tüm sunuculara atıp MySQL ile bağlanması gerekiyor.
Gerçekten çok teşekkür ederim yani MySQL ile birbirlerine bağlanıp serverdeki yapılan bir işlem diğer servere bu şekilde yansıyor o zaman

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Gerçekten çok teşekkür ederim yani MySQL ile birbirlerine bağlanıp serverdeki yapılan bir işlem diğer servere bu şekilde yansıyor o zaman

Aynen öyle, dediğim gibi bir pluginde MySQL desteği var ise tüm sunuculara yüklenilir ve MySQL ile birbirlerine bağlarsınız.
Sonrasında her sunucuda işlem görecektir.

MySQL bağlamakta çok kolaydır. Bunu biraz araştırarak hatta MySQL destekli bir plugini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

rewSa

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Aynen öyle, dediğim gibi bir pluginde MySQL desteği var ise tüm sunuculara yüklenilir ve MySQL ile birbirlerine bağlarsınız.
Sonrasında her sunucuda işlem görecektir.

MySQL bağlamakta çok kolaydır. Bunu biraz araştırarak hatta MySQL destekli bir plugini inceleyerek öğrenebilirsiniz.
Tekrardan teşekkür ederim ama MySQL bağlamak için hiç Türkçe bir video bulamadım.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
AutoMessage
GroupManager
Hub
NameTagEdit
TitleManager
Essentials

Öncelikle duyuru plugini için LiteAnnouncer (BungeeAutoMessage) bu plugini kullanmanı öneririm. Bungeecord içindir, ben hiç kullanmadım ancak biraz göz attım az önce. Basit bir plugin, ilk bakışta nasıl ayarlanacağını anlıyorsun ancak halledemezsen aşağıya discord adresimi bırakıyorum.
Bungeecord için GroupManager yerine PermissionEX veya BungeePerms seçeneklerinden birini kullanabilirsin. PermissionEX önerimdir.
HUB Adlı plugini ilk defa duyuyorum. Ne işe yarıyor tam olarak biraz açıklayabilir misin?
NameTagEdit'de bungee desteği yok diye biliyorum. Zaten gerekte yok, her sunucuya yükle ve configlerini aynı şekilde ayarla. Perm pluginini ayarlarsan zaten aynı taglar olacaktır. Yani NameTagEdit'i bungee'den sil.
TitleManager pluginini Bungeecord'dan silip kullanacağın sunuculara yükle ve PlaceholderAPI yükledikten sonra %{online:sunucuismi} ismini yazdığın sunucudaki online sayısını, %bungee_total% yazarakta toplam oyuncu sayısını tabloda gösterebilirsin.
PlaceHolderAPI yükledikten sonra sırayla /papi download Bungee ve /papi reload komutlarını yazmayı unutma.
Essentials pluginini bungeecord'a yükleme sebebin tam olarak nedir? Ona göre yardımcı olayım.

Takıldığın yerler olursa discord adresim Eren#4172